|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj krst?
5.4.2006 11:33:50   
Anonimen
 
Namreč jaz nisem krščena, moj mož pa je in meni je čisto vseeno če tudi moj otrok ne bo.Ker tu ne vidim nič posebnega če je otrok krščen.
Zakaj bi bilo dobro če bi bil otrok krščen?
Mene pa zanima zakaj ljudje oz. žlahta tako vsiljujejo ta krst ?user posted image
Mislim da je najina stvar če bova dala otroka krstit ali ne.Pa še za to je treba imeti denar!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 11:42:25   
CUKRČEK
Če ti ni do neke stvari, ti je nihče ne more vsilit. Če si pa neodločna in cincava je pa problem drugje.

Moja hči je krščena, ker sva midva tako odločila in ne ker so drugi.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 11:43:34   
Anonimen
Za otroka krstiti ne potrebuješ nobenega posebnega denarja. Ker pa ti krst nič ne pomeni, zakaj bi ga potem dajala krstiti. Samo Bognedaj, da ti otrok resno zboli, takrat boš pa rekla o Bog pomagaj, ali pa Marija pomagaj. Takrat pa draga moja ne pričakuj Božje pomoči.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 12:01:56   
Ninica
Tudi mi nismo krstili..pa kaj, enim je to zelo pomembno in jim velikodajo na to, drugim pa to ne pomeni nič posebnega. To je stvar vsakega posameznika. Vsak ima svoje prepričanje. Da pa sorodniki vsiljujejo krst je pa že to much, kaj se pa grejo! Naj se brigajo zase in za svoje družine. To me pa res razkuri, ker tudi meni so se hoteli vtikat in nekaj rihtat krst, ampak smo s tem razčistili.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 12:11:45   
Cikica
Tudi mi nismo še našegauser posted image krstili.

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 12:15:17   
Anonimen
No vsaj eden ki me razume.user posted image

Vidim pa da so pa nekateri tako zagrizeni VERNIKI, kot je moja soiimenjakinja (anonimna) in te daj potem v nič če  ti nisi krščen.

(odgovor članu Ninica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 12:21:32   
Anonimen
Ojej... in zakaj bi dala otroka krstit če ti krst nič ne pomeni?
Pa kaj se obremenjuješ s stvarmi ki ti gredo na živce?
Žlahti pa reči naj se briga zase.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 12:28:33   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Ninica

Da pa sorodniki vsiljujejo krst je pa že to much, kaj se pa grejo! Naj se brigajo zase in za svoje družine. 


Meni je pa too much to, da se ljudje ne znajo postavit zase in za svoje prepričanje. Bolj kot tisti, ki vsiljujejo. Če je  nekaj ne je ne in pika. Pa tega ne more nihče spremenit.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 12:59:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Za otroka krstiti ne potrebuješ nobenega posebnega denarja. Ker pa ti krst nič ne pomeni, zakaj bi ga potem dajala krstiti. Samo Bognedaj, da ti otrok resno zboli, takrat boš pa rekla o Bog pomagaj, ali pa Marija pomagaj. Takrat pa draga moja ne pričakuj Božje pomoči.


Še sreča,da Bog ni rasist in ne dela razlik,pomaga vernim in nevernim,vsakemu,ki ga zaprosi za pomoč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 13:06:30   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Za otroka krstiti ne potrebuješ nobenega posebnega denarja. Ker pa ti krst nič ne pomeni, zakaj bi ga potem dajala krstiti. Samo Bognedaj, da ti otrok resno zboli, takrat boš pa rekla o Bog pomagaj, ali pa Marija pomagaj. Takrat pa draga moja ne pričakuj Božje pomoči.


Kakšna neumnost je pa to?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 13:09:23   
kalbo
Pri nas je situacija obratna. Mali bo po vsej verjetnosti krščen, ker je to ženina želja, ki jo nameravam upoštevati. Niti slučajno se pa nebi in se ne bom oziral na mnenje kateregakoli sorodnika. Pa naj bo to mnenje za ali pa proti. To naj bo izključno vajina odločitev.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 13:20:49   
CIPRESA
Tudi jaz mislim da nobeden drug nima besede pri tem ampak je to čisto vajina odločitev. Kdo navija za to in kdo ne je njihov problem če ne vidiš v krstu smisla potem je res nesmisel da ga krstiš.



_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 14:31:58   
mojamura
če sta se ti in tvoj dragi odločila, da ne bosta krstila, se bodo vsi ostali morali s tem sprijazniti. Če se pa ne bodo je pa to njihov problem, ne pustita pa, da nejevoljo znašajo nad vama.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 17:02:11   
lelaval
če sta se ti in tvoj dragi odločila, da ne bosta krstila, se bodo vsi ostali morali s tem sprijazniti. Če se pa ne bodo je pa to njihov problem, ne pustita pa, da nejevoljo znašajo nad vama


Se podpišem. user posted image

Midva sva se odločila, da najine otroke krstiva (2 sta že), ker je bila moja želja, da jih vzgajava v veri in moj user posted image  se je strinjal (čeprav sam ni bil deležen verske vzgoje). Pa naj si drugi mislijo, kar hočejo - glede najinih otrok se sama odločava.,

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 17:22:42   
Marogica
SE strinjam, da je to popolnoma vajina odločitev, in upam, da vama bo otrok enkrat hvaležen za vajino PRAVILNO odločitev, ker se je le-ta tikala samo njega.
PA tudi, kar se denarja tiče imaš prav-nič ni zastonj, tudi krst ne. PA če začneš pri oblačilih za celo družino, pogostitev celega sorodstva, far bo tudi kaj dobil-sicer vsi pravijo, da je to prostovoljno, dobijo pa vedno. Torej- stane in ne malo.
Zakaj krst? jaz ne vem, ker nisem bila tako vzgojena in moji otroci tudi ne bodo, dokler ne bodo toliko stari, da se za osebne stvari odločijo sami.

p.s. Za drugo Anonimno pa to-meni Bog ali pa MArija nista še nikoli pomagala, pa mi tudi ne rabita. Pa marsikateremu vernemu tudi ne..........

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zakaj krst?
5.4.2006 17:47:55   
koala
Če ti krst nič ne pomeni, pa ne krstita otroka. Ne popuščaj pritiskom sorodnikov.
Ko je moj bratranec dal krstit svojo hčer, so meni in moji sestri sorodniki skozi lajnali "Mariborčani , mi bi šli na žur, kdaj bo kaj?"
Sem si mislila svoje, če bova dala otroka krstiti bo to izključno najina odločitev.

Sicer sem pa v očeh nekaterih itak špilferderber, ker sem se poročila na malouser posted image user posted image . Pa se ne sekiram

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zakaj krst?
7.4.2006 9:49:17   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Za otroka krstiti ne potrebuješ nobenega posebnega denarja. Ker pa ti krst nič ne pomeni, zakaj bi ga potem dajala krstiti.

To je res, ker krst deluje po veri prisotnih botrov in staršev ter ostalih.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Samo Bognedaj, da ti otrok resno zboli, takrat boš pa rekla o Bog pomagaj, ali pa Marija pomagaj. Takrat pa draga moja ne pričakuj Božje pomoči.

Tole je pa čisto nepotrebno. Jezus je prišel zaradi grešnikov ne zaradi pravičnih in zaradi nevernikov ne zaradi vernih.

IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Še sreča,da Bog ni rasist in ne dela razlik,pomaga vernim in nevernim,vsakemu,ki ga zaprosi za pomoč.

user posted image -


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ker tu ne vidim nič posebnega če je otrok krščen.
Zakaj bi bilo dobro če bi bil otrok krščen?

Krst sam je zastonj. Daš kolikor pač daš. Častiš kogar pač častiš. To je tvoje. Krsta sam je pa zatonj.

Za razumevanje krsta je porebna vera. Nekoč daleč na začetku sta se dva prednika obrnila od Boga. Bogu sta rekla NE. Ta NE se vleče od njiju na vse potomce, tako da vsak ki se rodi, se rodi s tem NE. Krst v veri prisotnih (ker dojenček še nima ne razumevanja, ne svoje vere - imajo jo pa starši, botri in vsi prisotni) reče Bogu DA. In od takrat naprej ima ta krščenec DA Bogu.

Seveda se v svojem življenju še mnogokrat obrne stran od Boga in mu reče NE. In lahko se zopet s spovedjo obrne k Bogu in mu reče DA. Vendar to je že povezano z njegovo vero.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Mene pa zanima zakaj ljudje oz. žlahta tako vsiljujejo ta krst ?

Vse kar želijo otroku je to, da bi imel DA Bogu.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 7.4.2006 9:52:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zakaj krst?
7.4.2006 10:17:32   
pravljica
mene so pri taveliki prepričali, ker je krst kao nek običaj in nekaj lepega in žlahta se zbere in kajjazvemkajše user posted image
tokrat krsta ne bo

koala, če kdo omeni kakšno druženje in žur...to se da zrihtat tudi brez krsta user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zakaj krst?
16.4.2006 16:17:55   
Ceca
Midva z mojim možem sva krstila najinega sina zato, ker sva oba verna in ker želiva, da bi bil najin sin tudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zakaj krst?
24.4.2006 9:34:54   
soncicaT
Midva sva rekla, prvi zakrament naj ima, kasneje se bo pa sam odločal, kako in kaj!user posted image

Je lepo doživetje, zakaj pa ne!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zakaj krst?
24.4.2006 11:26:44   
vanilija
Če vama ni do tega ne vidim nobene poante v krstu. Mene ne bi nihče prisilil, da bi svoje otroke krstila, ker imam o tem svoje mnenje in svojo voljo.
Izjava, da bi pa otroku ob bolezni pomagalo to, da je krščen si pa ne zasluži komentarja.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zakaj krst?
24.4.2006 14:16:28   
Anonimen
Mene je taščica hotla prepričat, ker je to takooo lepooo. Pa sploh ni verna. Tud z tastom nista poročena, sta koruznika tako kot midva. Pa noben od naju z user posted image  ni krščen in vzgojen v krščanski veri. Tu mi pa ni logike.

(odgovor članu vanilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?