|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
20.1.2006 21:31:12   
Anonimen
Ko sem videla svojo novo odločbo o plači sem naredila
eno kalkulacijo in ugotovila, da se mi nekaj časa ne
splača hoditi v službo.

Živim sama in imam dva otroka. Eden hodi v vrtec, drugi
v šolo. Preživnine ni.
Moja nova bruto plača je za peto stopnjo izobrazbe in več kot
deset let delovnih izkušenj 118.000,00 to pomeni neto
okrog 83.000,00. Otroški dodatek = 42.000,00
Skupaj torej 125.000,00 od tega plačam tudi vrtec in
šolsko prehrano.

Če pa bi bila brezposelna pa takole:
- socialna denarna pomoč  46.981,00
- 2 otroka                           28.188,00
- enostarševska družina    14.094,00
Skupaj torej 89.263,00. Več kot bom sedaj zaslužila.

Potem se mi bo zvišal otroški dodatek na 50.000,00 za
oba otroka. Skupaj bi na mesec dobila okrog 140.000,00.
Vrtca verjetno ne bi bilo potrebno plačati, tudi prehrana
v šoli bi bila regresirana.

Jaz pa bi bila doma takrat, ko bi otroka prišla iz šole oz.
vrtca. Bila bi spočita in polna energije za igro z njima.

No zdaj pa povejte kaj se bolj splača????


P.s. Seveda bom še naprej hodila v službo in se seveda
      max. trudila, da bom nekega dne na svoji plačilni listi
      uzrla vsaj normalno cifro.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
20.1.2006 23:34:05   
Anonimen
Anonimna - OSTANI DOMA!!!

Ni protizakonito, je pa moralno vprašljivo. Ampak dokler imamo tako čudovite zakone, sploh ni dvoma. Jaz se ne bi premaknila nikamor.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
20.1.2006 23:46:01   
Aleksandrin
Če boš sama dala odpoved, vprašanje, če bo tako rožnato, kot si napisala.
Če ja, sploh ni vprašanje, ostani doma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
21.1.2006 0:26:59   
frutka_
Ne vem kaj boš naredila ti, ampak meni delo koristi...tebi pa bi ziher tudi.

Tisto o spočitosti in energiji pa ziher ne drži, ker doma postaneš LEN! V bistvu se zabubiš kot ena bubica in vegetiraš...do nezavesti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
21.1.2006 14:40:09   
Ines.
Frutka ima prav. A denarna socialna pomoč je tista podpora za socialno ogrožene? Če se zmeniš z delodajalcem, da te odpusti, je bolje, lahko dobiš še nadomestilo za brezposelnost. Jest sicer šihta ne bi pustila, ker človek mora v življenju delati nekaj, da se počuti koristnega. Meni bi se doma skegljalo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
21.1.2006 15:38:07   
CIPRESA
Ja anonimna tako to je, jaz bom po končani porodniški  tudi iskala zaposlitev in moja celotna plača bo šla za jasli kjer bo Žiga ko bom jaz delala. Sem se tudi spraševala ali je sploh vredno se vozit gor pa dol pa parat živce če smo na istem če ostanem doma....na koncu pa vendarle prideš do sklepa da potem bi doma lahko ostalo polovica ali pa še več vseh slovencev in konec koncev sem delala šolo zato da nekaj bom in ne zato ker 16 let nisem imela kaj druzga počet. Na dolgi rok se mi bo upam da obrestovalo ker če boš par let doma, te pa spet nobeden ne povoha ker nimaš njim zadovoljive izkušnje in nisi v koraku s časom. ŽALOSTNO TODA RESNIČNO!!!!

(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
21.1.2006 17:58:30   
JASNA D
Anonimna, žal je tako. Res se ti "splača bit doma", a ima Frutka in ostale, ki pišejo o tem prekleto prav.

Jaz sem doma že skoraj tri leta. Pa sem se blazno polenila in na momente se mi zdi, da sem že depresivna. Se pa definitivno ne splača it delat, ker bom plačala maksimalne zneske vrtca za otroka. Ampak kljub temu pridno pišem prošnje in vključujem vse veze in poznanstva.

Srčno upam, da se ti cifre na plačilni listi podvojijo. Čim prej.

Jasna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
21.1.2006 18:41:48   
Gina
Trenutno res nisi v zavidljivi situaciji, ampak če si v službi, imaš vsaj možnost napredovanja, večjo možnost imaš, da najdeš neko boljšo službo, teče ti delovna doba, lahko prijaviš oba otroka v dohodnino in uveljavljaš olajšavo, lahko poleg vsega daš predlog za izvržbo ali kako se reče, da ti država izplačuje preživnino, pa boš še tu vsaj 40.000 dobila zraven na mesec, če ti bivši ne plačuje. Zaprosiš lahko za subvencionirano prehrano v šoli,in če imaš tako nizke dohodke, bi gotovo lahko dobila tudi kosilo, ne le malice. POleg tega lahko zaprosiš pri vašem sindikatu za izredno socialno pomoč - bi se morala malo preračunat kar se dohodkov tiče, ali ti pripada, ampak probat ni greh.

Želim ti, da se ti situacija čim prej izboljša.

< Sporočilo je popravil Gina -- 21.1.2006 18:44:42 >

(odgovor članu JASNA D)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
22.1.2006 23:53:58   
jupiter
Od preživninskega sklada bobiš mesečno za otroka okoli 15.800 SIT 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
22.1.2006 23:56:28   
jupiter
DOMA!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
23.1.2006 0:49:03   
Anonimen
Seveda je tukaj še druga stran, ja...
Delovna doba ti ne teče, torej to pomeni posledično manjšo pokojnino - če bodo takrat, ko bomo me dovolj stare, pokojnine sploh še... user posted image  Nimaš plačanega dopusta, bolniške, porodniške,... Nimaš regresa, nimaš 13. plače (Božičnice), nimaš pospore sindikata (upravičenci do DSP nimajo sindikata, pa bi ga lahko imeli, glede na to, koliko jih je user posted image  )... Nimaš možnosti kreditov, leasingov, povečanega limita, čekov, plačilnih kartic,...

Glede na to, da jaz pa hodim v službo in kljub temu nimam ničesar od zgoraj naštetega, bi se jaz še vedno odločila za to, da bi ostala doma.
Če si optimistka in če si dovolj motivirana, potem se tudi doma ne moreš poleniti in postati depresivna.
In če imaš povrhu vsega še tako delovno mesto, kjer ni potrebno neprestano izobraževanje in izpopolnjevanje (da ostaneš na tekočem v stroki), potem pa sploh ni problema. Ko in če bi čez nekaj let iskala službo, lahko mirne duše rečeš, da si bila zaradi otrok nekaj let doma. In bo vsak delodajalec pomislil:"Aha, ženska je porodniške in bolniške zaradi majhnih otrok že dala čez, torej bo zdaj lahko polno delala." To ti je pa plus, kolikor se meni zdi.

(odgovor članu jupiter)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali se bolj splača ostati doma kot delati?
23.1.2006 12:07:33   
TARA in MAJ
IZVIRNO SPOROČILO: jupiter

Od preživninskega sklada bobiš mesečno za otroka okoli 15.800 SIT 

od sklada dobi le v primeru da oče ni zaposlen

_____________________________

MED MAJHNIMI IN VELIKIMI


(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?