|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in zaprtje
9.5.2014 6:51:31   
miška2010
Pozdravljene vse N,
verjetno je bilo že veliko govora o zaprtju... Pred prvo nosečnost je bila moja prebava OK, potem pa katastrofa :/
Zdaj sem spet noseča..do sedaj (noseča sem 4 mesece) sem že mislila da se mi je vse skupaj uredilo, ampak na žalost ni tako.
Že 5-6 dni se trudim (jem suho sadje, pijem veliko vode, pijem donat, mineštre...) in grem zelo poredko in težko.
Pijem tablete Elevit (sem brala, da lahko povzročajo zaprtje), mi lahko katera pove še kakšen skriti recept iz izkušenj?
Hvala lepa v naprej za vaše odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost in zaprtje
9.5.2014 8:09:22   
keira1977
Živjo,
jaz sem v 10 tednu nosečnosti in imam iste težave. Pijem pa Lactecon in mi pomaga...imam ga vedno na zalogi. Zjutraj na tešče pa popijem kozarec donata.

LP S.

(odgovor članu miška2010)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost in zaprtje
9.5.2014 8:39:31   
mamica deklicam
proti zaprtju pomaga laneno seme in kompot iz suhih sliv. Zvečer namočiš suhe slive in zjutraj na tešče popiješ nastalo vodo, ter poješ slive. Laneno seme si lahko daš v sport musli ali pa vmešaš eno žličko v jogurt

Drugače pa poskusi pojesti čim več vlaknin

(odgovor članu keira1977)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost in zaprtje
9.5.2014 9:04:10   
RH82
Jaz sem imela enake težave nekje v 7. tednu. Trajalo je cel teden, preden se je spet normaliziralo. Sem pa takrat začela piti Donat, največkrat zjutraj na tešče, kdaj pa tudi čez dan kak dcl. Me motijo mehurčki in mi ne paše preveč. Se mi je pa potem kar odprlo in do sedaj (14. teden) ni bilo več takih težav. Se mi kak dan zgodi, da sicer ne grem, ampak so to taki dnevi, ko manj (ali slabše) jem. Sicer pa skoraj vsak dan za zajtrk jem ovsene kosmiče s sadjem, pa poskušam čim več sadja in zelenjave čez dan, da imam ''material'' za čreva. Poskusi različne stvari in predvsem vztrajaj, ker se čez noč verjetno ne bo kar odprlo.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost in zaprtje
9.5.2014 9:57:22   
tashq
pomaga tudi telovadba,vsaj hiter sprehod takoj zjutraj.pa če piješ kavo,poskusi vsaj z brezkofeinsko.

< Sporočilo je popravil tashq -- 9.5.2014 9:58:14 >

(odgovor članu RH82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost in zaprtje
20.5.2014 18:25:17   
majkeljanuar
Pomaga pa tudi veliko tekočine in ne suha prehrana, torej ne OH na veliko. Vsekakor pa vlaknine in laneno seme

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost in zaprtje
3.6.2014 13:33:17   
SU
Če jemlješ laneno seme, ga prej stolči v možnarju oz. naredi nekaj, da se lupina predre/zmečka..., ker šele takrat učinkuje. V nasprotnem primeru gre seme le "skozi" in ne učinkuje preveč-ker ima pretrdo lupino.

(odgovor članu miška2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost in zaprtje
13.2.2020 11:24:56   
Lelly28 RR
Meni pomaga Donat, drugače pa v lekarni kupi Psylliox (aktivne vlaknine) meni so vedno pomagale. Najbolj pa pomaga redna telovadba, vsaj 20 min sprehod, bo definitivno pospešil prebavo pa še dobro bo deloval na celotno tvoje telo.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost in zaprtje
18.2.2020 11:08:00   
MacB
Jaz sem moji kupil pručkico in pomagauser posted image

(odgovor članu Lelly28 RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Z vizualizacijo si lahko pomagate do lepše...
Čeprav si poroda ne moremo izbrati, pa lahko nanj vplivamo s pozitivnimi mislimi in vizualizacijami. Preverite štiri uči...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?