|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
7.2.2008 12:09:47   
ledenka
Dodajam opis se ene preiskave user posted image  

Transvaginalna hidrolaparoskopija
Izvajajo jo v mariborski bolnici, in sicer samo med 10 in 14. dnem ciklusa. Dela se v polni narkozi, v maternico gredo z instrumentom, njo in jajcevode napolnijo s tekocino (pri meni je bilo to cca 0,25 l) in pregledajo prehodnost jajcevodov. V bolnisnici ostanes 2 dni - prides dan pred pregledom in gres dan po pregledu. Jaz sem bila nekaj ur po posegu ze ok user posted image  

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu zvezdica.1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   Opis preiskav a ambulanti za neplodnost
13.2.2009 20:56:58   
kittym
hvala za te pomembne napotkeuser posted image

(odgovor članu bebi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Opis preiskav a ambulanti za neplodnost
19.3.2009 23:57:04   
twetka
Lepo pozdravljeni

Čez nekaj dni imam pregled na ukc maribor,endokrinološki oddelek, zaradi težav z menstruacijo in me to vse skupaj zelo skrbi. Zanima me kako sploh izgleda takšen pregled in če moraš ostati kakšen dan v bolnišnici. Zasledila sem da naj bi šlo samo za odvzem krvi, bolj podrobnega opisa pa nisem našla nikjer. Če ima katera podobne težave in je že bila na takšnem pregledu, bi prosila če mi lahko to malce pojasni ker me bo ta panika še ubila.user posted image


(odgovor članu kittym)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
22.3.2009 21:29:25   
sivko
Hvala  za te informacije.user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
25.8.2009 13:12:07   
tinkatonka
 
Dane sem imela HSG v Kliničnem centru v Lj - Rentgenski inštitut.

Kot je opisano zgoraj, gre za postopek ko zenski vbrizgajo v maternicno votlino kontrastno sredstvo, ki potem na ultrazvoku ali rentgenu pokaze obliko maternicne votline in prehodnost jajcevodov. Pred preiskavo je potrebno pri svojem osebnem dr opraviti pregled krvi -sedimentacija in stevilo levkocitov.

Mene sam poseg ni toliko bolel, imam pa zdaj (3 ure po preiskavi) kr mocne bolece krce. Pripada ti 2 dni bolniske. Pred posegom dobis dve tableti Spasmexa proti bolecinam. Po posegu so nam rekli, naj gremo na kavo in cez uro in pol pridemo po izvide. Ko smo dobili izvide pa so nas z napotki da ne smemo zanosit v tem ckilusu spustili domov. Za preiskavo dobite napotnico v ambulanti za neplodnost.  



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu sivko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Opis preiskav a ambulanti za neplodnost
26.7.2010 19:25:13   
Zojatisa
živjo!
Tudi midva se pripravljama na umetno.
Zanima me kako je kaj to uspešno v prvo.
Kako pet ali imaš trojčke?
Lpuser posted image

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Opis preiskav a ambulanti za neplodnost
28.7.2010 19:04:25   
smeška83
Hvala za te opise, pridejo zelo prav, ko si začetnik v temle začarnem krogu neplodnosti...

(odgovor članu Zojatisa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
9.9.2010 13:22:15   
vesmat
Zanima me kakšna je čakalna doba za THL oz.transvaginalno hidrolaproskopijo?

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
9.2.2011 16:03:22   
Drejcy
Pozdravljene user posted image
Na forumu sem prvič in bom zelo vesela vašega odgovora. S partnerjem sva se odločila za user posted image in ker ni šlo po naravni poti, smo se odločili za umetno oploditev. Zanima me, koliko časa približno traja postopek od prvega pregleda do umetne oploditve, če gre je vse po planu? Sva namreč zelooo neučakana in si že močno želivauser posted image Hvala za odgovore že vnaprejuser posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
9.2.2011 18:56:35   
Tipa
Pri nama je trajalo malo manj kot eno leto, od pregleda in do začetka špikanja, tko da držimo pesti da v sredini marca zagledamouser posted image .

(odgovor članu Drejcy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
9.2.2011 22:36:28   
Drejcy
Držimo pestiuser posted image Torej si dala skozi vse preiskave v manj kot enem letu?Mene je že skrbelo, da to traja veliiiko več časa... Si dala skozi tudi terapije s hormonskimi tabletami?In kako zgleda postopek umetne?Oprosti,če preveč sprašujem,samo je vse tako novo in ne vem, kaj lahko pričakujemuser posted image

(odgovor članu Tipa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
11.2.2011 18:50:44   
Tipa
Dva cikla sem jemala klomifem. Trenutno se špikam s superfactom, v ponedeljek imam prvi UZ, tako da naprej še ne vem kako bo zgledalo. Upam, da vama rata po naravni poti.

(odgovor članu Drejcy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
12.2.2011 7:26:50   
Anonimen
Dolzina postopka je odvisna tudi od tezav, ki jih imata s partnerjem. Midva sva v postopku ze skoraj eno leto, pa imava se kr nekaj preiskav pred sabo, preden bomo zbrali vse papirje. 

(odgovor članu Tipa)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
27.2.2011 20:00:29   
tajana
Pozdravljeni
Ker določenih izrazov ne poznam,v bolnici pa tudi nisem bila ravno sposobna prositi za to,bi prosila,če mi lahko kdo"po domače'" razloži,kaj vse to pomeni.Namreč bila sem na histerosalpingographiji in izvid je sledeči

CK primerno dolg in širok
Maternična votlina je trikotne oblike,polnitvenih defektov ni videti.
Sprva se prikaže le levi jajcevod,ki je videti distalno spremenjen v sactosalpynx.
Pod zvišanim tlakom se prikaže še desni jajcevod,kontrast se izlije v trebušno votlino,a se obojestransko kopiči v distalnih delih jajcevodov.

Najlepša hvala za odgovor-prevod in lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
8.12.2011 16:06:11   
inya007
Jaz sem ravno iz hidrolaparoskopije ( dr. Reljič v UKC Maribor)... ker je čakalna doba za preiskavo brez narkoze precej krajša sem se odločila za to.
Bolelo ni nič (vbrizgajo ti lidokain), torej gre za lokalno anastezijo, v bistvu boli samo nekaj sekund (mislim, da v trenutku, ko skozi nožnico prebodejo trebušno steno). Poseg traja cca pol ure. V bistvu je samo zoprno, kot npr kakšen ginekološki ultrazvok, ki tudi ne boli, je pa zoprn občutek.

Kasneje sem v čakalnici vzela en Naprosyn 500 (svoj, ker vem, da meni pomaga) in zdaj dve uri po preiskavi je vse ok...

Glede tega koliko časa je od začetka (ko prideš prvič v ambulanto) in do takrat ko se začne kaj "dogajati"- jaz sem šla k ginekologu novembra, prvič sva bila naročena maja! in zdaj decembra sem šele na hidrolaporoskopiji... baje naj bi se januarja začeli pravi postopki (IUI), torej cca 14 mesecev.

(odgovor članu tajana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
10.1.2012 8:29:54   
Tejama
pozdravljena inya007, tudi jaz moram ta mesec javit ko dobim men., da me naročijo za THL. Prav tako kot ti, sem se odločila za lokalno anastezijo pri dr. Reljiču, zanima pa me v kolikšnem času si prišla na vrsto? Že takoj prvi mesec? Je bilo vse opravljeno en dan ali si morala kaj ostati v bolnišnici? Koliko dni bolniške dobiš?

Hvala za odgovor in veliko sreče pri IUI ti želim.

(odgovor članu inya007)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
15.12.2012 22:56:02   
janapika
Pozdravljeni,zanima me če ima kdo izkušnje iz genetskega posveta? Z možem sva bila na prvem posvetu in rekli so nama da po enem mesecu dobiva domov izvid, če bo kaj pa prej pokličejo.
Midva sva pa po enem mesecu dobila domov vabilo na ponoven genetski posvet brez izvida. A mogoče ima kdo izkušnje s tem kaj in zakaj?
hvala janauser posted image

(odgovor članu zvezdica.1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
16.12.2012 21:01:08   
lillith82
Pozdravljene.
Imam eno vprašanje. Od svojega ginekologa sem dobila napotnico za neplodnost-reprodukcija, v Lj. Rekel je naj greva na pregled oba s partnerjem. Gre on tudi preko moje napotnice ali potrebuje svojo? Nisva bila še na nobenem pregledu do zdaj, tako da res ne vem kako se tem zadevam streže.
Hvala za odgovor in lp

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu janapika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
18.12.2012 10:46:09   
Klimtovka
lillith82, si se že naročila v ambulanti za zdravljenje neplodnosti? Kdaj pa imaš prvi obisk? Meni je bilo rečeno, ko sem se naročala v Mariboru, da je priporočljivo, da partner pride zraven, še boljše pa je, če dobi napotnico pri osebnem zdravniku za spermiogram in ga opravi pred prvim svetovanjem, da lahko že takrat kaj izključijo. Drugače za sami obisk pa mislim, da ni potrebna napotnica. Ampak ne me držat za besedo, sama sem tudi nova v tem in me že zdaj po malem skrbi- kaj šele bo user posted image
Je pa tema res super, malo razjasni, kaj bi se naj na prvem obisku dogajalo, upam le, da se ne bo vse skupaj zavleklo. Ima katera izkušnje v Mariborski ambulanti?

Lepo bodite

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
18.12.2012 15:57:14   
vrtnica44
pozdravljene.
Klimtovka:
sem tudi v MB. na prvem posvetu je bil partner z mano. napotnico je dobil od osebnega zdravnika. na napotnici je pisalo sterilnost. midva od prej nisva imela nobenih izvidov. vse so nama naredili tam. da sva opravila vse preglede (pri meni kri, UZ, histeroskopija in thl ter pri partnerju 2x spermiogram in pri obema tesriranje za SPB) je trajalo 3 mesece. se pravi od prvega do 2 posveta 3 mesece. na drugem posvetu sem dobila že napotnico za IUI - inseminacija (pri obema BP, nepojsnjena neplodnost). pri nama je šlo res hitro.
toliko od mene. če te še kaj zanima, vprašaj.

lillith82:
nimam izkušenj z LJ, ampak po moje je isto kot v MB kar se tiče napotnic.

prijeten dan

(odgovor članu Klimtovka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
19.12.2012 10:29:04   
Klimtovka
Uf, vrtnica44, potem pa vama je res hitro vse skupaj steklo... Je pa drugače kar dosti skakanja okoli ane? Se prilagodijo temu, da si zaposlena oseba in da ne moreš skozi jemati dopust ali bolniško? Moj fant ima takšno službo, kjer najbolj gledajo na bolniško in preden dobi službo za nedoločen čas, pač mora malo potrpeti.
Pa hvala ti za hiter odgovor!user posted image

(odgovor članu vrtnica44)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Opis preiskav v ambulanti za neplodnost
20.12.2012 11:53:12   
lillith82
Klimtovka nisem še dobila datuma. Sem kar poslala svojo napotnico, partner gre pa zraven, pa bova videla kaj bojo rekli. Njegova zdravnica je itak na bolniški do konca leta, doktor ki jo menja, pa mu je rekel da bo napotnico dobil v Ljubljani in bo tam tudi opravil pregled. Ne vem če šparajo s papirjem al kaj, da mu ni mogel napisat. Bomo videli kako se bo odvijalo dalje.

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu Klimtovka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?