|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ime za novorojenčka
26.6.2008 14:53:10   
Elly222
Aja...z možem nisva slovenskega rodu-sam državljanstvo mava. Tak, da ne bo kaj narobe. Če bi pa MORALA dati slovensko ime bi to bilo GAL, ker je edino, ki mi je všeč-to ime mi je nekoč omenila oseba, ki je zelo zaznamovala moje življenje...pa mi je pol ostalo.

(odgovor članu Elly222)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ime za novorojenčka
6.8.2008 9:48:06   
Zamima
midva svase za deklico kar lahko odločila,... njemu je bilo všeč Zala, in čeprav je ni bilo na mojem seznamu mi je to ime zelo všeč in sem se takoj strinjala,...

za fantka je bila pa druga zgodba, naj bi bil Anej, ampak sta to ime že dala najina kolega svojemu, tako, da sva za fantka potem imela na zalogi ime za katero sva se končno oba strinjala in sicer Erik.


user posted image

Potem je privekala na svet deklica z imenom Zala user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Elly222)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ime za novorojenčka
6.8.2008 17:15:31   
snikolina

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ime Bor(prvi sin) ... Na ime Brin(drugi sin)... Tako sva nekako povezala, da sta to dva iglavca,[/b]




Bog pomagaj, če nista vedela, da sta to iglavca.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ime za novorojenčka
6.8.2008 17:35:00   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: snikolina




Bog pomagaj, če nista vedela, da sta to iglavca.


 
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu snikolina)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ime za novorojenčka
7.8.2008 16:02:07   
mojval
Za fantka sva imela neodločeno do konca med Jakob in Martin. A nobeno ni bilo tisto IN... vendar nekako nisva našla nekaj slovenskega... Za punčko so bila v ožjem izboru imena: Zala, Lara in Neža.... in na veliko presenečenje je na svet prijokala Neža. Všeč nama je in to je najvažnejše.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ime za novorojenčka
12.8.2008 14:52:13   
barika
uf, midva sma imela kar nekaj težav z izbiro imen... na koncu sva se odločila za Martina, zdej malo razmišljava o drugemuser posted image  in nama nobeno ime ni všeč (no meni je lepo ime Erik, Vid ampak moj noče slišatuser posted image user posted image ), tako da je moj prišel na idejo da bo drugi, če bo fant kar Martin2 user posted image user posted image  (ja pa ja de), upam, da bo kakša punčka.

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: ime za novorojenčka
13.8.2008 20:50:44   
hijenca
Ko se mi je rodil user posted image še ni imel imena. Bil je voden kot deček ta pa ta. Vzrok: Na UZ so mi rekli da bo punčka in za punčko sva imela ime. Dan pred CR pa so mi na UZ rekli, da bo fantek. IN šok, ne imena in nič. Je pa potem hitro dobil ime Vid, ker mi je bil že od nekdaj všeč, mojemu ne preveč. Ampak sedaj ko ga gledam, pa vidim, da je to pravo ime in moj je tudi vesel, da je sedaj Vid. Pravi sv. Vid user posted image user posted image , za mene najlepši na svetu.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ime za novorojenčka
14.8.2008 9:52:30   
aprilčica07
Kar je blo meni všeč ni blo partnerju in seveda obratno..Nato sva poiskala nekaj imen, ki so bila sprejemljiva in všeč obema. Dogovor je bil tak, da za fantka izberem jaz, za deklico pa on (nisva pač vedela spola). Imamo Jakoba (ožji izbor je bil sestavljen iz Jakoba, Matije in Matica), če bi bla pupica bi imeli Julijo, Emo ali pa Marušo:):)

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ime za novorojenčka
15.8.2008 14:49:47   
amaya
Jaz sem pa totalno mahnjena na tuja imena. Sama imam tudi tako ime, zato res ne bi pasal Ivan. Že od malih nog, sem vedela, da bom imela fantka in tudi ime sem imela: Etienne. Po naše bi bil Štefan. Tako, da ga sedaj, ko gremo v prekmurja, kar Pišta kličemo user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   Ime za novorojenčka
4.1.2010 16:56:35   
Tamara_
Moja 1. nosečnost ni bila načrtovana. Čez nekaj časa sva začela temo o imenu za otroka. Napisala sva vsak svoj listek z dvema stolpcema - v enem imena za deklico, v drugem imena za dečka. Vsak je napisal 15 imen. Nato sva si listka zamenjala. Prečrtala sva tista imena ki nama niso bila všeč. Na koncu nama je reešitev prišla takšna : Ime za deklico: Iza. Ime za dečka: Jaka.

Pri 2. nosečnosti pa je sem jaz dala svojemu fantu možnost da on izbere obe imeni, jaz pa bom povedala če so mi všeč ali ne. Izbral je takole: Anika & Tijan. Imeni sta mi bili seveda všeč. user posted image

pri 3. nosečnosti pa sva odločitev prepustila otrokoma ( čeprav je glavno besedo imela starejša user posted image ), saj sva midva zaposlena z našim novim domom. user posted image
Seveda smo imena skupaj pregledali in se pogovorili. Tokrat je fant prepustil odločitev meni. user posted image   Dogovorili smo se za imeni: Zoja & Filip. Ime Zoja sem izbrala jaz, za ime Filip pa sta se odločila otroka. Všeč mi je bilo ker se je fant znami strinjal. user posted image



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sedaj sem mamica trem navihančkom - njihova imena pa so:

Iza ---> 1.8.2007
Tijan ---> 3.3. 2008
Zoja --> 1.1. 2010

Vsi smo srečni. Otroka še najbolj, saj sta letos 1.1. dobila še eno sestrico.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nekoč sem to samo sanjala ---- a zdaj te sanje živim !

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ime za novorojenčka
15.1.2010 9:14:35   
andrejka
Pri nas je bila prva punčka, (Če bi bil fantek bi bil Nik), in sva se oba strinjala z izbiro imena, drugič pa je bil fantek (Za punčko nisva niti imela pripravljenega imena, ker sem bila prepričana da bo fant, in je obveljala očkova).
Torej imamo pri nas: Zoja in Gaber


_____________________________

17.11.06 se nama je rodila čudovita deklica Zoja
24.5.09 pa se nam je pridružil čudovit deček Gaber

(odgovor članu Tamara_)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: ime za novorojenčka
15.1.2010 9:39:02   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: barika
uf, midva sma imela kar nekaj težav z izbiro imen... na koncu sva se odločila za Martina, zdej malo razmišljava o drugemuser posted image  in nama nobeno ime ni všeč (no meni je lepo ime Erik, Vid ampak moj noče slišatuser posted image user posted image ), tako da je moj prišel na idejo da bo drugi, če bo fant kar Martin2 user posted image user posted image  (ja pa ja de), upam, da bo kakša punčka.


hej barika, Michael Jackson je imel 2 sinova s skoraj istim imenom - Prince Michael Joseph Jr in Prince Michael Jackson II

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ime za novorojenčka
18.1.2010 11:29:16   
_sanja_*
Najin sinček je Nal.

Kako?
Na RR sem ga po naključju našla med predlogi za imena in se v trenutku zaljubila vanj. Potem sem ga predlagala dragemu in vanj se je zaljubil še onuser posted image

Do konca nosečnosti sva spremljala še druge predloge, debatirala o njih, a ni bilo dileme. Vedno nama je bilo najlepše ime Nal. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: ime za novorojenčka
20.1.2010 22:25:25   
Sanikaa
OOO ovo je zelo stara tema iz 2006 user posted image Tudi aprilčica ima zdaj še Julijo user posted image user posted image
Moja dva sončka sta Vid in Leo. Oba sva izbrala skupaj z atijem!

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ime za novorojenčka
21.1.2010 0:03:16   
Anonimen
Že ko sva z mojim začela hodit, mi je bilo kristalno jasno kako bo ime najini hčerki, če jo bova imela kdaj ... mi je na 2. zmenku povedal, da on pa če bo kdaj imel hčerko bo Neška ... no in potem sem zanosila in na UZ-ju so mi povedali da bo punčka in moj je začel takoj pa Neška gor pa Neška dol ... pa sem mu rekla, da mojemu otroku v rojstnem listu ne bo Neška pisalo ... Ali bo Neža al pa nekaj čisto tretjega, Neška naj jo pa kliče dokler mu bo pustila ... No in tako imamo Nežo user posted image . Sta bili pa meni blazno simpatični imeni Ela in Ula no pa Ema ... samo ni bilo slike in tona user posted image .

Če bova pa še kakega otročka imela imam pa v mislih za punčko Ajda ali pa Meta za fantka pa Žiga, Matic ali pa Cene.

< Sporočilo je popravil Otika -- 21.1.2010 0:04:30 >

(odgovor članu Sanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ime za novorojenčka
2.2.2010 21:47:37   
poli*
Glede imen sem jaz imela veliko idej, ker so mi najbolj všeč tista običajna (Andrej, Barbara, Julija, Uroš...) in ne novodobna in sem mojmu predlagala vsemogoče, njemu pa nobeno ni blo, ker se je pri vsakem imenu "najdu" kak sošolec iz srednje ali soseda, na katere ni imel ravno najboljše asociacije..
Na koncu sva se zmenila za imeni Tanja in Tine- dobila sva punčko, ki ji je ime Tanja.
Če bova naslednjič spet dobila punčico pa res ne vem, kako ji bo ime.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ime za novorojenčka
11.10.2010 19:53:21   
sonce79
Ceprav je tema majckeno zamrla, naj jo malo obudim. Midva cez slab mesec pricakujeva prvega otrocka - pravijo, da bo fant. tudi midva sva si pomgala s seznami imen z interneta. nato sva izdelala vsak svojih 10 najljubših imen za fantka in punčko in potem debatirala. meni so všeč slovenska imena in za fanta sem navijala za Voranca ali pa npr. Frana - pa moj niti približno ni želel slišati o takšnih imenih. Za deklico pa sva se oba takoj strinjala, da bo Manca. No za fantka sva potem izbrala - Izak bo. Ime sva pravič "srečala" na hodniku ambulante dr. Reša, kjer je na steni slika fantka s tem imenom. Ko sva čakala na pregled, sva gledala sliko in takoj sva se oba strinjala, da nama je Izak všeč. In tako je najin sonček že odkar veva, da je user posted image  Izak in nič druga.
komaj ga že čakava - ravno zdaj, ko to pišem, me fajn brca pod rebra.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: ime za novorojenčka
29.11.2010 22:11:18   
jeannetka
Midva še sicer komaj delava na tem, da bi imela otroka, vendar sma imela že izbrala.

Izbrala pa sma jih tako, da sma gledala na to, da bodo lahko izgovorljiva v obeh državah, da imajo nek pomen in da niso prepogosta.

Po nekaj dnevih "debatiranja", sem končno našla imena, ki so všeč tudi mojemu dragemu. In tako nama je uspelo najti celo 2 imena za fantka in eno ime za punčko. Zdaj še samo morama naredit otrokčke user posted image

(odgovor članu sonce79)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ime za novorojenčka
24.7.2020 22:06:10   
jaz12
Midva tudi zdaj izbirava ime. Samo ko gledam ta najbolj popularna imena so vsa po vrsti res čudna. Naprimer v telem članku

(odgovor članu jeannetka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ime za novorojenčka
30.7.2020 12:39:56   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: jaz12

Midva tudi zdaj izbirava ime. Samo ko gledam ta najbolj popularna imena so vsa po vrsti res čudna. Naprimer v telem članku



Joj ne govori. Midva pri prvi sva imela takoj izbranom tokrat pa kr ni slo. Sele v 28 tednu nosecnosti sva prisla nekako skupaj da sva izbrala ime za vsak spol. Pa se danes (sem v 37 tednu). Se najde ksn dan ko najdeva novo ime in se sprasujeva ce bi mogoce kaj drugega izbrala. V katerem tednu pa si?

(odgovor članu jaz12)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?