|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.4.2019 10:11:24   
Sankka
Ja tudi jaz imam bojda pco, pa napotnico za neplodnost, sem narocena cez 1 mesec, do takrat pa bosta dve rundi clomida mimo, pa se potem vidi dalje. Fajn da dajo napotnice ze prej, eni se cisto drzijo tega enega leta ne glede na vse.


(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2026
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.4.2019 10:14:55   
Mariposa08
Tixi pixi dobrodosla med nami 😀 imas pa res malo smotano G, da kar zavlacuje. Koliko si pa stara, ce smem vprasati? Ce si pod 30 mogoce zaradi tega zavpacuje pw vseeno ni prav, ce vidi da je problem bi morala hitro ukrepati naprej. Mogoce ne bi bilo slabo zamenjati G 😀




Jaz sem se narocila na hsg, imam koncno 24.04. datum, tako da komaj cakam, da to ze koncno opravim 😀


Abracadabraaa kakoo lepo da si se malo oglasila in hvala za pozdravcke 😀😀😍 super, da je nosecnost bp, naj le tako ostane do konca 😀💪✌️🤗

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2027
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.4.2019 12:07:25   
*Ajda*
Sanka koliko časa pa že delaš na otročku? Meni je bilo tudi smešno, da mi ni nič predpisala kakšnega zdravila. Svetovala mi je samo, da jemljem inofolic in pa omega 3. Tudi jaz imam prvi pregled za neplodnost čez dva meseca. 🙂


(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 2028
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.4.2019 12:52:42   
Dežna
Mariposa08  super, da si le dobila datum. V koliksnem casu te narocijo? Verjetno kar hitro glede na to, da poves prvi dan M a ne? No le javi kako bo slo 🤞😉

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2029
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.4.2019 9:07:35   
Anonimen
Femara? To pa prvič slišim.. No malo sem niva v tem. Ker sva do zdaj probavala le naravno brez vsega. Sem pa jemala tinktura kapljice krvomočnice in pa čaj. Pa nič ne pomaga..
Mariposa hvala za dobrodošlico hehe.. Stara sem 29 let. Ne vem zakaj mi nič ne da, zdi se mi da malo zavlačuje, ker pravi bova se naslednjič zmenile kako naprej.. Tako nekako... A je kateri ostalo kaj klomida za dati? Da probam kak ciklus še s tem.. Če je kaj soli na tem :) Kje ti bodo delajo hsg? Srečno! 
Ajda, kaj pa je inofolic? 



(odgovor članu Dežna)
  Neposredna povezava do sporočila: 2030
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.4.2019 9:08:17   
tixi pixi
Vrglo me pod anonimno. Tixica Evo, :)) 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2031
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.4.2019 11:32:54   
Cali90
Tixi pixi dobrodošla. Zanima me, kako so ti ugotovili neprehoden jajcevod preden si šla na hsg? A en je bil vredu drugi pa neprehoden? Kaj so ti pa povedali na hsgju? Sprašujem zato ker sem imela IMN kar je posledica neprehodnih jajcevodov in so mi enega vzeli, od takrat pa ne rata nič. Drugi naj bi bil BP na laparoskopiji.

(odgovor članu tixi pixi)
Neposredna povezava do sporočila: 2032
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.4.2019 14:03:36   
*Ajda*
Infolic je pa neka mešanica folne kisline pa miointizola mislm da. Evo sem ti kar kopirala 🙂


Mio inozitol je naravna sestavina vsake celice brez katere celica ne more preživeti. Sodeluje v številnih celičnih pretvorbah,sodeluje pri insulinu, glukozi in metabolizmu.

Pomanjkanje te pomembne substance lahko povzroči celo težave pri tvorbi inzulina oziroma postane delovanje inzulinskih receptorjev manj učinkovito. Posledično kot rezultat pomanjkanja te pomembne sestavine posledično povzroči manjši vnos/porabo glukoze, oziroma zmanjša absorpcijo glukoze iz krvi. Količine glukoze v krvi tako ostajajo visoke, kar posledično pomeni večjo obremenitev same žleze slinavke in posledično večjo produkcijo inzulina.




(odgovor članu tixi pixi)
Neposredna povezava do sporočila: 2033
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.4.2019 14:48:41   
Sankka
Ajda pa 3 leta sva bila brez zascite pa ko bo pa bo. Pa ni in ni bilo, potem pa je enkrat blo. Je trajalo 10 tednov, pa sem imela splav. Dobro, se zgodi, zdaj pa je ze 12 ali 13 cikel, pa se vedno nic. S tem pa po splavu sva potem tocno vedela kdaj in sva vedno pokrila tiste pomembne dni, pa vseeno ne gre. Mah ne vem vec. Zdaj bomo videli, kaj bo prinesel Clomid, te dni enkrat bom delala test, ampak itak nimam nekih pricakovanj.


Drugace pa clomida ni pametno jemat na lastno roko, ker je potrebno, da G kontrolira z UZ. Ene prevec reagirajo, pa so lahko hudi problemi. Jaz sem sicer imela kar takoj 2 tableti na dan, kar je veliko, pa 4 folikle, 1 je ostal, 3 so šli, pa bomo vidli. Bolelo me je vse od 1 tablete dalje, pol se je malo umirlo, zdaj pa me spet vse tisci po trebuhu. Najbrz se pripravlja M. S tem da mislim da pri meni niso ovulacije problem, ampak nekaj drugega. Kaj bi to bilo pa še ne vem :)

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2034
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.4.2019 12:26:37   
tixi pixi
Cali90Preden me je G želela dati na neplodnost v postopke me je poslala še preventivno oz kar tako na hsg. No tam so to ugotovili in zdaj naj bi bilo ok. Zato pa bom verjetno še pred postopkom poskusila z dabrostonom in femaro oz klomidom kakor koli že :)  kaj so tebi tudi ugotovili neprehoden jajcevod? 

SankkaMa ja vem. Samo kakor slišim od kolegice ki je tudi jemala klomid ni nič nihče gledal. Itak pa me ko nam. Ne uspe itak bi sprobale vseeeee sam da uspe.. A ni res? :/

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 2035
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.4.2019 15:06:01   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: tixi pixi

Cali90Preden me je G želela dati na neplodnost v postopke me je poslala še preventivno oz kar tako na hsg. No tam so to ugotovili in zdaj naj bi bilo ok. Zato pa bom verjetno še pred postopkom poskusila z dabrostonom in femaro oz klomidom kakor koli že :)  kaj so tebi tudi ugotovili neprehoden jajcevod? 

SankkaMa ja vem. Samo kakor slišim od kolegice ki je tudi jemala klomid ni nič nihče gledal. Itak pa me ko nam. Ne uspe itak bi sprobale vseeeee sam da uspe.. A ni res? :/



Vsak ginekolog, ki je profesionalen dela med jemanjem ultrazvoke in spremlja kaj se dogaja. Brez tega jaz ne bi jemala, saj lahko pride do hiperstimulacije in imaš velike težave. 

(odgovor članu tixi pixi)
Neposredna povezava do sporočila: 2036
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.4.2019 15:08:43   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: tixi pixi

Cali90Preden me je G želela dati na neplodnost v postopke me je poslala še preventivno oz kar tako na hsg. No tam so to ugotovili in zdaj naj bi bilo ok. Zato pa bom verjetno še pred postopkom poskusila z dabrostonom in femaro oz klomidom kakor koli že :)  kaj so tebi tudi ugotovili neprehoden jajcevod? 

SankkaMa ja vem. Samo kakor slišim od kolegice ki je tudi jemala klomid ni nič nihče gledal. Itak pa me ko nam. Ne uspe itak bi sprobale vseeeee sam da uspe.. A ni res? :/



V neplodnostni te ne dajo kar takoj v postopek. Naprej naredijo kar nekaj preiskav in šele potem se odločijo kaj je primerno. Pri meni je bila npr. težava v pregrado, ki je bila čez polovico maternice. 

(odgovor članu tixi pixi)
Neposredna povezava do sporočila: 2037
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.4.2019 17:29:45   
naty1989
Mariposa08


Jaz se počutim vredu, ni nekih težav, hvala bogu ( trkam na les ). Drugače pa sem že skoraj na polovici ja, 19t in 3 dni. Tako da čakam na morfologijo, da vidim kako bo, upam da bo vse ok :). Še vedno držim pesti za tebe, da bi ti uspelo že, ko se že res trudiš tako dolgo. Super da si dobila datum za hsg, dokaj hitro in da boš bolj na jasnem kako in kaj. Pa vso srečo še naprej :). Saj bo, samo vrjeti moraš :).


Abracadabra


Super da si se malo oglasila :). No glavno da se maš ok, da ni težav...da vse poteka tako kot mora, pa vso srečo še naprej :). Čas pa res beži, prej se mi je vleklo, ko nam ni ratalo, zdaj pa smo že naenkrat tako daleč...


Držim pesti da kateri rata ta cikel, pa da dobimo novo nosečko :).

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2038
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.4.2019 10:18:05   
Dežna
Ojla punce..se malo javljam in sicer se vedno cakam M 😖 naceloma bi morala dobit ze vceraj ampak nikakor noce pridt 😂cutim neprijetnost kot da se bo vsak cas ulila ampak zaenkrat je se ni.. testi itak negativni. A je mozno, da mi zamuja zaradi vnetja, ki sem ga imela prejsnji teden oz canestena? 

Kako ste ostale? Kake novicke?
Lep dan vsem 😁😎💋

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 2039
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.4.2019 20:16:50   
Sankka
Hej dežna, držim pesti da je ne bo.. nimam pojma zakaj se cikli prestavlajo, pa zakaj nič me štima, ko bi moglo. Jaz sem tudi v pričakovanju M, ampak ne vem točno kdaj, estimo bi mogla danes nehat jemat, ampak M bi naj bla na 28 dni, kar bo v nedeljo, tak da nič ne gre skupaj, ker če bi slučajno bila noseča potem ne bi smela prekinit z estimo, tak da ne vem po čem se naj ravnam. Jutri bo 14 dni odkar sem bla pri G, pa je rekel ovulacija bo vsak čas, vsaj iz prvega folikla od štirih, ki sem jih pridelala s Clomidom. Se pravi recimo da bo petek/sobota 14 dni od O in da lahko delam test, ampak to pomeni da morem podaljšat jemanje estime. A razume kdo to zmešnjavo? Sicer sem naredla danes en baby check mini, pa se druga črta rahlo vidi, pa sem potem ugotovila, da je to tista črta ki nakazuje kje bi naj druga bla, tak da brezveze.
Malo sem slabe volje že dva dni zaradi tega, še prsi so me nehale bolet, tak da sem skoraj 100% da ni nič. Pa spet jovo na novo, samo čakanje in siljenje v razmišljanje kdaj je potrebno kaj. Najprej clomid, pa pregledi, zdaj seksaj, zdaj jemlji estimo pa do takrat jo jemlji, pa test naredi, pa ponovi test, pa se sprijazni, pa spet od začetka...

(odgovor članu Dežna)
Neposredna povezava do sporočila: 2040
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.4.2019 21:14:31   
Dežna
Sankka


M je itak prisla kot pricakovano.. jutri se pa kar na hcg narocim potem pa kar bo bo.  Popolnoma te razumem ..vse skupaj je nekako ze kar po urniku. Rutinsko. Kar je grozno za slisat ko pa naj bi bilo "delanje" otroka neka spontana in preprosta zadeva.  Najhuje je pa to, da ne mormo kaj dosti nardit kakor pa sam upat pa vztrajat, da tud me nekega dne zagledamo ta vsemogocni plus ! 🤞 Mora nam uspet!  Takrat ko bomo najmanj pricakovale..😉😘

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 2041
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.4.2019 13:57:15   
Shalini
Pozdravljene.

Tudi jaz sem se odločila, da se vam pridruzim... Trenutno sem v kratkem postopku ivf. Prejemam gonal+cetrotide... Ze 7 dni, jutri imam uz, da vidimo kako rastejo folikli :) Upam da koncno na pravi poti.. 

(odgovor članu Dežna)
Neposredna povezava do sporočila: 2042
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.4.2019 13:57:24   
*Ajda*
Res je grozno to kaj vse moraš narediti za plusek😏 s temi menstruacijami so res sami problemi. Jaz sem jo končno dobila po 63 dneh.. Sedaj pa kar lije iz mene.. Prou nenormalno lije že od nedelje😏 meni se že kr meša od tega... 


(odgovor članu Dežna)
Neposredna povezava do sporočila: 2043
   RE: Noseča vsak mesec znova
19.4.2019 10:45:50   
Sankka


Čas je že da ena prinese kako dobro novico, da malo dvigne povprečje, ker nam nekaj ne gre najboljše se mi zdi...

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2044
   RE: Noseča vsak mesec znova
19.4.2019 21:50:21   
*Ajda*
Punce.. A mogoče katera izmed vas uporablja CBD kapljice? 


(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 2045
   RE: Noseča vsak mesec znova
20.4.2019 23:37:42   
BubblyPanda
Še nobene vesele novičke? user posted image
Midva greva v tretji krog user posted image .

CBD sem uživala samo v obliki pršila (z okusom čokolade).

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2046
   RE: Noseča vsak mesec znova
21.4.2019 22:54:37   
*Ajda*
Bubbly panda... Za kaj pa naj bi bilo to pršilo? Že večkrat sem sedaj zasledila na netu, da velik ljudi hvali ta CBD in nekaj punc je napisalo tudi, da jim je pomagalo pri zanositvi.


(odgovor članu BubblyPanda)
Neposredna povezava do sporočila: 2047
   RE: Noseča vsak mesec znova
23.4.2019 10:48:15   
Shalini
Evo. Punkcija je za mano. Pridelala 11 celic. Prenos predviden v soboto. :)



(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2048
   RE: Noseča vsak mesec znova
24.4.2019 10:59:59   
Janey
Pozdravljene punce.

Ena nova borka med vami. Pred 12 leti sem naravno zanosila in rodila. Kasneje pa ni več šlo tako zlahka - zaraščeni jajcevodi. Tik pred postopkom, sva se z možem razšla in evo, sedaj po vseh teh letih, se je želja po otroku, z novim user posted image prebudila.

Imam napotnico za neplodnostno ambulanto in termin konec maja.
do takrat pa navijam skupaj z vami.

(odgovor članu Shalini)
Neposredna povezava do sporočila: 2049
   RE: Noseča vsak mesec znova
24.4.2019 13:36:35   
Shalini
Janey... Najina zgodba je pa kat podobna tudi jaz imam 12 letnico s prejsnjim partnerjem, ki je bila spoceta po naravni poti. :) 


(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 2050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?