|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2018
6.2.2018 10:35:18   
**katka**
Hey nosečkeuser posted image ... Midva sva tud zagledala user posted image prejšnji teden, ko je menstruacija že en teden zamujala... Mal je bil šok, ker ni bilo načrtovano...sem pa vseeno fuuuul veselauser posted image to je moja druga nosečnost doma že imam januarčka 2016. Po mojih izračunih je pdp 28.9, pregled pa imam šele čez 14 dni. Počutim se pa fuul boljše kot v prvo. Komu naj pišem za fb skupino?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Septembrke 2018
8.2.2018 17:48:08   
Poli_H
Pozdravljena "katka" , za pridružitev fb skupini lahko pišeš meni na ZS, zaupaj mi svoj e-mail, pa te dodam. Dobrodošla ;-)

(odgovor članu **katka**)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Septembrke 2018
9.2.2018 9:49:13   
sončnica24
Se še jaz po dolgem času javim, Sem bila na pregledu vse ok. Naslednji pregled imam 2.3. NS pa 13.3. v porodnišnici bom ob porodu stara 35 let pa mi pripada na zeleno napotnico. Imam pa še vedno nenormane slabosti in to celodnevne tako da sem že sama sebi tečna. Se čudim da še me doma prenašajo. Ne pomaga nič noben čas noben ingver nič. Edino kar je mogoče dobro ali pa tudi ne da ne bruham ker ne moram razen ko je že res full full hudo imam nek strah pred bruhanjem že od nekdaj nisem nikoli mogla bruhati niti ob virozah ne. Upam samo da to mine da ne bo to trajalo celo nosečnost.

(odgovor članu Poli_H)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Septembrke 2018
19.2.2018 10:08:27   
Anonimen
Pozdravljene septembrčice,

vidim, da se je od moje nosečnosti RR precej spremenila. Sedaj je očitno klepet bolj na FB user posted image . Se spomnim svojo zadnjo nosečnost....dolgiiiih 10 let nazaj user posted image ...., kako smo s sonosečkami naklepetale po par strani na teden.

No, jaz čakam svoje rezultate Nipty in se mi zdi, da so dnevi takooo dolgi. Ves čas sem živčna user posted image .

Upam, da ste ostale v redu, da trebuščki rastejo in je na pregledih vse ok.

Bodite lepo user posted image

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Septembrke 2018
20.2.2018 13:42:02   
barb244
Pozdravljene!

Poslavljam se od vas septembrčic, namreč 1. UZ je pokazal prazno gestacijsko vrečko..po googlanju sem zasledila da gre za blighted ovumuser posted image . Imam sicer jutri spet odvzem krvi, da vidijo če hormon narašča, sama pri sebi pa vem da je konecuser posted image . Namreč na Uz je pokazalo velikost vrečke za 5 tednov, kar ni možno, morala bi biti v 9 tednu in sigurno viden plod ki ga ni. Kako naprej bomo pa videli...user posted image

Vsem vam iz srca želim zdravo in srečno nosečnost! LP


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Septembrke 2018
20.2.2018 14:15:36   
hroscek
Zelo mi je žal barb244 user posted image , prav srh me je oblil, ko sem prebrala.
Pa si imela vse do zdaj normalne znake nosečnosti? Boleče prsi, slabosti ipd.?

user posted image

(odgovor članu barb244)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Septembrke 2018
20.2.2018 15:50:58   
barb244
Ja vse normalno z znaki razen nekih slabosti velikih ni bilo, nic krvavitev... Kar je normalno saj hormon deluje.. Zdaj nevem kako bo ciscenje, G je omenjala s tableti v kolikor bo tako ostalo...upam da bo cimprej mimo, bomo videli 😕.




(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Septembrke 2018
20.2.2018 21:20:03   
hroscek
Držim pesti zate, da čimprej mine karkoli se že mora zgoditi. In da bo potem ponovno uspelo user posted image

Jaz imam v četrtek pregled. Me je strah, ampak upam da bo vse ok.

(odgovor članu barb244)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Septembrke 2018
22.2.2018 11:50:46   
lezkine
Ojej, barb, žal mi je user posted image . Drži se.

hrošček, javi, kak je šlo.

Pri meni nobenih znakov, razen rahle slabosti. Aja, pa krvne preiskave so pokazale sladkor v krvi - 5.1. Blah, tako sem jezna. ZDaj bom do konca morala hoditi k diabetologu.

(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Septembrke 2018
22.2.2018 19:05:22   
hroscek
Pregled opravljen, vse ok user posted image Otroček miga, srček tudi, sem si zelo oddahnila!

Joj, sladkorna :S Jaz sem ravno v trgovini nakupila 1001 bedarijo. Danes ko sem se tehtala na pregledu sem imela manj kg kot pričakovano, tako da sem si rekla da se moram nagradit. Upam da mi ne butne vse nazaj :/

Zdaj moraš verjetno pazit pri sladkorju?

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Septembrke 2018
5.3.2018 13:36:40   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene septembrčice,

vidim, da se je od moje nosečnosti RR precej spremenila. Sedaj je očitno klepet bolj na FB user posted image . Se spomnim svojo zadnjo nosečnost....dolgiiiih 10 let nazaj user posted image ...., kako smo s sonosečkami naklepetale po par strani na teden.

No, jaz čakam svoje rezultate Nipty in se mi zdi, da so dnevi takooo dolgi. Ves čas sem živčna user posted image .

Upam, da ste ostale v redu, da trebuščki rastejo in je na pregledih vse ok.

Bodite lepo user posted image


Se strinjam s tem ja. Od moje zadnje nosečnosti je tudi 10 let in takrat je bilo tukaj zelo zelo pestro.

No jaz bom še že tu pa tam prišla kaj pogledat ker me na FB-ju ni tako da če bo katera tukaj vstrajala bomo kakšno rekle.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Septembrke 2018
5.3.2018 13:40:54   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: lezkine

Ojej, barb, žal mi je user posted image . Drži se.

hrošček, javi, kak je šlo.

Pri meni nobenih znakov, razen rahle slabosti. Aja, pa krvne preiskave so pokazale sladkor v krvi - 5.1. Blah, tako sem jezna. ZDaj bom do konca morala hoditi k diabetologu.


Jaz imam tudi sladkor in sicer 5.2. diabetologa imam v četrtek bom videla kako zdaj to poteka, v prvi nosečnosti namreč nisem imela sladkorne. Se pa je zdaj zgleda malce spremenilo to vse skupaj so vrednost znižali če se ne motim ne?

Je pa za mano drugi pregled otrokec lepo raste videla se je že trtica, pa nogici in rokici velik je okrog 4cm tako da vse v najlepšem redu.

Nuhalno imam v torek pa upam da se počasi te slabosti umirijo ker me še vedno mučijo.

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Septembrke 2018
5.3.2018 15:39:02   
Anonimen
Pozdravljene,

bom še do srede anonimna, ko imam pregled NS in če bo vse ok, moja user posted image ne bo več skrivnost user posted image . Upam, da bono uspele klepetati tudi na RR, ker FB mi fres ne sede.

Drugače sem dobila rezultate Nifty testa in kot kaže je nizko tveganje za vse trisomije in naj bi septembra dobili zdravo punčko. Vseeno počakam še nuhalno, toliko, da vidim, da je vse na svojem mestu.

Tudi ostali laboratorijski testi so ok, razen urina, ampak ta me itak vedno malo heca. Zelo sem se bala sladkorja, ker so res v zadnjih letih precej znižali mejo, pa je na srečo vse ok - sladkor 4.7.

Tako, upam, da malo okrepimo ta klepet, ker se spomnim, kako je bilo lepo user posted image

Lepo bodite user posted image

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Septembrke 2018
8.3.2018 11:41:29   
lezkine
Hej, punce.

Kako ste?

hrošček, ja paziti moram na hrano na splošno, ne samo sladkor. Polnozrnate stvari, manjše količine, večkrat na dan po malo. Ravno v ponedeljek sem bila prvič pri diabetologu. Dieta, plus meriti si moram dnevno sladkor, večkrat na dan. Res brezveze. Ne rečem, da bi imela ful preko. Sem pa bila ravno na meji. Saj jih že nekaj poznam, ki so jih takole zahaklali na meji. In zdaj do konca nosečnosti kontrole pri diabetologu. user posted image


sončnica24, si bila na nuhalni? Kako je bilo? Vse ok? Boš delala še kakšne dodatne preiskave?

Anonimna, ti si včeraj imela nuhalno? Kako pa je pri tebi bilo? So že kaj napovedali spol user posted image

In ja, vse lepo ob dnevu žena user posted image .

< Sporočilo je popravil lezkine -- 8.3.2018 11:43:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Septembrke 2018
8.3.2018 21:13:28   
Anonimen
Zdravo punce,

ja včeraj sem imela nuhalno in vse ok user posted image . Glede na mojo starost je nuhalna super in mi je znižala tveganje na starost 32 letnice (imam skoraj 39 let) user posted image .

Spol mi je napovedal že nifty test, ki pravi, da pričakujemo punčko. Na NS ginekolog ni kaj dosti komentiral, je rekel, da je krvni test siguren...jaz si vseeno jemljem še nekaj rezerve.

Z nuhalno in spolom imam pa mešane izkušnje. Pri prvem mi je G sama navdušeno povedala, da je to krasna punčka, pa smo potem kasneje zagledali lulčka user posted image , pri drugem pa so na NS napovedali fantiča, ki je tudi bil.

Sem se pa naučila, kako se gleda spol na nuhalni - sploh ne s posnetkom med nogama, ker imajo v tem obdobju tako fantki kot punčke izrastek. Potrebno je gledati lego tega izrastka glede na hrbtenico...Baje je 90% zanesljivo. To mi je pojansila tudi dr. Babnikova pri drugem otročku.
No, tako, malo kot zanimivost.

Glede sladkorja - se mi zdi, kot da ima res vsaka druga povečan sladkor v nosečnosti. mejo so precej znižali, moje mnenje je sicer, da povsem po nepotrebnem in se ustvarja nepotrebna psihoza. Moja sodelavka je bila povsem stresirana samo od tega špikanja in merjenja....vsakokrat pred obiskom v diabetični ambulanti, ji je sladkor narasel od stresa.
Res sem mislila, da bom čez mejo, ker imamo to v družini, pa tudi sem trenutno precej pod stresom in to vpliva tudi na sladkor.

Tako da punce, mirno, brez stresa. Je pa dobra stran te diete - res te nauči nekega zdravega prehranjevanja tako, da večinoma se potem tudi navadiš na ta ritem in ga ohraniš tudi po porodu in kasneje...no, tako vsaj opažam pri znankah.

Lepo bodite in čuvajte user posted image

(odgovor članu lezkine)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Septembrke 2018
16.3.2018 11:18:15   
sončnica24
Nuhalna za mano vse ok, ker sem stara 35 let mi je pripadal še dvojni hormonski test in tudi ti izvidi so ok. Tako da s temi pregledi smo zaključili - ne bom pa šla na Nifty test - mi je to dvoje dovolj. V privi nosečenosti sem samo nuhalno imela in nič druga.

Sem pa bila sedaj že tudi na predavanju za sladkor in ja pač malo po malo jesti pa se mogoče izogibati hrani za katero vidiš da viša sladkor - drugače pa je pač pikali se bomo vsak dan vsaj 3x po večjih obrokih. Glede na to pa da sem predno sem bila pri diabetologinji dve uri prej pojedla en mali košček peciva in da je bil sladkor ok, ne bom neke panike vzganjala sploh če bom videla da je vse tako kot ok, Sem pa to sladkorno vzela kot neko preventivo, in to merjenje jemljem kot nekaj pozitivnega in da vem da jem pravilno ker je moj sladkor vedno v mejah, Tako da brez sekiranja in pozitivno naprej - saj predvidevam da bo po nosečnosti to minilo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Septembrke 2018
20.3.2018 8:49:25   
Anonimen
Pozdravljene, sonosečke user posted image

Še enkrat napišemo, da se ne izgubi v poplavi objav ;)

Vse, ki se želite pridružiti SKRITI facebook skupini, pošljite sporočilo Poli_H ali buškolinki in vas bo ena dodala.

Skupina je skrita, zato je ne morete najti.

Srečno do konca nosečnosti in upam, da bomo kaj klepetale na fb user posted image user posted image


(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Septembrke 2018
4.7.2018 10:44:18   
renata7
Sem Renata Javornik, študentka zaključnega letnika podiplomskega študija psihologije v Mariboru. V sklopu magistrske naloge raziskujem povezavo med kakovostjo partnerskega odnosa in občutkom kompetentnosti za opravljanje starševske vloge med nosečimi pari.

Drage nosečke in bodoči očki,
vzemite si par minutk in mi s tem pomagajte pri magistrski nalogi.
POZOR!
Raziskava je namenjena tako bodočim mamicam KOT TUDI OČKOM! :) Zato prosim, če rešita oba:)

Hitro klik na naslednjo povezavo: https://www.1ka.si/a/175908

Če pa poznate še kakšen par v veselem pričakovanju, pa zadevo le sporočite naprej:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Septembrke 2018
2.8.2018 11:28:52   
PinkyPonki
Pozdravljena,

Sicer sem malo pozna, sem šele sedaj zasledila skupino 🤗
Pdp imam 20.9 😸
Se lahko pridružim skupini, moj email na FB:
pinky_pupc4@hotmail.com 

Lep pozdrav, 
Maja 

(odgovor članu Poli_H)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Septembrke 2018
25.9.2018 10:34:28   
sendy88
Živjo,
joj jaz sem vas tudi šele sedaj našla. Imam pa rok 30.9 :)
Se lahko tudi jaz pridružim vaši skriti skupini?

(odgovor članu PinkyPonki)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Septembrke 2018
25.9.2018 10:58:29   
sendy88
Aha, sem videla, da moram dati mail :) Joj
moj mail je sandy.krze@yahoo.com

(odgovor članu sendy88)
Neposredna povezava do sporočila: 146
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?