|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   aspirator za nosek
14.2.2006 12:04:45   
livia
A je to smiselno kupit že pred porodom? Kolk je zadeva sploh uporabna?
Kje se jo kupi in kakšna je cena?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 12:10:26   
3new!yes!!
ene ste pa res mone... Kaj vse ne najdete. Daj ne kompliciraj pa pocakaj. Bos ze videla kaj rabis in kaj ne.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 15:12:05   
muha1




Tega ne boš rabila, zato ne kupuj! Nosek mu boš čistila z vatirano palčko in fiziološko raztopino.Čim
manj komplicirat



(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 15:23:01   
Anonimen
3ney!yes!......mislim da bodoča mamica, ki ji hočejo pač ponudniki vse prodati, ona bi se na prihod novorejenčka kar najbolje rada pripravila, ne potrebuje postov v katerih jo oklicuješ za mono. Dovolj je preprost odgovor na njeno vprašanje.

Livia.....tega zaenkrat ne potrebuješ. V nosek mu kapnes fiziolosko raztopino, otroček kihne in tako gre smrkelj ven. Ali pa mu z vato, ki jo posvaljkas med prsti gres v nosek, kar prav tako sprožiš kihanje otrocka in si tako cisti nosek. Sicer pa ne vem, ali si ze bila v materinski soli ali ne. To ti namrec pokazejo tam. Z vatirano palcko NE SMEŠ čistiti noska.

(odgovor članu muha1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 16:47:40   
muha1



Ne vem, zakaj ne smeš čistiti noska z vatirano palčko? Mogoče misliš, da je možnost poškodbe?No pri nas se tega ni za bati, ker kar uživa ob čiščenju. Mi pa je tako pokazala patronažnauser posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 17:03:54   
tinkatonka
Tudi pri nas so v MŠ rekli, da ne smemo šariti z vatirano palčko po nosku. Ker je otrok lahko nemiren, nenadoma premakne glavo in ga lahko raniš. Tudi za čiščenje ušes so nam rekli, da na začetku otroku ne smemo čistiti ušesnega masla s palčko, ampak zunanji uhelj samo obrišemo s tetra pleničko. Sicer se pa v praksi potem marskiatera stvar izkaže za zelo uporabno ali pa za neuporabno.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 22:57:52   
nadika
Čao!Jaz se pridružujem,da je to oslarija kajti jaz ga imam in ga ne uporabljam,ker sem ga malo ranila ven panisem potegnila niččč!Zdaj uporabljam bebi palčke!

l.p.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: aspirator za nosek
14.2.2006 23:07:23   
kofetek2010
v Baby centru dobiš od Nuby za 500 sit in je ful fajn, kr ima tak mehak nastavek user posted image  

v nosnico kapneš kapljico fiziološke, mal počakaš, stisneš pumpico, jo nastaviš na nosnico in s prstom prekriješ drugo nosnico, ter spustiš pumpico - čist simpl in vse mucke pobere iz noska user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: aspirator za nosek
15.2.2006 7:59:24   
Barbs
Se strinjam z Jano73; meni je bilo tudi ful lažje s pumpco čistit, pa res se je vredu sčistilo. Ker cena ni pretirana ( tudi v lekarni jih imajo) se mi zdi, da ne bo bog ve kakšne tragedije. če ga imaš - pa boš videla, kako ti bo lažje. Meni je pumca zelo prav prišla dolgo časa; je pa res, da so nekateri otročki pri parih mesecih bolj samosovji in jim ni všeč. če jim karkoli vtikaš  nos - okrog ušes že gre nekako. Kupi, pa je.... boš videla; mogoče bo pa že patronažna rabila, ko pride.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: aspirator za nosek
15.2.2006 8:13:36   
livia
Hvala vsem puncam za podporo in razumevanje. Ljudje smo pač različni.
Jaz sem dobila od nekaj kolegic spisek stvari, ki jih potrebuješ za novorojenčka in na vseh spiskih je bil aspirator za nosek, nisem si pa sploh znala predstavljat kaj to je in koliko stane, ker po trgovinah še nisem hodila.
Če je samo 500 sit se mi sploh ne zdi stran vržen denar.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: aspirator za nosek
15.2.2006 8:31:13   
rija
Livia, jaz mislim, da si boš kupila veliko več in dražjih brezveznih stvari, kot je tale zadevca. Mi ga tudi uporabljamo in smo zadovoljni.

Glede vatiranih palčk: a ste že videle tiste, ki so odebeljene? Mi ni jasno, kako lahko tako odebeljeno potisneš dojenčku v nos in ga raniš? Lari fari.... z navadno je pa to zelo mogoče....

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: aspirator za nosek
15.2.2006 8:40:05   
Barbs
Ja Rija, saj zato pa so tiste odebeljene na koncu za dojenčke; ti ni treba vate cufat pa svalkat - patronažne včasih kao skušajo bit nezahtevne pa pokazat, kako se vse da tudi brez ne vem kakšnih pripomočkov. Ne vem pa, zakaj bi, če lahko bolj komot kaj nardiš. Sicer pa to že potem vidiš in se prilagajaš... meni se zdaj, pri tretjem otroku, zdi že vse bolj enostavno in manj kompliciram; že pri ta drugi sem, zdaj pa sploh. razne spiske, sezname potrebščin kar lepo prilagodim in vem, da ne bo nič narobe.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: aspirator za nosek
15.2.2006 14:27:05   
KMALU
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen



kaj ko bi ti enkrat z pravim imenom oz nick imenom povedala svoje mnenje. Zakaj hudica morate biti ene vedno anonimne. A ne znas stati za svojimi besedami?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: aspirator za nosek
22.2.2006 12:51:41   
Fifa
paziiiii!
ceprav ni drago ampak, moja prjatla ga je kupila v Mercatorju - Lumpi znamko okoli 200-300Sit in je rekla da je ful zanič. KAr vsepovsod gre zrak vn pa tak,....

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: aspirator za nosek
23.2.2006 13:12:28   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: ztomaz

Tega ne boš rabila, zato ne kupuj! Nosek mu boš čistila z vatirano palčko in fiziološko raztopino.Čim
manj komplicirat





Ztomaz, se kako bo to rabila, sploh ce se otrok prehladi! Dojencek se sam ne zna useknit in ce mu s pumpico (aspiratorckom) ne potegnes ven, se zna razsirt na useska. Za vsakodnevno ciscenje, ce je otrok zdrav, pa res ni potreben.
Jst mam apsiratorcek od ene ceske firme, kupljenga v Sparu (cca. 700 SIT), ki ima se tak mehek nastavek ma koncu, da otrocka ne poskodujes. Z aspiratorckom, ce ga pravilno uporabljas (tko kot je npisala Jana73), pa lahko otroku potegnes ven velik sluzi.

Moj nasvet - kupi, ampak takega ki ima mehek nastavek.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: aspirator za nosek
27.2.2006 13:19:25   
sarazan
Aspirator z mehkim nastavkom ima tudi Chicco. Nam ustreza.

Če te bega nakup, počakaj. Ko ga boš rabila, ga boš že kupila. Za navadno čiščenje noska je pa res vata in fiziološka raztopina dovolj.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: aspirator za nosek
1.3.2006 16:04:41   
Anonimen
Jz pa ne vem, al ne znam z aspiratorjem ven potegnit, al pa narobe delam. .. Sicer nasploh ne znam očistit noska. Moja user posted image ima smrkelj nekje globoko, da jo moti pri dihanju (samo ponoči, podnevi diha normalno). Ne pomaga ne fiziološka, ne kihanje, z aspiratorjem pa sploh ne potegnem nič ven, edino kar dosežem je dretje..

(odgovor članu sarazan)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: aspirator za nosek
6.3.2006 14:01:51   
Tricia
Pred porodom ti ga ni treba kupovat. Rabila ga boš ko/če bo prehlajen, kajti takrat samo fiziološka ne pomaga. Če mu noska takrat ne očistiš za prav (z aspiratorjem) lahko pride do vnetja ušes, slišala sem celo do sinusov. Saj boš vidla sproti...Jaz sem ga moji kupila ko je fasala prehlad in to je bilo decembra, rodila pa se je maja.

Aspirator pa dobiš skoraj povsod - Mercator, Interspar, BC, Ariel,...v lekarni tud, a je najdražje.

Jaz sem moji kupila od Chiccota, ker ima najmehkejši nastavek, če so v tem času naredili druge še boljši pa ne vem. Vendar sem se tud jaz matrala s tem...pred kratkim pa je ena forumka povedala, da dobiš v Italiji v lekarni Novartisov aspirator...sem ga šla takoj nabavit in povem, da je res super zadevca.

Kar se pa vatiranih palčk tiče, pa jaz uporabljam tiste, ki so prav za otroke - imajo bunko, tako da niti slučajno ne moreš zaiti pregloboko v nosek ali uho.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: aspirator za nosek
7.3.2006 9:22:45   
kati*
mi smo ga kupili (mislim da stane okrog 1000 SIT) ... a ga zaenkrat sploh še nismo uporabili

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: aspirator za nosek
13.3.2006 19:42:02   
niki#
Ne da jim ni všeč to boli! Poskusi pa boš videla! Nikar pumpice! Imam supr pediatrinjo in uporabo odsvetuje!

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?