|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poroka - ožji družinski krog
11.1.2006 13:31:15   
Anonimen
Ja, tudi jaz se bom poročila in sicer v najozjem druzinskem krogu. Na poroki nas bo 15.Zanima me, cemu vse se lahko izognem kar se tice priprav....Porocila se bom samo civilno in brez zabave ampak samo pozno kosilo....

Drugo vprasanje: ali naprsne sopke nosijo vsi ali samo moski?

Tretje: Kako izbrati sopek?

Hvala za vasa mnenja....

< Sporočilo je popravil puncica -- 11.1.2006 15:27:27 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 13:42:34   
fricka
Pri meni so bile edine priprave poiskati obleko in čevlje. Pecivo je spekla mami, ostalo so poskrbeli v gostilni. Naprsne šopke smo imeli vsi. Poročni šopek pa so mi izdelali v cvetličarni sami glede na mojo rdečo barvo obleke in znesek, ki sem ga bila pripravljena plačat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 13:52:19   
Katrin
Za civilno poroko nimaš nobenih posebnih priprav.

Šopek si izbereš sama glede na barvo tvoje obleke in pa cena seveda (več denarja, več rožic in obratno).

Naprsni šopki pa niso obvezni, lahko je le en cvetek in malo zelenja. Ni treba, da je pravi, se ga da iz traku ali blaga zložiti. Malo večje naprsne cvetke naj bi imeli ženin in priče.

Veliko sreče user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 14:14:38   
Anonimen

Izvoli, šopek.
Ja, vsi svatje imajo pripete šoške.

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 14:15:14   
Anonimen
Ojoj, moj šopek ne dela.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 14:23:12   
Marogica
Na najini poroki so imeli naprsne šopke samo moj mož in obe priči, jaz pa šopek. Vsem ostalim smo dali škatlico peciva ob odhodu, ki smo ga imeli tudi na poroki.
Probajte se zmenit z gostiliničarjem, da prinesete svoje vino(če ga imate sami ali ga lahko kje ceneje kupite), tako vam potem računa samo 300 SIT za kozarce in strežbo na liter, pecivo spečite sami.
Kot je že ena napisala, si izberi šopek glede na tvoj okus, barvo obleke in globino denarnice.
Pa lepo poroko želim

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 14:50:07   
taška30
Jaz sem se poročila točno tako, kot se nameravaš ti. 15 ljudi in pozno kosilo (ki se je sicer razvleklo pozno v noč).
Naprsnega šopka ni imel nihče.user posted image  Jaz očitno nisem s tega planeta in sploh ne vem, da je to 'treba' imeti.

Kako izbereš šopek? Ne vem, jaz ga nisem, izbral in prinesel mi ga je mož direktno na Ljubljanski grad. Pravzaprav je prinesel dva - drugega sem metala mojima dvema samskima 'svatkama'.
A obstaja ženski spol od 'svat'?!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POROKA -OŽJI DRUŽINSKI KROG
11.1.2006 15:03:21   
Anonimen
Mi lahko poveš malo več....kaj pa fotograf, muzika....a je ta sploh potrebna....kaj pa torta?
Jaz nameravam imeti vse na kraju poroke, se pravi obred in pozno kosilo....pa nimam pojma, ce torta sploh pase potem, pa ples?
Jaz imam med povabljenimi samo eno samsko zensko, tako, da metanje sopka po mojem sploh ne pride v postev....
Kljub vsemu se mi zdi , da si dam full dela.....

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poroka - ožji družinski krog
11.1.2006 15:15:55   
taška30
Jaz sem se poročila na gradu, potem smo šli pa v gostilno malo ven iz Ljubljane. Na gradu smo imeli s sabo pecivo in vino (svoje).

Fotograf: en kolega od moža, ki se je sicer profesionalni fotograf za en cajteng, pa je bil vseeno malo cenejši. Res je bil prisoten le na obredu (1ura), v gostilni ne več. 30 tisoč je računal z izdelavo slik vred (300 slik različnih velikosti).

Torta: je nisem imela.

Pecivo: tašča naročila pri eni, ki peče peciva za poroke (cene žal ne vem), to so svatje tud dobili za domov in tudi v gostilni so postregli to naše pecivo.

Muzika: je ni bilo, ker je bilo to mišljeno kot kosilo, ne kot ohcet, kjer se pleše. So pa v gostilni vrteli ful dobro glasbo - evergreene.

Obleka: mi jo je sešila od moža babica (za blago sem dala cca. 15 jurjev) - je rdeče barve in jo mislim še kdaj obleči.

Frizer in manikura: to mi je pa častila moja priča, čeprav sem se ful branila.

Vabila: nisem imela (sem res malo čudnauser posted image ), smo vse ustno povabili.

Zahvala: v Maxiju sem kupila lepe poročne čestitke, sama napisala zahvalo (vsakemu malo drugače) in noter prilepila eno slikco od naju s poroke.

V bistvu zdajle gledam, zelo skromno, zelo posebno, pa sploh ni bila fora v denarju, da bi bila škrta (za to kosilo sva sama plačala čez 200 jurjev, ker je bil slow food, pa nama je bilo čist kul), ampak v principu - jaz imam  namreč malo alergije na klasične ohceti. V bistvu je bilo zelo malo stvari po protokolu, ampak meni je bilo super.

Čimlepšo poroko ti želim, če te še kaj zanima pa vprašaj.

Lp, Taška



< Sporočilo je popravil puncica -- 11.1.2006 15:27:47 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poroka - ožji družinski krog
11.1.2006 15:28:04   
Anonimen
Ja jest se pocutm cist zgubljeno...no v ponedeljek se zmenim za datum, pol pa mi bodo tam povedali kaj in za kaksen denar dobimo na mestu samem....
Fotografa mislim nekje najet (kaksen namig????), za muziko racunam, da imajo tam kaj (cD in te variante), torto bi imela, vendar cisto majhno pa ne klasicno....., za pecivo se ne vem, vabila mislim naredit sama...sicer pa rabim samo 4 vabila, obleko si bom sposodila, frizerja in maskerja moram se najt (kaksen predlog ?????...sem iz Ljubljane), na zahvale sploh nisem pomislila...vendar dobra ideja, da das svojo sliko.....
Ja tudi meni niso vsec klasicne velike poroke...edino kar si zelim, da me pelje oce in da pred mano hodita moja dva otroka in meceta cvetje....malo romantike....
Odkrito povem pa da sploh ne vem kje naj zacnem in ali imam casa dovolj...porocit se nameravam zacetku junija....

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poroka - ožji družinski krog
11.1.2006 15:38:16   
taška30
Ojoj, do takrat imaš pa še malo morje časa. A ni tako, da se več kot 3 mesece prej, sploh ne da dobit datuma al kaj je že s temi tremi meseci? No, midva sva šla po datum konec oktobra, poročila sva se pa 1.decembra, ful malo časa, pa se je vse zrihtalo.

Saj bo, boš videla, meni se je tud zdelo komplicirano, s tem da jaz v teh 'pripravah' nisem niti malo uživala. Pravzaprav sem bila kar malo sovražno nastrojena do vsega skupaj (če bi bilo po moje, bi se poročila midva+priče, v kavbojkah), tako da je tašča kar na svojo roko naročila piškote, ker jaz jih ziher ne bi, sem dobila kar kurjo polt, ko sem slišala besedo 'piškoti'.
No, na koncu mi je bilo super in mi ni žal za eno stvar, ki bi lahko bila drugačna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poroka - ožji družinski krog
11.1.2006 15:42:24   
Anonimen
Ok, hvala....bom ze...saj upam....

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poroka - ožji družinski krog
11.1.2006 19:21:30   
Nasy
midva sva vse zrihtala v treh mesecih, bilo nas je 10 vseh skupaj..obleko sem imela izposojeno za 40.000, moj je obleko za 30.000 kupil, sva ravno slučajno najdla eno trgovino spodaj pod Emporiumomuser posted image in mu je bila ko ulita, no pa še meni čevlje smo kupili..konfetke smo dali v Novi Gorici delat, tam so nama tud šopke naprsne naredili..meni so glede šopkov objasnili tako, da nevesta ima poročni šopek, ženin naprsni šopek v stilu nevestinega šopka,sveže cvetje,  ostali svatje pa imajo naprsne šopke, ki so lahko iz svežega cvetja- kar ima nevesta v šopku, to naredijo v cvetličarni, kjer naročiš šopek ali pa ti jih naredijo tam, kjer delajo konfetke..uf, kaj sem pozabla? Aja, avto sem sama okrasila, nekaj mašen sva kupila tam pr konfetih. Sej na koncu smo šopke v zmedi pozabili doma na kuhinjskem pultuuser posted image user posted image user posted image Torto sva imela, naredila kolegica slaščičarka iz Borovnice za mislim da okoli 15.000, pa velika je bila..pecivo sem sama napekla, saj bi torto tudi pa mi časovno ni zneslo.
Če te še kaj zanima, vprašaj, lažje mi je, če me vprašaš, zdaj ne vem, kaj te še zanima! Midva sva se poročila drugače na Otočcu, živiva pa v LJ.user posted image


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poroka - ožji družinski krog
12.1.2006 7:34:32   
Anonimen
 
Ne obstajajo nobena pravila..

VEDNO ampak VEDNO in pri vseh zadevah v zivljenju... si naredis, tako kot je tebi bolj vsec...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poroka - ožji družinski krog
12.1.2006 8:20:42   
Anonimen
Točno tako, Tjazy. Če bi se jaz odločila za tako majhno poroko, bi pač povabila tistih 13 ljudi, sebe in ženina oblekla v nekoliko boljše obleke, se poročila, šla na kosilo in čau miki. Brez torte, brez poročne obleke, brez ansambla, muzike in druge navlake. Ker bi bila to potem res lepa, intimna poroka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poroka - ožji družinski krog
12.1.2006 9:49:51   
Anonimen
 
Jaz.. ce bi se se enkrat porocil, pa bi samo nevesto vzel.. pa bi sla nekam in imela poroko.. Sicer ne bi bilo uradno,.. ampak koga to danes sploh se briga?

Tudi dusna mafija (politika & religija) si jemlje pravico da flanca kakor jim najbolj pase in kakor lahko najvec denarja poberejejo .. tko da jih ne **** vec na celi crti.

Tam nikje ima en tip mozganske krvavitve pa skoz o tem flancajo.. Jah je clan dusne mafije.. Koliko vojakov ima mozganske krvavitve po krivdi opice Busha in se kakksnega kretena pa so tko tiho ko riti..

Treba je nehati sodelovati v teh idiotizmih.. in naj si svoje dohodnine in razne taksne in drugacne registracije v svojo smrdljivo izkoriscevalsko rit porinejo...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poroka - ožji družinski krog
12.1.2006 10:28:18   
kepa*
Tjazy, ti si pa kr fejst skrenil s teme.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poroka - ožji družinski krog
12.1.2006 11:30:30   
Anonimen
Pravjo, da je treba biti vsestranski.. user posted image user posted image

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poroka - ožji družinski krog
14.1.2006 9:40:56   
kepa*
No, jaz se bom kmalu poročila bolj kot ne v ožjem krogu. Pri nama bo to zgledalo takole:
dobimo se na matičnem uradu, potem cerkvena poroka, ob 17ih večerja v enem gostišču in to je to. No, mojemu user posted image  pripravljam še presenečenje, in sicer bo k večerji prišel še njegov kolega muzikant in bo kakšno zaigral (da ne bo kot na pogrebu).
Stroški: vabila (/minimalno - sva jih izdelala sama), oba obreda, šivanje mojega kostima, šopek, prstana, frizer, vino, pecivo, večerja, torta. Pecivo bodo pekle mama in še nekaj sorodnic, torto bo pekel atijev sodelavec, ki mu je to hobi. Za dva srčka bo računal pribl. 10.000 sit.
No, šoek me bo prišel 11.000 sit, pa je to že kar nekaj, se da narediti ceneje, a jaz sem želela bele kale, ki sop nekoliko dražje. Ne bomo imeli naprsnikov.
V glavnem, računam, da naju vse skupaj ne bo prišlo več kot 200.000 sit. Pa še tu bosta baje 100.000 prispevala moja starša.
Čeprav meni ni toliko problem denar, kot pa to, da si že od nekdaj želim manjšo, intimnejšo poroko.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?