|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moja porodna zgodba
21.12.2005 11:15:18   
mml
Živjo,

no sedaj, ko lahko za silo spet sedim, bom malo bolj daljša...
Sicer pa najprej vsem hvala za čestitke in lepe želje.
Skratka, ker sem bila 8 dni čez rok in se ni nič dogajalo, so se odločili in mi v ponedeljek ob 9. zjutraj vstavili prostaglandinsko svečko, potem pa na oddelek in ležat. Vsake toliko so mi posenli CTG, ki ni kazal kakšnih jasnih popadkov user posted image . Po 6 urah je sledil pregled, ki je pokazal, da sem odprat za 2-3cm in da je maternični vrat praktično izginil, tako da smo še malo čakali in ker ob 18. ni bilo popadkov, so me spet pregeldali in ker ni bilo napredka, sem dobila še eno dozo prostaglandinov...Ob 20. na CTG ne duha ne sluha o popadkih. Okrog 21. pa so se pojavili takšni kar konkretni popadki na 3 do 4 minute, ki so se postopoma stopnjevali, tako da sem prostila, da mi posnamejo še en CTG...tukaj pa razočaranje...ker ni bilo ne duha ne sluha o popadkihuser posted image . Še dobro, da je bil v službi medicinska sestra z malo več izkušnjami, ki je rekla, da kar se nje tiče to so popadki in pika. Potem je seveda sledil spet pregled, kjer je dr. ogotovil, da sem odprta za 4 cm in da naj grem kar v porodno user posted image . Poklicala sem user posted image  in potem vsa procedura s klistirjem (ki je meni zelo pomagal, ker sem imela od vsega začetka popadke, ki so se mi širili v črevo in je bilo po klistirju bistveno boljše...). No ob 1 sem bila v porodni sobi, popdaki na 2 do 3 minute, sledilo je predrtje mehurja, kjer so ugotavljali mlečno plodovnico. Po eni uri sem bila odprta 6 cm, ker so bili popadki prekratki so dodali umetne, potem pa ni bilo več večje pavze. Po 1/2 Dolantina je user posted image  padel pulz, tako da je ostala samo maska. Poadke sem lepo predihavala, to resnično pomaga, tako da svetujem, da res vadite globoko dihanje, ker lepo preusmerite pozornost.
No potem je pa med vsakim popadkom user posted image  bolj padel pulz in se je spuščal tudi pod 100, tako da so odvzeli malo krvi iz glave (pH-metrija), da so vidiel, kako se ji godi in na srečo ni bilo prehudo in vstavili so tudi elektorodo za nadzor pulza. Med posegom so ugotovili, da ima veliko las user posted image . No nekaj minut za tem so ugotovili, da sem do konca odprta in da je čas, da rodim. Skoraj nisem mogla verjeti, da je šlo tako hitro, predihala sem še ne popadek, potem pa je bila v naslednjih dveh popadkih porojena glavica, ki sem se je dotaknila in jo pobožala in v naslednejm še cela naša deklica user posted image  ki so mi jo takoj dali na trebuh za nekaj trenutkov...blažen občutek. Ponosni očka je prerezal popkovino, čeprav je prej rekel, da tega pa ne bi...
Na mojo veliko žalost babica ni mogla očuvati presredka, ker se je mudilo zaradi slabega pulza in menda je tudi moj presredek precej čvrst in se ni nižal...ampak bistveno je, da je s user posted image  vse OK. Vzrok za padanje utripa je bila zelo kratka popkovina, tako da še dobro, da je bil porod relativno kratek.

Na oddelku so bili vsi zelo prijazni in ustrežljivi, tako da res vse pohvale osebju oddelka B ljubljanske porodnišnice. 3. dan sva kljub še ne čisto dobremu dojenju odšli domov, kjer se dojenje vspostavlja, mi se navajamo eden na drugega in neskončno uživamouser posted image user posted image .
Glavni problem so šivi, ki na trenutke bolijo kot user posted image , čeprav se lepo celijo in ni nikjer nobenih znakov vnetja ali česa podobnega...no ja tudi to bo minilo

Lep sončen pozdrav vsem user posted image user posted image user posted image

p.s. Sicer je bil porod čisto drugačen, kot sem si ga želela (želela sem, da bi rodila pred rokom, brez sprožitve, da bi prišla od doma z rednimi popadki in odprta za 4 ali 5 cm, da ne bi bilo treba rezati presredka...user posted image user posted image user posted image ) , ampak je bil to vseeno eden najlepših in najčudovitejših trentukov v življenju. Skratka eno sa načrti, drugo je pa potem realnost...
Tako da vse, ki pripravljate porodne načrte...definitivno jih naredite, samo bodite pripravljene, da ne bo šlo vse po načrtih in nikar trmasto ne vztrajajte pri svojem, ker definitnvo osebje v porodni sobi ve, kaj je najboljše za  vas in vašega otročička user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 11:28:02   
Anonimen
Očitno smo bile vse na B oddelku... Pajaca v sobi 1, jaz v sobi 3...
Ja, seveda, pa čestitke, decembrka!
Zdaj se nam pa pridruži na "Starši čvekamo"...

(odgovor članu mml)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 11:48:24   
Nyah*
user posted image user posted image user posted image , tole je blo pa fajn brat, kljub zapletom se je srecno izteklo, pa samo, da ste vsi ok!user posted image user posted image

Ko tole berem tudi jaz, kljub strahu pred porodom, komaj cakam, da pride tudi nas cas!

CESTITKE SE ENKRAT!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 11:59:13   
lex
čestitke!!!!

te je pa tvoja princeska kar matrala.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 12:33:06   
petraz
Čestitke!user posted image user posted image

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 13:25:04   
Naja30
Samo, da je z obema vse user posted image . Čestitam! Ful se cartajte in požajte in lubčkajte...  user posted image

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 13:25:34   
Anonimen
Čestitke in sedaj lepo uživajte.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petraz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 18:47:47   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 20:24:47   
amy26
Čestitke pa lepo se cartajte user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 22:42:48   
babica
ČESTITKE!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moja porodna zgodba
21.12.2005 23:44:44   
shooo
CESTITKE!user posted image
a se bom kdaj nehala cmeriti ob taksnih zgodbah?
lp

(odgovor članu babica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moja porodna zgodba
22.12.2005 9:02:36   
DrejcDrejc
Ne glede na dolgotrajnost se tvoja porodna izkušnja zdi pozitivna in lepa - to je tako vzpodbudno slišati! Sploh takim, ki nas to še čaka.
Sicer pa čestitke in uživaj maksimalno v novi življenjski vlogi!

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moja porodna zgodba
22.12.2005 9:26:44   
cuma
ISKRENE ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image
UŽIVAJTEuser posted image

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?