|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
21.6.2004 20:00:35   
Anonimen
ojla!
neki me zanima..a maš med porodom lahko nalakirane nohte? da vem doma trapat preden odrinemo in si pucat nohte, če se jih ne sme imet namazanih ) na nogah bo kr problem..no ja bomo moža zadolžil, če ga bo treba odstranit

hvala!
lp, lara 37t
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
21.6.2004 21:39:00   
urši77
OJLA!

Praviloma se ne sme imeti nalakiranih nohtov med nobenim operativnim posegom(v kar se porod lahko spremeni-carski rez-pa ne da te strašim, al kaj takega!) Samo tak je uradni protokol za pripravo pacienta na oper. poseg. V primeru, da se kaj zakomplicira, ti na prst- med drugim- nataknejo poseben sensor, preko katerega se meri pulz in procent kisika v krvi, le-ta pa deluje na principu posebne rdeče svetlobe, ki presvetli kapilare. Če je tvoj noht nalakiran, pa ta svetloba ne prodre skozi.

To pač vem, ker delam v kirurški intenzivni in imam s tem ves čas opravka.

Upam, da se ne sliši preveč grozno, kar v resnici tudi ni!

Uživaj javascript:IzberiSmajlija('' injavascript:IzberiSmajlija(''




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
21.6.2004 21:39:04   
urši77
OJLA!

Praviloma se ne sme imeti nalakiranih nohtov med nobenim operativnim posegom(v kar se porod lahko spremeni-carski rez-pa ne da te strašim, al kaj takega!) Samo tak je uradni protokol za pripravo pacienta na oper. poseg. V primeru, da se kaj zakomplicira, ti na prst- med drugim- nataknejo poseben sensor, preko katerega se meri pulz in procent kisika v krvi, le-ta pa deluje na principu posebne rdeče svetlobe, ki presvetli kapilare. Če je tvoj noht nalakiran, pa ta svetloba ne prodre skozi.

To pač vem, ker delam v kirurški intenzivni in imam s tem ves čas opravka.

Upam, da se ne sliši preveč grozno, kar v resnici tudi ni!

Uživaj javascript:IzberiSmajlija('' injavascript:IzberiSmajlija(''




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
22.6.2004 12:00:51   
SIJA
Pozdravljena,
no jaz sem pred 5 leti imela namazane nohte, nobeden mi ni ničesar rekel, vse je bilo o.k., kljub celodnevnem rojevanju.
Vendar za vsak slučaj, nikoli ne veš.

Vso srečo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
22.6.2004 13:05:10   
pia1
svasta!!!!!! sem ze skori rekla kaksno cudno vprasanje, nakar vidim odgovor... sem cist dol padla... tud pomislila ne bi na to...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
22.6.2004 16:25:54   
vena
urša 77

A kaj veš mogoče ti dajo tisti senzor na roke, pa maš vsaj na naogah lahko nalakirane?

No meni bi bilo malo zoprno sedaj, sredi poletja hodit naokoli brez nalakiranih na nogi.

Bi pa šlo na roki.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
22.6.2004 16:52:31   
sonja-10
Vse napisano velja samo, če imaš CR. Rojevaš lahko tudi z nakitom, če pa greš na CR, ti poberejo vse. Jaz sem pri prvem porodu nakit sicer pustila doma, sem pa pozabila na uhane. Ko so reki: CR, sem morala uhane takoj odstranit. Isto velja za lak. S tem, da uhane snameš tik tak, lak pa ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
23.6.2004 12:11:02   
Blink1
Pametno punce

Tudi jaz nisem niti pomislila na lak za nohte???????????

Še dobro, da katera to omeni...Zdaj vem...

Še dobro, ne bi bila rada kregana v porodnišnici...

OK, uživajte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
24.6.2004 20:04:10   
Sajo
Ja kolk ste čudne najbolj da se še lepo napudrate pa našminkate pa k frizerju tik preden stopiš v porodno sobo pa k manikerju pa kaj jaz vem kaj še.
A res tud enkrat ne morte bit naravne, to kar ste. Saj boste ja doživele nekaj neponovljivega, enkratnega...čudež ve se pa sekirate kako boste izgledale. Mislim pa če to ni .....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
24.6.2004 21:21:30   
Anonimen
No, mislim pa da tega nisi povsem razumel. Sploh ni šlo za to, da bi bodoče mamice skrbelo, kako bodo izgledale med rojevanjem (česa bolj prismiknjenega še nisem slišala Nosečkice ne vemo kdaj in kje nas bo porod presenetil. Po tvojem bi morale zadnji mesec strašiti okoli povsem neurejene. Mislim da je prav lepo, če tudi v tem obdobju skrbimo zase. Pojavilo se je pač vprašanje, kaj če nas doleti porod tako nepričakovano, da ni časa niti odstranit laka za nohte in sneti nakita. Mislim da ni nič nenaravnega, če ima bodoča mamica v tem letnem času lepo urejene nohte na nogah (in na rokah), saj lahko tako z večjim užitkom smuknemo v sandalčke.
Morala sem se oglasit, ker me je resnično špiknila tvoja nejevolja. Sama bom tretjič rodila. Nikoli se ne ličim pretirano in tudi z ostalimi zadevami ne pretiravam. Nohte imam pa vedno urejene in nalakirane. Sicer samo s prozornim lakom, ampak jih imam.
Mirno kri torej, vsem nosečkam pa želim, da bi skrbele zase tudi sedaj, v teh mesecih in tudi po porodu, saj se tako ženska čisto drugače počuti, pa tudi nmaši možički rajše vidijo da ne skačemo okoli kot zanemarjena strašilca
Pozdravčke vsem!
Nojči, 26 tednov

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
24.6.2004 21:51:57   
sonja-10
Se popolnoma strinjam z Nojči. Predvsem v tem obdobju je pomembno, da daš nekaj nase. To ti da občutek samozavesti, mali lepotni dodatek ti polepša dan in takšna mamica s pozitivnim predznakom samo koristi svojemu otroku. Kako lep je pogledat urejene nosečke in kar žalostno se mi stori, ko vidim kako se nekatere zanemarijo, češ zdaj tako ali tako ne morem ugajat. Je potrebno ugajat, predvsem sebi! In ne samo v nosečnosti, tudi v porodnišnici. Ga ni fanta za katerega bi se tako pripravljala, kot sem se za moja junaka ( rodila sem s CR, pa nista bila na začetku pri meni). In, ja, tudi mazala sem se v porodnišnici. Sicer samo z maskaro in vazelino, ampak mene je to držalo pokonci. Pri prvem porodu sem se dest ur po operaciji s sestro pod tušem tuširala, pri drugem pa kar sama. In zelo so me spodbujali k temu. To me je zelo hitro sestavilo in prej kot je običajno, sem dobila sinova za celo noč in ... Nujno morate naredit vse za sebe, pa bo tudi vašim lepo.
Uživajet, jaz sem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
25.6.2004 10:07:25   
Blink1
Varja in Nojči...se strinjam.

Sicer pa mi na kraj pameti ni padlo, da bi si nalakirala nohte posebej za rojevanje!!! Kot da nimam kaj drugega za delat...

Sajo...punce imajo nohte pač nalakirane, ker se tako počutimo (in tudi smo) bolj urejene - ne pa zaradi poroda. Verjetno si malo narobe razumel. Verjemi, da si nobena ne gre med popadki doma še nohtov lakirat...

Lp
Nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
27.6.2004 14:39:25   
Anonimen
hehe ja ti pa si smešna? a mislš da si bom šla extra nohte lakirat za na porod vrjetn res nam mela nč druzga za počet med čakanjem na naslednji popadek

drgač pa punce hvala za odgovore, mislm, da bojo moji nohti še naprej lepo namazani, če bo čas pred brzenjem v porodnišnico si jih bom "odmazala", drgač pa ne, pa bo kar bo sej majo tut v bolnicah aceton pomoje

čau bau
lara

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
28.6.2004 10:23:36   
puncica
Ja tud men ni blo glih jasn, ko mi je mož nasledn dan rekel, da ne bi smela imet nič prstanov gor pa verižice pa uhanov če bi prišlo do carskega reza, da je spodaj to pisalo. men pa noben ni rekel da bi mogla kaj dol dat. Po moje na nohte se pogledajo ne. Verjetno pa je bolje da das vse dol od nakita, mislim da tud uro, pa da nimas nalakiranih nohtov, ker nikol ne ves kako je s tem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
28.6.2004 10:28:05   
puncica
Ja Sajo nosecke naj bodo ko eni žakli krompirja a ne, a ja pa na depilacijo nog si pozabil. Tud to smo/so nekatere pocele pred porodom


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   LAK ZA NOHTE PRI PORODU?
28.6.2004 19:31:01   
Sajo
OK
Se OPREAVIČUJEM in se posipam s pepelom

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Carski rez
peki

Zanima me če poznate katero žensko, ki je imela že četrti carski rez?

Da (16%)

Ne (84%)


Število vseh glasov: 254

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!