|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:31:58   
trchy
pozdravljene!

vem, da je kar nekaj že napisanega na to temo, pa me vseeno ful zanima, kdaj ste ve začele jemat folno kislino in na kakšen način ste jo zaužile (tablete, zelenjava...). a ste se glede tega prej posvetovale kar z G al ste šle kar same "v Akcijo". ker men dons ko sem bila pri G ni nč reku glede tega, pa sem že v 6t, prej sem pa prebrala, da je potrebno folno kislino uživat v prvih 8t. pa me je zdaj ful strah, da ne bo zarad tega kaj narobe z otrokomuser posted image  prosim vas, da mi napišete kaj o tem, ker sem čist iz sebe zdaj ko sem to prebrala, in ne vem al naj že kar zdele začnem solato jest, al naj počakam do jutruser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:32:56   
Petraa
Ne,NI TREBA
nisem je jemala v nobeni nosečnosti

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:37:33   
lukec
Jaz sem začela jemati tifol po prvem pregledu v nosečnosti in sem ga jemala do začetka četrtega meseca.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:37:57   
kawasakica
jaz sem jo jemala do konca nosečnosti, mislim da ni panike, bi pa bilo fajn, če si greš po tablete v lekarno. Jaz sem jemala Elevit.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:39:58   
Naja30
Prvič sem jemala tifol že preden sem zanosila, zdaj drugič pa sem začela šele, ko sem ugotovila, da sem user posted image  pa še to zelo neredno. Potem sem si nabavila centramed mam in sem bolj pridna.user posted image

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:41:51   
LadyB
jaz sem začela v 7. tednu jih uživat, tko da lahko komot kupiš v lekarni pa zdaj začneš pa nadaljuješ do 3. meseca.  Drugače pa ni čisto nič narobe tudi če ne jemlješ.


(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
5.12.2007 21:51:15   
trchy
a pa ste se pred jemanjem posvetovale kaj z G? kaj pa tist nek napitek "Natal" mislim da je? a v DM tud lahko dobiš folno? kaj pa zelenjava, razen zelene solate?

(odgovor članu LadyB)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
6.12.2007 10:25:25   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa
Ne,NI TREBA


Treba ni, jo pa velik del G v prvem trimesecju priporoca, saj zmanjša tveganje za napaka razvoja živčne cevi. Npr. Tifol (ali pač kak drug nosecniski preparat) se kupi v lekarni, pred pricetkom jemanja se ne rabis posvetovati z G. Priporočeno dozo folne kisline (0.4mg) relativno tezko dobis s prehrano, je pa sicer mozno.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
6.12.2007 13:09:29   
tosja
Jaz sem jedla že pred zanositvijo..pa bom tud v času dojenja (upam, da se bomo dojili) user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 10:37:18   
MARTINŠČICA
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77
Priporočeno dozo folne kisline (0.4mg) relativno tezko dobis s prehrano, je pa sicer mozno.


A je potrebno, če nosiš user posted image user posted image , podvojiti vnos folne kisline?

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 14:17:16   
Taula
A je potrebno, če nosiš , podvojiti vnos folne kisline?


V navodilih za Elevit piše samo da se vzame 1 na dan in da če pozabiš, ne vzameš dve. user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 14:20:00   
Petraa
Pia s hrano dobiš kar potrebuješ

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 14:44:45   
Taula
Pia s hrano dobiš kar potrebuješ


Ni nujno. Ne jemo vse vsak dan tone sadja, zelenjave, mesa.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 14:50:12   
Petraa
Jaz menim tko,telo ti samo pove kar potrebuješ,pa ne mi govorit da to ni res.....
prve mesece sem jaz živela na solati,sem jo jedla cca 10x na dan,če ne še večkrat,pa to ni bilo edino,tko da
če je otroku namenjeno da se mu hrbtenica ne bo zarasla ne boš mogla niti ti s tabletami preprečit,smatram,da je to tudi nekako gesko pogojeno. ker obstajajo tudi kar precej žensk,ki so jemale vse živo,pa se otroku hrbtenica ni zarasla.
zato se pravi poslušaj svoje telo,če znaš prisluhnit boš vedela kaj ti manjka.
lep danuser posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 22:03:56   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Jaz menim tko,telo ti samo pove kar potrebuješ,pa ne mi govorit da to ni res.....



Enim pa njihovo telo npr. celo nosecnost govori , da potrebuje na kile cokolade ali fast fooda. :)

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
7.12.2007 22:32:43   
Aurea
Ja, tudi jaz sem hotela to pripomniti user posted image
sploh tiste prve mesece, ko ničesar ne spraviš v želodec ali pa ti gre po glavi samo junk food user posted image

Trchy, škoditi ne more če zaužiješ dodatno kakšen vitamin in folno kislino poleg zdrave prehrane, na tvojem mestu se pa ne bi sekirala, če nisi jemala nič od začetka. Vse bo v redu user posted image .

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
8.12.2007 9:04:09   
sayuri
Je že res, da se vsaka zase odloči kaj bo jemala in kaj ne. JAz Tifol jemljem že 3 leta, odkar načrtujeva nosečnost. Posvetovala sem se z veliko ginekologi in vsi folno kislino priporočajo. S hrano ne moreš toliko folne vnesti v telo, pa lahko jeste kolikor želite. In mislim,d a je skrajno neodgovorno razišljat v smislu "ah, kaj pa folna lahko pomaga pri razvoju". O ja, še kako pomaga. Tiste, ki ste dolgolestne članice tega foruma veste, da sta vsaj 2 punci tu na RR, ki folne nista jemali in sta rodili "drugačnega" otroka. Imen ne bom pisala..... Odločite se same....

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
8.12.2007 13:09:31   
Lea2007
Tudi jaz sem mnenja, da je folna zelo pomembna. Jaz jemljem elevit... 

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
8.12.2007 15:32:02   
Inigo
tudi jaz sem mnenja, da je to precej pomembno, če ne ginekologi to nebi toliko ponavljali in spodbujali k temu.

sama jemlem elevit in to že od dneva, ko sem zagledala plus. jemala ga bom celo nosečnost in še čez dojenje. tako piše v navodilih, da priporočajo pa tudi brala sem o tem. tudi doječa mamica rabi ogromno vitaminov, ki jih z mlekom zgubi... pa tudi mleko je kvalitetnejše.

priporočam ti, da jih začneš takoj jemati in jih jemleš skozi vso nosečnost. pa tudi ko boš dojila, če boš dojila.

lepo nosečnost ti želim! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
9.12.2007 16:45:19   
Anonimen
Jaz sem folno kislino jemala celo nosečnost (najprej Tifol, potem Elevit). Pa tudi zdaj (dojim), toda ne tako redno kot prej.

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
9.12.2007 17:37:03   
Joob
Jaz moram na dan zaužiti 4 mg folne (10 KRATNA DOZA)...saj se v prvi nosecnosti otrocicku ni zaprla hrbtenjaca in glavica. S tem, da sem Tifol jemala kak teden pred zanositvijo in do 9 tedna.user posted image

Tako, da toplo priporocam : JEJTE FOLNO KISLINO.

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
11.12.2007 19:18:21   
Inigo
lepo da si opozorila! in sem zelo šokirana, da se ti je kljub temu to zgodilo... user posted image

mogoče je res dobro v začetku jesti elevit, ki ima 8 mg folne kisline, kasneje pa kakšne tabletke z manj. čeprav prav trpim zaradi elevita, saj mi povzroča slabosti... pa saj še samo 2 tedna, potem pa presedlam na druge - še ne vem katere. mi pa je farmacevtka rekla, da so elevit zelo "težke" tablete in da je mnogim slabo zaradi njih. rekla je tudi, da se splača malo potrpeti potem pa zamenjat.

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
18.12.2007 10:45:51   
karamela6
Tudi jaz sem začela po prvem pregledu takoj jemati Elevit. Zadnja dva dni ga nisem vzela, ker mi je bilo že brez njega grozno slabo. Tudi pri meni Elevit še dodatno povzroča slabosti, ampak imam še 11 tabletk in te bom pojedla do konca. Potem pa bom videla, kako in kaj. Sem pa šla v lekarno ponj po nasvetih drugih nosečk, G mi na prvem pregledu ni omenila folne kisline.
Verjamem, da jemanje folne kisline samo pozitivno vpliva na otročka. Če pa si toliko priden, da ješ vsak dan takšno hrano, ki zadosti tem potrebam, je še toliko boljše. Je pa to težko, vsaj v prvih treh mesecih oz. vsaj pri meni, ko mi nič ne paše jest in se prislim spravit vase vsaj nekaj zdravih stvari dnevno. Pri sadju nimam problemov, pri zelenjavi pa že. Pa ne da je ne bi imela rada, nasprotno, ampak vse mi smrdi, sploh ko se kuha.
Uh, sem se razpisala. user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 8:39:53   
slovenka
jaz sem začela jemat Tifol, ko sva z mojim začela delat na user posted image , v tretjem mesecu je ratalo in sedaj sem 16t noseča ter ga še zmeraj jemljem. G mi na prvem pregledu tega ni omenila, tako da sem morala kar sama vedet, šele na drugem pregledu v 12.t mi je rekla, da če imam finančne možnosti, naj ga jemljem kar še naprej, da je sicer najbolj priporočljivo do 12.t, a ker si moramo nosečnice to same kupit, ne vztrajajo dlje, je pa dobro. Tako da... verjamem pa tudi jaz, da je koristen, ker sicer ne bi prav vsi ginekologi in knjige... tega priporočali in jaz ne bi želela biti pametnejša od vseh njih.

(odgovor članu karamela6)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: folna kislina-kdaj in kako?
3.1.2008 9:21:05   
tosja
folna kislina - kdaj in kako?

Najbolje 3 mesece pred načrtovano user posted image in seveda še vso user posted image
Najbolj pomemben je vnos folne kisline do 9t! Z zelenjavo in sadjem pa take količine nikoli ne dobiš...tud, če solato 10 krat na dan ješ....

Pa 1 tabletka Elevit je več kot dovolj, saj vsebuje enkrat več folne kisline kot Tifol, pa še velik ostalih vitaminov ima!!!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu trchy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?