|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako zbiti vročino?
19.12.2005 19:52:17   
karmy
včeraj zvečer je mojga malega zakuhalo...dobil vročino 38,5 in mi jo je uspelo zbiti samo do 38 ali 37,9 z calpolom in potem je skočila nazaj v roku ene ure na 38,5...ne vem kaj naj še naredim... šla bom zdravniku jutr, ker zgleda da nič ne pomaga... a imate vi kakšn predlog? 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 20:10:18   
pika_b
V otroško banico lahko natočiš vodo cca.37C, položiš otroka v vodo in počasi dolivaš hladno vodo, da se otrok ohladi.

Za tem. nad 38C sem jaz dobila pri zdravnici svečke. Sicer ne vem koliko je otroček star, če je dopolnil  4 mesece, lahko daš celo svečko, v nasprotnem primeru samo pol.

lp

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 20:16:31   
Anonimen
Če bo šla temperatura čez 39, in ne bo padla po Calpolu, kar v banjo z njim. Natoči toplo vodo, kot običajno pri kopanju, nato pa počasi dolivaj hladno. Nazadnje naj bo še vedno topla, le malo bolj mlačna. Notri naj bi pa menda bil vse skupaj 10 minut. Če bosta zdržala. Naj bo pa čimbolj pod vodo, čeprav zaleže tudi, če stoji. Meni je Tibor zadnjič stal, pa sem ga z lončkom polivala, ker se niti pod razno ni hotel vsesti.

(odgovor članu pika_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 21:12:37   
Anonimen
A pa se to otrok ne prehladi? Da ne bi nazadnje še kaj takega ratal...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 21:15:46   
Anonimen
Ne, Meta, tudi v bolnišnicah tako delajo, če nič drugega ne pomaga. Nekako je treba zbiti vročino, saj veš, kaj se sicer lahko zgodi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 21:16:56   
Anonimen
Paracetamolsko svečko v ritko (v lekarni brez recepta), do 10 kg pol, potem celo. Če je vročina zelo visoka in ima otrok nad 12 kg, lahko tudi dve.
Jaz kopala raje ne bi, ker bi se bala prehlada. Namesto tega pripravi mokro krpo, daj jo v hladilnik ali zamrzovalnik, da bo hladna (ne ledena!), zavij v suho krpo, da ne bo cedila, in jo položi na čelo, lahko hkrati tudi na stopala. Hkrati pripravi še dve drugi, da boš menjala, ko bo ta topla.
Pa čimprej spat in čimveč spanja!

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 21:21:14   
karmy
star je 3,5 let..

dala sem mu calpol..oz. mu ga dajem že od učerej pa ga pije k sok, ker skoraj nič ne pomaga...pa zravn tud grozno kašlja, in je reku da ga grlo boli, tak da morva pod nujno zgleda k zdravniku jutr...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 21:33:13   
minaja
Vročina ima nek svoj namen (z njo se telo samo brani in pomori bacile, bakterije in drugo zlo :o), zato se jo zbija šele, če prekorači mejo 38,5, merjeno pod pazduho. Prej jo pusti pri miru, da naredi svoje. Metode pri nas uporabljene pa so kot so že napisale predhodnice: voda v banji, ki ji postopoma nižaš temperaturo, Calpol, ponoči imej manj pokritega, veliko pijte, da ne dehidrirate in to je to. Srečno.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 21:49:44   
mirjanajelenko
NŠE BABICE SO  ZBIJALE VROČINO NA TA NAČIN KROMPIR SROV OLUPIŠ TER NAREŽEŠ MALO BOLJ NA DEBELO KOT ČIPSS (SROV KROMPIR) TER GA OVIJEŠ OKROG NOGIC TER PUSTIŠ NEKAJ ČASA POSTOPEK PONAVLJAŠ
MOJ BRAT JE IMEL 1,5 LETO STAR 28,5 VROČINO PA SMO MU JO ZBILI NA 37, DVAKRAT SMO POSTOPEK PONOVILI, ČE NE PADE  VROČINA V NEKAJ URAH PA MORA K ZDRAVNIKU
SMEŠNO TODA RESNIČNO

BY BY


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu minaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako zbiti vročino?
19.12.2005 22:05:24   
karmy
pa mislte da bi blo pametno če odprem okno čez noč in čist mal pustim odprto tk da se soba mau ohladi..user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako zbiti vročino?
20.12.2005 8:33:47   
Anonimen
Pesin sok oz. pesa - tako mi je moja mami vedno uspela zbit temperaturo.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako zbiti vročino?
20.12.2005 9:49:15   
Anonimen
Karmy, upam da nisi okna odprla, ker je zunaj res zelo mrzlo. Raje večkrat prezrači, pa pojdita ta čas v drugo sobo. Če imaš odprt radiator, ga raje zapri in tako shladi prostor, samo okna pa ne odpirat.
A sta šla k zdravniku? Če ga grlo boli, res pojdita.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako zbiti vročino?
20.12.2005 9:58:20   
karmy
ne nism pol odprla okna... sem ga pa odkrila, in je spal čez celo noč, če odštejemo k je na wc hodu zarad velike količine popitega čaja..zdele ma 36.6 in je reku da se počuti dobr...kašlja ne več tako... tako da če nima vročine potem brezveze it k zdravniku...ker me bo poslau domov..

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako zbiti vročino?
20.12.2005 10:00:24   
Anonimen
O, super, potem ste virus izgleda že premagali.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako zbiti vročino?
20.12.2005 14:29:56   
petraz
Če ne gre drugače, zavij otrokove podplate v kisov obhladek. Res pomaga, samo smrdi po kisu.user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako zbiti vročino?
20.12.2005 19:22:47   
karmy
ceu dan ni mel vročine, ni več kašlu, in zdele je tud nima..user posted image  tako da predvidevam da bo današnji večer in noč mirna..če jutri zjutraj ne bo vročine, gre v vrtec...user posted image user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?