|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Noče piti čaja ali vode
17.3.2011 22:02:28   
ninchi9
Moj sinko je star 2 meseca. Ker ga hranim z adaptiranim mlekom, že nekaj časa sprobavam z dodajanjem tekočine. Sprobala sem že vse možne čaje od instant (ki so sladki), do grenkega iz vrečke, do navadne vode. Problem pa nastane, ker naš tamali nikakor ne želi pit - ne po flaški, ne po žlički. Naredi 2 šluka in se tako hudo zmrdne zraven, da je joj user posted image . Mislim, res več ne vem, kaj naj naredim, pa ja mora nekaj zraven mleka pit, ker ta hrana ful suši in skoz trdo kaka. Sem probala tudi temperaturo spreminjat (toplo, hladno), pa mu nič ne paše.

Kakšen predlog?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Noče piti čaja ali vode
17.3.2011 22:11:00   
K_a_t_i
Če kaka pretrdo mu daj v mleko malo več vode kot piše v navodilih.
Naš, sicer dojen, pije šele nekje od 8-9 meseca. Pa še to bolj zato, ker sva počasi ukinjala dojenje in je bil praktično samo na gosti hrani. Sem se znašla tako, da sem mu dajala bolj "tekoče" sadje in kosila na žlico, da je dobival malo več tekočine. Pa mlečne kašice sem naredila bolj redke.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 8:16:51   
Jada82
Naša pri 2h mesecih tudi ni še nič pila, sva ble tud na AM. Ja, res probaj mogoče malo manj gosto mešanico mleka naredit. No, jest sem potem sčasoma - nekje pri 3-4 mesecih uvedla novo flaško za pitje, ki je mela drugačen cuc kot tiste za mleko, in sicer Nukovo, za mleko smo meli pa Aventovo. Kmalu je točno vedela, kaj je pijača in kaj mleko. In je potem ful rada pila. Vedno in še zdaj, sem ji pa dajala Hippove instant čaje - sprva zeliščne, zdaj pa sadne. Ma ful rada in zdaj veliko spije, tud do pol litra na dan.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 8:18:08   
tjasaoasis
Tudi moja je že od tretjega meseca dalje v glavnem hranjena z AM in ker ni želela nič piti zraven sem ji začela pač to mleko redčit. Običajno sem dala od 10 do 20ml več vode zraven in ni imela nobenih problemov ter je prav lepo kakala :) No zdaj ko sva na gosti hrani ji pa dajem za pit močno razredčene sadne sokove (otroške), ker je to edino kar ji gre po grlu user posted image .

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 8:53:11   
kristinaj
v am mleko dodaj malo več vode...

npr. namesto na 90 ml vode dat 3 žličke mleka, napravi mu na 110ml vode 3 žličke mleka.. bo bolj redko...

kolikor se pa spomnem, sta tudi naša dva zelo malo pila dokler nista sama držala flaše nekje okoli 10, 11 m...pa sta bila od prvega dne na am...  

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
18.3.2011 9:22:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 11:10:17   
ninchi9
Redčenje mleka ne pride v upoštev, ker fejst polivamo in itak imamo AR formulo. Sem dobila en predlog od kolegice - naj mu dajam z brizgalno injekcijo - ampak to je zame posilstvo - zdaj pa goltaj user posted image .

Ali mogoče katera ve, katera firma ima najmanjšo luknjico v cuclju od flaške?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 12:34:25   
maychi
Tudi pri nas noče piti nobene (no nekaj kaplic ...) tekočine - smo na AM.
Odgovor našega P: če otrok noče piti ni žejen. Ponujajte tekočino, če bo žeja bo že pil.
Sicer je pa tudi AM tekočina.

Kaj pa če zamenjaš formulo AM?

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 12:44:39   
zaspancek1
Tudi naša dva nista bila nikoli velika pivca (pa oba od začetka na AM). Starejši je začel piti malo več šele ob uvajanju GH, mlajši pa še ob tem spije bolj malo. Sicer pa od lanskega leta (če ne že prej, na Derčevih dnevih lani pa je bilo sigurno to omenjeno) velja, da če otrok drugače nima nobenih znakov dehidracije, mu tudi pri hranjenju z AM ni potrebno dodajati dodatne količine. Seveda pa se mu jo ponuja!
Tudi redčenje mleka tako majhnemu otroku ni rešitev (če pije AR pa itak odpade), verjetno pa je še najbolje, da zamenjaš mleko. Nekateri tudi kombinirajo AR mleko in navadno (seveda, če refluks ni tako močan) - mu npr. en obrok čez dan (ko je itak bolj pokonci) daš navadno mleko, ostalo pa AR.
Glede luknjic pa so po mojih izkušnjah najmanjše oz. vsaj med najmanjšimi od TT (mleko Babylove, ki ga zvečer gostimo s plasmon piškoti, zelo oz. skoraj ne teče skozi največjo luknjo, zato imamo za zvečer drugo stekleničko).

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 13:35:19   
eva1
čE PA VELIKO PoLIVA POTEM JE BOLJE DA NE PIJE DRUGE TEKOČINE, KER BO ŠE POLJ POLIVAL PO NJEJ..ajoj, črkeuser posted image ...sicer pa danes baje več ne velja pravilo, da otroci na ad. mleku potrebujejo dodatno tekočino..jaz ga nebi silila, bo že začel piti, ko bo imel potrebo za to!

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 17:11:39   
ellie
Moj otrok skoraj do 1 leta ni nič pil. In se nisem s tem obremenjevala...potem že ni žejen. Vseeno dobi dovolj tekočine z mlekom in kasneje z drugo hrano. Tud zdaj pri 14. mesecih spije na dan mogoče kak dcl...in nič več.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Noče piti čaja ali vode
18.3.2011 22:08:26   
ninchi9
Danes sem mu dala po žlički in to železni, ker gospod po plastični ni hotel pit user posted image . Smo uspeli 20 ml spit, pol čez 5 minut pa je vse ven vrgel user posted image . No, sem se odločila, da se ne bom sekirala, ker nima znakov dehidracije. Upam pa, da mi bo začel vsaj sokce pit, ko bo seveda čas za to.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Noče piti čaja ali vode
20.3.2011 20:40:25   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz pri 2m ne bi redcila mleka, je v tem trenutku se vedno prevec pomembno, da poje primerno kolicino. raje bi ti predlagala, da zamenjas mleko in ga vzames od drugega proizvajalca. so ene parkrat punce na forumu komentirale, da je to pomagalo.


se strinjam.pomembno je prava količina mleka  na količino vode!!!
zaemenjaj mleko.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
20.3.2011 22:55:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ninchi9)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Noče piti čaja ali vode
21.3.2011 11:55:03   
ninchi9
Evo, našla tehniko. Ko je lačen mu najprej dam čaj - valjda pije, ker je lačen. Pa čeprav kakih 20ml, potem si pride gor, da to ni to, hehehe. No, nekaj pa je. Pa še mleka pol manj spije - smo bili kregani, ker se preveč redi in je tak fajn, da malo manj mleka poje. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Noče piti čaja ali vode
21.3.2011 12:40:16   
Precious
otroku ne odteguj hrane in ne delaj tega,da potem manj mleka spije

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Noče piti čaja ali vode
24.3.2011 19:47:25   
zwezdica82
Tudi naša punčka je na adaptiranem mleku..Mi uporabljamo od Hippa..Sedaj je stara tri mesece in že od vsega začetka uporabljamo Biogaja kapljice. Nikoli do sedaj nismo imeli problemov z kakanjem. Vedno se lepo pokaka.
Tudi jaz sem probavala z čajem ali vodo ampak ni hotela. Vedno naredi tako grozen izraz, češ kaj mi daješ če ni dobro..Samo 2x nam je uspelo da je malo popila ker je bila očitno žejna. Drugače pa je po tem vedno še bolj polivala. Tako, da sedaj ji nič več ne ponujamo čaja..Ko je lačna zajoka in dobi mleko..

Lp


(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Noče piti čaja ali vode
26.3.2011 14:55:03   
aromaja
IZVIRNO SPOROČILO: ninchi9

Danes sem mu dala po žlički in to železni, ker gospod po plastični ni hotel pit user posted image . Smo uspeli 20 ml spit, pol čez 5 minut pa je vse ven vrgel user posted image . No, sem se odločila, da se ne bom sekirala, ker nima znakov dehidracije. Upam pa, da mi bo začel vsaj sokce pit, ko bo seveda čas za to.


Ti kar vztrajaj z vodo in nesladkanim čajem. Sokovi niso za žejo, ampak namesto sadja. Če bo pol skoz na sokovih, je to slabo za zobe in tudi nasplošno za zdravje (prevelika TT, ke rimajo veliko energije).
Jaz sem naši skoz in vztrajno ponujala samo nesladkan otroški čaj in vodo. Malo po malo se je navadila okusa in zdaj sladkanih zadev sploh noče, sokov tudi ne mara...Voda in čaj, zakon!
Sicer se mi pa zdi tvoja tehnika, najprej čaj, pol mleko, čist OK. Če lepo napreduje v teži...mu tako sigurno ne odteguješ hrane. Vse te tabelice, kok bi mogu pojest in popit, to je en bullshit. Edino pravo merilo je napredek v teži in rasti.
Lahko pa res mogoče poskusiš z dodajanjem probiotikov v mleko (jaz sem biogaio kar kapnila tistih 5 kapljic v eno od flaš AM), lahko da bo pomagalo, da bo drekec bolj mehek, škodilo sigurno ne bo, je dobra biogaia tudi za imunski sistem. V redu so tudi Probio Junior praški.
Vprašaj pediatra tudi o morebitnem dodajanju kake zadeve za mehčanje blata v mleko (vem da obstajajo sirupi, tudi mlečni sladkor, ki tako delujejo, ne vem pa kako je s tem pri tako malem dojenčku)
Srečno!


_____________________________

Whatever.

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Noče piti čaja ali vode
28.3.2011 12:32:35   
ninchi9
Zdaj lepo pije komarčkov čaj. Čeprav je instant, se ne sekiram preveč, saj navsezadnje gor piše, da je namenjen dojenčkom od 1. tedna starosti. Blato se mu je fajn zmehčalo ravno zaradi tega čaja. Enkrat sem mu dala sirup z mlečnim sladkorjem Lactecon, pa je dobil drisko, tak da ne prakticiram več tega.


(odgovor članu aromaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Noče piti čaja ali vode
28.3.2011 12:37:45   
m_o_i
no, medtem si ze "resla" situacijo s cajem

drugace je pa dodajanje tekocine pri zalivanckih simpl ko pimpl-AM malo bolj razredcis user posted image  namesto npr. 150 ml vode, ki jo zahteva npr. 5 meric AM, das 170 ml vode...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Noče piti čaja ali vode
7.12.2018 11:29:02   
Zaba2018
Nam je uspelo s slamico. 👏👏👏

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?