|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 11:54:11   
XXYY
Živjo!

Zdaj imam malenkos fore, da vam napišem mojo zgodbo. Je kar dolga zgodba.

Začelo se je 30.12., ko sem šla zjutraj na pregled v porodnišnico. Tam so mi rekli, da sem odprta za 1 cm in naredili še CTG, ki pa ni bil najlepši, ker je naša pupika takrat glih spala in je bil srček bolj švoh. Tako da so me sprejeli v sobo. Tam sem spet imela CTG, ki je spet slabo kazalo. Potem so me spet gor na oddelku pregledali in so tam rekli pol, da sem že 2 cm odprta. In so rekli, da se naj kar pripravim, da me bodo poslali v porodno sobo. Grem dol, mi narediljo vse kar je potrebno (obrili in klistir dali). Potem mi pa povejo, da danes (30.12.) ne bom nikamor prišla na vrsto, ker so imeli vse porodne sobe zasedene. Pa še eno so takrat sprejeli, ker ji je voda odtekla in imela full popadkov. Tako, da sem morala iti spet nazaj v sobo in tam so rekli, da bomo kar naslednji dan šli v porodno.

Drugi dan so mi spet prinesli za CTG poslušat. Takrat je bil že malo lepši, tudi voje popadke sem čutila. Tako, da so me okrog 11ih spet poslali dol na klistir (ponovni - GROZA). Ob 12 ih sem že bla v porodni sobi. Takrat sem imela kar svoje popadke na 10 minut. Potem sem čakala eno full dobro babco, ki sem jo hotela imeti zraven poroda do pol 2eh. Potem se je pa začelo. Predrli so mi mehur, da je šlo še malo hitreje. Do 5 cm sem se odpirala zelo počasi, kakšne 2 uri. Potem so mi pa pospešili še z umetnimi popadki in takrat sem mislila, kar un povšter, ki sem ga imela pod glavo, kar strgati, tolk so bili močni popadki. No, potem je pa šlo hitro naprej, tako da smo ob 17.51. že videli svojo malo štručko, ki nas je takoj pozdravila z vrsikajočim glasom.

Babca mi je potem naslednji dan, ko naju je prišla pogledat, rekla, da sve bile v letu 2005 zadnje v Ljubljanski porodnišnici. To mi bo pa ostalo še dolgo v veselje, da sve bile kar zadnje.




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 11:59:43   
tanaja*
user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:07:10   
Anonimen
Čestitke, ovčka, za tvojo punčko!user posted image user posted image

(odgovor članu XXYY)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:11:37   
cmokec
user posted image user posted image user posted image   Čestitke družinici in dobrodošlica punčki. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:12:41   
XXYY
No, prej se mi je malo mudilo in sem pozabila še napisati, da sve z Laro zdaj vredu. Samo malo se zafrkavave še z dojenjem, ki kar noče in noče piti iz mojih prsih. Tako, da si moram kar izbrizgati mleko ven. Tudi v porodnišnici sve imele že s tem probleme, ker ni hotela prijeti bradavico. So mi sestre tolk tiščale na prsi, da je bla čist rdeča v obraz in tolk je jokala, da mi je blo full full hudo, ker ni hotela jesti. No, včasih je malo zagrabila in potem hitro izpustila, tako da sem res komaj čakala da pridem domov, da sem si vsaj malo mleka izbrizgala ven. Problem je samo v tem, ker imam full male bradavice in se sploh ne napnejo, ko začne jesti, ampak so ploščate in potem sploh noče nič potegniti. Malo sem kar že obupala nad tem dojenjem, tako da si zdaj kar sama izbrizgam ven in ji potem dam po flaški.

Drugače je pa pridna. Aja, moram rečt, da v Ljubljanski porodnišnici na oddelku B, so bile nekatere sestre prava katastrofa, tako da sem bila prav razočarana nad njimi. In prav ena me je skoraj spravila v depresijo, ker sem rabila pomoč, ker tamala ni hotela piti. In je rekla, ja kakšna mati pa si. če ne znaš nahraniti svojega otroka. Groza. A jaz sem hotela jo dojiti, samo ni in ni hotela prijeti bradavico.

No, saj bo kmalu vse vredu. Včasih jo bom še probala dati dojiti, če bo kaj bolje prijela bradavico.

Upam, da ostale nimate problemov z dojenjem.



(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:22:03   
Anonimen
Ojej, že spet ena koza od sestre, ki potem meče slabo luč še na ta dobre. Škoda. Mater, pa kako si upajo reči kaj tako groznega. Ne razumem.
Ovčka, da naj ti kdo v lekarni lupi silikonske nastavke, pa poskusi z njimi dojiti nekaj časa. Saj pozneje se bradavica kar izoblikuje in niso več potrebni. Jaz sem tako poskusila in je skoraj ratalo, samo kaj, ko potem ni bilo mleka. So mi pa dale daktarin gel gor na nastavek, pač finta, ker je menda sladek in otrok zagrabi ter vleče. Tudi samo toliko časa, da se navadi, da zadeva zlaufa. Čeprav se je patronažna potem doma ob tem načinu zgrozila. Tako da res ne vem, če je to čisto O.K. Ampak nastavki pa so, s tem pa res poskusita.

(odgovor članu XXYY)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:26:27   
MarijaPo
Ja, poskusaj se, ce pa ne bo slo, se pa ne sekiraj, sej tud iztiskanje je nek nacin. user posted image

Sicer ti pa cestitam!!! Bravo, na svet ti je uspelo spravit lepo puncko. user posted image

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:44:07   
ZARA
Čestitke še od mene user posted image !!!!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 12:54:58   
lelaval
 user posted image user posted image user posted image  ČESTITKE  user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image

Kar pa se tiče sester, mi je tak način znan - čeprav groza, da se ob takih pomembnih dogodkih za novopečene starše ne znajo niti človeško obnašat. Če jim ni za delat, pa naj dajo možnost drugim - še preveč je brezposelnih.

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 16:22:23   
tinkamiška
čestitke ovčkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

zaradi dojenja se pa ne sekiraj, fino je, da imaš svoje mleko in kaj potem če jo hraniš na stekleničkouser posted image

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 16:23:28   
mammy26
user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke še iz moje strani. Sedaj pa veliko cartanja z vajino pupiko.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image in te so zate.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 17:36:07   
Eviii
tudi mi vam častitamo in vam želimo, da bi dojenje čimprej steklo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 18:34:05   
Barbs
Ovčka,

ful si simpatična in prepričana sem, da bo tudi tvoja mala princeska prav tako zrasla v mamici podobno bitje - z joško v ustih al pa brez - važno, da se imate radiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 18:37:49   
KODA
user posted image user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 20:44:28   
babica
ČESTITKE!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 22:47:36   
NRMM
OVČKA čestitke tudi od nas  user posted image user posted image user posted image user posted image .

Tist, kar pa ti je sestra rekla, pa si ne jemlji k srcu, meni je to skoraj rekla pediatrinja v mb porodnišnici, ampak se je na nek način zadržala, kar je seveda boljše, eni nimajo osnovnih manir, pa še tako šolane.

Zdaj pa cartajte, cartajte, cartajteuser posted image user posted image user posted image user posted image , pa javi se še tudi kaj, ko ti bo čas dopuščal.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu babica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zadnja v letu 2005 - LARA - je že doma
8.1.2006 23:31:28   
wallery
user posted image user posted image user posted image  čestitam

_____________________________

Najinima punčkama Nika 15.9.03 in Taja 29.1.06 se bo pridružil nov sonček PDP 16.4.07

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?