|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaznovanje v šoli
28.8.2017 18:53:27   
liliana
Zaradi kaznovanja otrok policija kazensko ovadila štiri učiteljice
Policijska postaja Grosuplje je zoper štiri učiteljice, zaposlene na Osnovi šoli Ferda Vesela iz Šentvida pri Stični, vložila kazensko ovadbo, ker so učence kaznovale z delanjem počepov. Tožilstvo je ovadbo zavrglo
.

http://siol.net/novice/slovenija/zaradi-kaznovanja-otrok-policija-kazensko-ovadila-stiri-uciteljice-447665

Ker se približuje ponovno čas pouka, me res zanima, kako učitelji v šoli lahko sploh kaznujejo otroke.....?

Ravnatelj dotične šole pravi, da je kakršnokoli fizično, psihično in verbalno kaznovanje v šoli neprimerno.....kakšen "tip" kaznovanja pa potem še ostane....?

Marko Juhant pravi, da bi bolj zalegla kazen prepoved udeležbe pri pouku....vendar, s tem pa je verjetno spet kršena pravica otroka do izobraževanja.....

A imajo učiteljice sploh kakšen instrument kaznovanja, da ne tvegajo anonimne prijave in ovadbe na policijo......?

Sprašujem, ker na naši šoli, je ena učiteljica tudi kaznovala otroke, če niso bili pridni tako, da so v podaljšanem bivanju namesto igranja morali teči en krog okoli šole, pa je bilo precej staršev v luftu, da kaj si pa dovolijo na šoli (ker so tudi ta pridni morali teči).....meni osebno se taka "kolektivna kazen" nekaj minutnega teka ni zdela kot psihično ali fizično nasilje nad otroci.......
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaznovanje v šoli
30.8.2017 15:39:38   
josephine27
Ne poznam tega primera, tudi v šolstvu ne delam tako, da ne vem kaj imajo učiteljice na voljo za kanovanje. Glede na to kar berem in slišim bolj malo.

Moje mnenje je sicer tako, da je kaznovanje bolj v pristojnosti staršev in ne učiteljev. Vsekakor, če že mora biti kazen taka, da je nekako v povezavi s tem, kar je otrok naredil narobe. Ne vidim smisla v tem, da otrok teka kroge po igrišču ali dela počepe razen, če se mogoče moti ure športne vzgoje. Če moti pouk kljub opozorilom se mi zdi še najbolje, da se ga odstrani iz razreda, da lahko učiteljica naprej normalno vodi pouk naprej. Če se to večkrat ponavlja pa verjetno ne bi škodovala kakšna napotitev k socialni delavki.

Ko si že omenila podaljšano bivanje se jaz spomnim, da je bilo pri sinu tako, da je tisti ki je motil ostale pri pisanju naloge ostal v razredu in pisal nalogo medtem, ko so se ostali otroci lahko šli igrat na igrišče. Meni se zdi to vsekakor bolj primerno od nekih krogov al pa počepov.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaznovanje v šoli
4.9.2017 21:55:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


Moje mnenje je sicer tako, da je kaznovanje bolj v pristojnosti staršev in ne učiteljev.



Se strinjam....vendar, vsi starši ne opravimo dela 100 % pravilno in "obnašanje" otroka v skupini vsaj 20 drugih otrok ni enaku "obnašanju" otroka doma, ko je edinec ali ima zgolj enega brata ali sestro, s katerima preživi aktivno kaki 2 uri na dan.....v začetku avgusta (ko že več kot mesec dni aktivno preživljanje skupnega časa krepko preseže 2 uri na dan) pa starši itak začnemo že jamrati, da je čas, da otroci gredo v šolo.....user posted image

Vsekakor, če že mora biti kazen taka, da je nekako v povezavi s tem, kar je otrok naredil narobe. Ne vidim smisla v tem, da otrok teka kroge po igrišču ali dela počepe razen, če se mogoče moti ure športne vzgoje. Če moti pouk kljub opozorilom se mi zdi še najbolje, da se ga odstrani iz razreda, da lahko učiteljica naprej normalno vodi pouk naprej. Če se to večkrat ponavlja pa verjetno ne bi škodovala kakšna napotitev k socialni delavki.


Torej v analogno k temu, je potem povsem upravičeno, da če otrok 1 udari otroka 2, je povsem upravičena kazen, da če otrok 2 ne udari nazaj, da otroka 1 udari vsaj učiteljica......pa v tem primeru pa ne bi smelo biti tako....bi bili počepi mogoče bolj upravičeni kot udarec nazaj.......user posted image

Ko si že omenila podaljšano bivanje se jaz spomnim, da je bilo pri sinu tako, da je tisti ki je motil ostale pri pisanju naloge ostal v razredu in pisal nalogo medtem, ko so se ostali otroci lahko šli igrat na igrišče. Meni se zdi to vsekakor bolj primerno od nekih krogov al pa počepov.


Kaj je pa delal tisti, ki je sošolca udaril.....? Tudi pisal naloge, ko so se ostali igrali......? V bistvu ne vidim razlike med delanjem počepov oz. tekanjem po igrišču in pisanjem nalog.......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaznovanje v šoli
18.9.2017 14:18:10   
ronja
Ravnatelj dotične šole pravi, da je kakršnokoli fizično, psihično in verbalno kaznovanje v šoli neprimerno.....kakšen "tip" kaznovanja pa potem še ostane....?

Hm, prav dosti pa res ne ostaneuser posted image .

Sama sem za kazni, ki so posledica neprimernega vedenja - recimo: če otrok grdo dela s hrano, mu jo smeš vzet. Če pleza po klavirju, ga potegneš dol, če ne pomaga, ga daš v drugo sobo, če se grdo vede pri pouku, ga ne sme obiskovat, če bi to delovalo (ne vem, lahko bi to otroci vzeli tudi kot nagrado;) MOji niso glih nesrečni, če ne grejo v šolo:D).

meni osebno se taka "kolektivna kazen" nekaj minutnega teka ni zdela kot psihično ali fizično nasilje nad otroci

Ne zdi se mi neka katastrofa, se mi zdi pa, da se izgubi namen kazni, če kaznuješ vse po spisku - tiste, ki so kaj ušpičili in tiste, ki niso. To se mi je vedno zdelo brezveze. Zaradi teka gotovo ne bi zganjala panike, mi pa ne bi bilo vseeno, če bi recimo vsem vzeli malico, ekr bi se nekateri obmetavali z njo. Saj lahko pošlješ tečt samo tiste, ki rabijo sprostit odvečno energijo, ostali pa se lahko igrajo dalje po svoje.

Mislim pa, da dostikrat vsaj pri mlajših otrocih (1. triada, tu imam več izkušenj;), bolj kot kazni pomaga to, da pogledajo odrasli, kaj je narobe - z otrokom, v otrokovem življenju - in to popravijo. En fantek je non stop motil pouk, težil sošolcem itd... ker ni razumel snovi. KO je dobil odločbo in posebno pomoč, zdaj sledi pouku, mu ni več dolgčas, ker lahko sledi in da mir. Bilo bi ga škoda, ker nikoli ni bil slab fant, samo ne moremo pričakovat od 6letnikov, da bojo sami povedali, zakaj se tako obnašajo...

Včasih pa imajo učiteljice tudi malo nerealna pričakovanja - da bodo imele cel razred pridnih otrok - to ni mogoče, ker so različni in zato bodo nekoč dobri v različnih stvareh, kar nam bo prav prišlo. Pa nimam problemov, ker sta punci zaenkrat "pridni", samo kar gledam okoli... Vsakega, ki ni ravno v normah, bi dali v posebno šolo... Ker bi potem lažje učili. TO jim čisto verjamem, ampak če bi bila sama mama takega otroka, bi tudi 100x premislila prej... In tudi učiteljica bi, če bi bil to njen otrok...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaznovanje v šoli
18.9.2017 14:21:35   
ronja
v začetku avgusta (ko že več kot mesec dni aktivno preživljanje skupnega časa krepko preseže 2 uri na dan) pa starši itak začnemo že jamrati, da je čas, da otroci gredo v šolo...

A res? Meni se zdi pa med počitnicami vedno lažje! In njihovo vedenje se vedno izboljša, dalj časa kot so izven šole, boljše je. Več kot so kupaj izven šole, bolj se sami vse zmenijo, manj je kregarije in lepše se zaigrajo. Ko so vsi utrujeni od vsega in se malo vidijo in bi se radi igrali, pa je treba še dn napisat, pa plakat, pa to pa ono,... takrat se začne kregarija.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaznovanje v šoli
18.9.2017 21:03:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sama sem za kazni, ki so posledica neprimernega vedenja - recimo: če otrok grdo dela s hrano, mu jo smeš vzet. Če pleza po klavirju, ga potegneš dol, če ne pomaga, ga daš v drugo sobo, če se grdo vede pri pouku, ga ne sme obiskovat, če bi to delovalo (ne vem, lahko bi to otroci vzeli tudi kot nagrado;) MOji niso glih nesrečni, če ne grejo v šolo:D).



Kaj pa če otrok udari drugega otroka......tu pa potem ta posledica neprimernega vedenja več ne vzdrži......

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne zdi se mi neka katastrofa, se mi zdi pa, da se izgubi namen kazni, če kaznuješ vse po spisku - tiste, ki so kaj ušpičili in tiste, ki niso. To se mi je vedno zdelo brezveze. Zaradi teka gotovo ne bi zganjala panike, mi pa ne bi bilo vseeno, če bi recimo vsem vzeli malico, ekr bi se nekateri obmetavali z njo. Saj lahko pošlješ tečt samo tiste, ki rabijo sprostit odvečno energijo, ostali pa se lahko igrajo dalje po svoje.



Baje nam v Sloveniji manjka kolektivizma.....in mogoče je namen takih skupinskih kazni tudi učenje tega.....

Mislim pa, da dostikrat vsaj pri mlajših otrocih (1. triada, tu imam več izkušenj;), bolj kot kazni pomaga to, da pogledajo odrasli, kaj je narobe - z otrokom, v otrokovem življenju - in to popravijo. En fantek je non stop motil pouk, težil sošolcem itd... ker ni razumel snovi. KO je dobil odločbo in posebno pomoč, zdaj sledi pouku, mu ni več dolgčas, ker lahko sledi in da mir. Bilo bi ga škoda, ker nikoli ni bil slab fant, samo ne moremo pričakovat od 6letnikov, da bojo sami povedali, zakaj se tako obnašajo...


Moraš vedeti, da pri "porednih" otrocih ne gre vedno za neko "medicinsko motnjo".....da gre večkrat tudi zgolj za "vzgojne probleme" in da v šolo ne vstopijo zgolj super vzgojeni otroci....in da je šola okolje, kjer je na kupu skoraj 30 otrok, kar pomeni, da je obnašanje otrok v šoli nekoliko drugačno od obnašanja otrok v domačem okolju, kjer je največ 4 ali 5 oseb, kjer je vse precej bolj prilagojeno enemu posamezniku.....torej so tudi kazni v šoli nekoliko drugačne kot doma.....(mimogrede, hrana se ne sme odvzeti otroku, tudi če jo meče po tleh, ker otroku ne sme biti kršena pravica do osnovne življenjske potrebe.....prav tako se otrok ne sme odstraniti od pouka, ker ima vsak otrok pravico do izobraževanja, ki je prav tako neodtuljiva)......

Včasih pa imajo učiteljice tudi malo nerealna pričakovanja - da bodo imele cel razred pridnih otrok - to ni mogoče, ker so različni in zato bodo nekoč dobri v različnih stvareh, kar nam bo prav prišlo. Pa nimam problemov, ker sta punci zaenkrat "pridni", samo kar gledam okoli... Vsakega, ki ni ravno v normah, bi dali v posebno šolo... Ker bi potem lažje učili. TO jim čisto verjamem, ampak če bi bila sama mama takega otroka, bi tudi 100x premislila prej... In tudi učiteljica bi, če bi bil to njen otrok...





Da je učiteljski kader dostikrat nedorasel svojemu delu se strinjam (večno jamranje)......prav tako kot smo tudi starši nemalokrat nedorasli svojemu......vendar ne vem, če je ravno tako, da bi pa zdaj kar masovno otroke trpali v posebne šole (ob tem, da je v vsakem razredu kar nekaj učencev, ki jim pomaga četica specialnih pedagogov za raznorazne motnje)......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaznovanje v šoli
18.9.2017 21:07:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

v začetku avgusta (ko že več kot mesec dni aktivno preživljanje skupnega časa krepko preseže 2 uri na dan) pa starši itak začnemo že jamrati, da je čas, da otroci gredo v šolo...

A res? Meni se zdi pa med počitnicami vedno lažje! In njihovo vedenje se vedno izboljša, dalj časa kot so izven šole, boljše je. Več kot so kupaj izven šole, bolj se sami vse zmenijo, manj je kregarije in lepše se zaigrajo. Ko so vsi utrujeni od vsega in se malo vidijo in bi se radi igrali, pa je treba še dn napisat, pa plakat, pa to pa ono,... takrat se začne kregarija.


Tebi, ki si običajno cela 2 meseca na morju......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaznovanje v šoli
10.10.2017 10:03:03   
ronja
Kaj pa če otrok udari drugega otroka......tu pa potem ta posledica neprimernega vedenja več ne vzdrži...

Mislim, da se ima vsak pravico branit. Če te nekdo udari in ne poseže vmes avtoriteta, da te bo branila, se smeš branit sam. Tudi svojim to povem za njihove konflikte, pa se ne tepejo kaj dosti.
Posledica v tem primeru (za moje doma, ne delam v šoli, me nočejo:D) je to, morajo it narazen - če ne znajo bit skupaj, se morajo ohladit narazen. Pri nas se sicer večinoma ne sklofajo, se pa lahko začnejo kregat in takrat jih pošljem vsakega na svoj konec - ti delaš nalogo tu, ona gor, mali gre v dnevno... (zdaj imamo na srečo dovolj prostorov, v ex stanovanju bi bilo to mal težje, razen če bi enega v kopalnico poslala:D).

Baje nam v Sloveniji manjka kolektivizma.....in mogoče je namen takih skupinskih kazni tudi učenje tega...

Mogoče je to namen, zelo pa dvomim, da ta način dejansko dela. Navadno kadar si kaznovan zaradi drugega, si jezen nanj in to ne vpliva ravno dobro na povezanost skupine.

Moraš vedeti, da pri "porednih" otrocih ne gre vedno za neko "medicinsko motnjo".....da gre večkrat tudi zgolj za "vzgojne probleme" in da v šolo ne vstopijo zgolj super vzgojeni otroci...

Itak - če bi bili vsi vzgojeni pri 5-6 letih, bi bilo naše delo precej izi, tako nas pa čaka še par let vzgoje in potem še par let pubertete:D...

(mimogrede, hrana se ne sme odvzeti otroku, tudi če jo meče po tleh, ker otroku ne sme biti kršena pravica do osnovne življenjske potrebe.....prav tako se otrok ne sme odstraniti od pouka, ker ima vsak otrok pravico do izobraževanja, ki je prav tako neodtuljiva)...

Pri nas se to sme, če je to posledica njegovega obnašanja. Ne smeš mu pa kar tako sunit malce in to se strinjam. TUdi bi bila zelo proti, da bi moji vzeli malico, ker se je kolega grdo obnašal. POtem bi tudi jaz vzela plačo učiteljici, ker njena kolegica slabo dela. Bi tebi bilo to ok? Bi se počutila bolj del skupnosti, če bi pri vas tako delali?

vendar ne vem, če je ravno tako, da bi pa zdaj kar masovno otroke trpali v posebne šole (ob tem, da je v vsakem razredu kar nekaj učencev, ki jim pomaga četica specialnih pedagogov za raznorazne motnje)...

Mogoče imam čisto nereprezentativen vzorec, to ti takoj verjamem. Vseeno pa - ko sem bila mala, sem imela sošolca, ki je ves čas komaj zdeloval in nihče ga ni maral, ker je non stop tepel. POtem me je dala učiteljica sedet k njemu, da bi mu pomagala (bila je toliko fer, da je moji mami povedala po pravici (takrat, ko je edinkrat šla v šolo zame s prošnjo, da me presedejo k prijateljici)- Učitejlica me je prosila, če lahko zdržim še malo, zato mi potem to ni bil problem - ker je imelo moje nelagodje svoj namen). Ta otrok je takrat lahko delal in to ne samo za zdelovat - končno je prišel na trojke. Ja, treba ga je bilo spodbujat, za vsak f* naslov si mu moral rečt: "..., vzami rdečo barvico, no, zdaj pa prepiši naslov. Ok, lej, tu maš zdaj deset_ice, tu enice, tako jih seštevaš. E, vidiš, saj gre..." In je zmogel delat! Potem sem se prešolala, njega pa so po 2 mesecih dali v posebno šolo in verjetno celo mladost pitali z ritalinom. Lahko bi popravili njegovo situacijo doma! Lahko bi poskrbeli, da ne bi živel s svojim očetom, ki je terorizrial familijo in ta otrok bi se bil sposoben učit. Ne bi bil biser, bi pa lahko naredil oš. Zafurali so ga. Ker je kljub temu, da je bil v takih razmerah ŠE VEDNO bil sposoben delat, če je imel dovolj spodbude (vem, da ena učiteljica ne more tega ves čas delat z njim, zato pa imajo zdaj toliko pomoči in zdaj bi šlo - v prvem razredu so 3 učiteljice!).
Zdaj je bilo malo drugače: sošolec ne živi v hudih družinskih razmerah, imajo pa drugačno družinsko dinamiko kot mi, kar verjetno malo manj ustreza temu šolskemu sistemu. Vseeno pa je fajn fant in vsekakor sposoben naredit OŠ. Vendar bi ga strpali kar v posebno šolo, ker je težko sledil in zato motil ostale. Učiteljica sama je rekla, da je to že večkrat predlagala staršem, ker so šole, ki so prilagojene za take otroke. Rekla sem ji, da jo razumem, da je težko delat tako, vendar če se postaviva v vlogo staršev - ali bi katera od naju dala svojega otroka v posebno šolo, dokler bi izgledalo vsaj malo možno, da bo lahko naredil navano? Ne bi...

< Sporočilo je popravil ronja -- 10.10.2017 10:08:36 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaznovanje v šoli
10.10.2017 10:07:07   
ronja
Tebi, ki si običajno cela 2 meseca na morju......user posted image

To vsekakor pomagauser posted image . Ne, ampak mislila sem na splošno - tudi med jesenskimi, zimskimi, novoletnimi, prvomajskimi... ko smo pa navadno kar doma:). Je lažje. Doboijo več veselja za učenje vsega živega:).
PS: tisto morje je sicer super in se sploh ne pritožujem, je pa vseeno malo drugače kot si večina ljudi predstavlja - ljudje imajo v mislih dopust, je pa v bistvu tako kot bi živel na obali (pa se ti pri njih verjetno ne zdi posebej drugače kot pri tebi;). Delaš vse, kar bi sicer, pa še kaj zraven, ker je tam vse dražje in kupujemo res minimum (zato da smo lahko 2 meseca tam, ja;). Kadar mi je kdo ful fauš, mu rečem, če bi mal zamenjal, da mu dam svoje tri na morju, pa naj jim kuha, pere, pospravlja, rihta za na plažo, peče kruh vsak dan, dela jogurt, itd... sam... pa večino potem kar mine:D. Vedno lahko vidiš pluse ali pa minuse;). Meni je super, da smo lahko na morju in sem hvaležna za to, ampak večina bi glih znorela tako:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaznovanje v šoli
10.10.2017 10:09:25   
ronja
Tebi, ki si običajno cela 2 meseca na morju......user posted image

Saj se pritožujejo tudi starši, ki živijo na obaliuser posted image , nič manj kot na celini;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaznovanje v šoli
10.10.2017 21:40:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Posledica v tem primeru (za moje doma, ne delam v šoli, me nočejo:D) je to, morajo it narazen - če ne znajo bit skupaj, se morajo ohladit narazen. Pri nas se sicer večinoma ne sklofajo, se pa lahko začnejo kregat in takrat jih pošljem vsakega na svoj konec - ti delaš nalogo tu, ona gor, mali gre v dnevno... (zdaj imamo na srečo dovolj prostorov, v ex stanovanju bi bilo to mal težje, razen če bi enega v kopalnico poslala:D).




Torej jih pošlješ "na ohlajanje" vse......jih v bistvu kolektivno kaznuješ....čeprav je eden več kriv kot drugi, ker "ne znajo biti skupaj".......

Mogoče je to namen, zelo pa dvomim, da ta način dejansko dela. Navadno kadar si kaznovan zaradi drugega, si jezen nanj in to ne vpliva ravno dobro na povezanost skupine.


Sigurno si jezen.....nobena kazen ni prijetna, pa če je kolektivna ali ne......razred je skupina, kolektiv skupni cilj naj bi bil napredovanje tega kolektiva......na dolgi rok verjetno deluje, na kratki rok se pa zdi grozno: zavedanje, da otrok pripada skupini, da njegova dejanja imajo vpliv na celotno skupino, da skupina sama "kaznuje" otroka (samo to se nam zdi tako grozno, da bi skupina sama koga kaznovala).....samo ker smo ljudje precej egoistična bitja, nam je kolektivnost tuja.....kolektivno nagrajevanje še nekako sprejmemo, kolektivno kaznovanje pa več ne......

Itak - če bi bili vsi vzgojeni pri 5-6 letih, bi bilo naše delo precej izi, tako nas pa čaka še par let vzgoje in potem še par let pubertete:D...


Zato pa ni nujno, da vsako nevzgojeno dete, ali dete, kjer proces vzgoje še ni zaključen dobi "odločbo".......

Pri nas se to sme, če je to posledica njegovega obnašanja. Ne smeš mu pa kar tako sunit malce in to se strinjam. TUdi bi bila zelo proti, da bi moji vzeli malico, ker se je kolega grdo obnašal. POtem bi tudi jaz vzela plačo učiteljici, ker njena kolegica slabo dela. Bi tebi bilo to ok? Bi se počutila bolj del skupnosti, če bi pri vas tako delali?


Sme se tako dolgo, dokler se ne bo našel en starš, ki bo pisal na ministrstvo.....potem se ne bo več smelo......user posted image

Rekla sem ji, da jo razumem, da je težko delat tako, vendar če se postaviva v vlogo staršev - ali bi katera od naju dala svojega otroka v posebno šolo, dokler bi izgledalo vsaj malo možno, da bo lahko naredil navano? Ne bi...



Itak da ne bi.....pa smo spet pri kolektivizmu, ki ga ne razumemo......

je pa v bistvu tako kot bi živel na obali (pa se ti pri njih verjetno ne zdi posebej drugače kot pri tebi;). Delaš vse, kar bi sicer, pa še kaj zraven, ker je tam vse dražje in kupujemo res minimum (zato da smo lahko 2 meseca tam, ja;).


Če hodiš v službo, ti dopust ni isti....pa čeprav na dopustu kuhaš, pereš, likaš, šivaš, nakupuješ.....ker se odklopiš od dela v službi.....če pa si doma in ne hodiš v službo, pa je pač isto kot doma, samo, da živiš na morju.......

Kadar mi je kdo ful fauš, mu rečem, če bi mal zamenjal, da mu dam svoje tri na morju, pa naj jim kuha, pere, pospravlja, rihta za na plažo, peče kruh vsak dan, dela jogurt, itd... sam... pa večino potem kar mine:D.


Če pa hočeš biti bio še na dopustu, potem pa peči kruh in delaj jogurte pa sir sama (še dobro, da si skoraj vegi, da še prasca ne kolješ in piščancev ne skubiš na dopustu).......user posted image

Vedno lahko vidiš pluse ali pa minuse;). Meni je super, da smo lahko na morju in sem hvaležna za to, ampak večina bi glih znorela tako:D.





Seveda so povsod plusi in minusi......večina tudi ne živi takega ne dopustniškega življenja kot ga ti, tako da bi že pred dopustom znoreli......user posted image

Saj se pritožujejo tudi starši, ki živijo na obali , nič manj kot na celini;).





Za njih morje itak ni sinonim za dopust in uživanje......je gledanje morja za njih enako kot če jaz gledam žitno polje in meglo....nič presenetljivo uživaškega......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaznovanje v šoli
11.10.2017 10:31:49   
ronja
Torej jih pošlješ "na ohlajanje" vse......jih v bistvu kolektivno kaznuješ....čeprav je eden več kriv kot drugi, ker "ne znajo biti skupaj"...

Nope, če je kakšen slučajno res "nedolžen", si navadno želi imet mir pred tistim, ki mu teži;). Navadno pa ni nedolžnih, ima največkrat vsak svoj del;).

nobena kazen ni prijetna, pa če je kolektivna ali ne...

Ma, če narediš napako, pač požreš in greš dalje, ni to taka strašna reč, vsaj meni ni bila. Da je pa potem nekdo drug zato kaznovan, je pa ful zoprno, tudi za tistega, vsaj meni je bilo recimo ful težko pri kakih kolektivnih športih, če zafrknem celo skupino, pa čeprav se ni noben name jezil. Če so vsi še besni, je pa še težje...

Zato pa ni nujno, da vsako nevzgojeno dete, ali dete, kjer proces vzgoje še ni zaključen dobi "odločbo"...

Itak da neuser posted image Samo pravim, da so včasih problemi drugje in če jih rešiš, se reši tudi vedenje.

Sme se tako dolgo, dokler se ne bo našel en starš, ki bo pisal na ministrstvo.....potem se ne bo več smelo...

Mislim, da smo enkrat podpisali, da se sme:).

Če hodiš v službo, ti dopust ni isti....pa čeprav na dopustu kuhaš, pereš, likaš, šivaš, nakupuješ.....ker se odklopiš od dela v službi.....če pa si doma in ne hodiš v službo, pa je pač isto kot doma, samo, da živiš na morju...

Itak:). Če delaš od doma, iščeš službo ipd... je navadno ravno to problem, da ljudje nikoli nimajo pravega dopusta. Vseeno pa se pritožujejo nad froci tudi tisti, ki ne hodijo v službo, pa živijo na morju glih tok kot ostali.

Če pa hočeš biti bio še na dopustu, potem pa peči kruh in delaj jogurte pa sir sama (še dobro, da si skoraj vegi, da še prasca ne kolješ in piščancev ne skubiš na dopustu)...

Ne gre samo za bio - na dopustu je to precej ceneje in tako so lahko moji otroci na morju veliko dlje kot če bi vse to kupovala (potem bi res meli samo za 14 dni). Prasca pa res ne koljemo, lubi samo purane pomaga svojemu očetu:). Je pa to dejansko praktično zdaj res edino meso, ki ga pojem:D. Nimam nobenih strašnih predsodkov, samo zakaj bi kupovala, če ni treba - rajši kupim kako fajn igračo tamalim ali kako reč za ustvarjat:).

večina tudi ne živi takega ne dopustniškega življenja kot ga ti, tako da bi že pred dopustom znoreli...

Haha, verjetno res - to mi je glih včeraj kolega rekel, da bi znorel s 3 urami spanja na noč:D. Ma, lej, če se boriš na več frontah... maš pač en čas mal več dela. Ampak potem se nekoč nekje nekaj odpre:). Takrat bo mal lažje:). Pa že zdaj je boljše, ker mali spijo ponoči:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaznovanje v šoli
16.10.2017 20:06:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Torej jih pošlješ "na ohlajanje" vse......jih v bistvu kolektivno kaznuješ....čeprav je eden več kriv kot drugi, ker "ne znajo biti skupaj"...

Nope, če je kakšen slučajno res "nedolžen", si navadno želi imet mir pred tistim, ki mu teži;). Navadno pa ni nedolžnih, ima največkrat vsak svoj del;).



Kot tudi v šoli dostikrat....otroci znajo doma povedati bistveno drugačno zgodbo, kot je bila v resnici......zato je mogoče v šoli tudi iz tega razloga kolektivno kaznovanje kdaj......dva trije nagajajo, 10 jih spodbuja, 10 se jih pa smeji.....doma pa 20 otrok pove le, "da so oni trije nagajali, mi pa smo bili vsi kaznovani"......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, če narediš napako, pač požreš in greš dalje, ni to taka strašna reč, vsaj meni ni bila. Da je pa potem nekdo drug zato kaznovan, je pa ful zoprno, tudi za tistega, vsaj meni je bilo recimo ful težko pri kakih kolektivnih športih, če zafrknem celo skupino, pa čeprav se ni noben name jezil. Če so vsi še besni, je pa še težje...



Sigurno je zoprno......samo to je tista kolektivnost.......da držiš skupaj v dobrem in slabem.....v dobrem je vse ok, v slabem pa več ne....

Itak:). Če delaš od doma, iščeš službo ipd... je navadno ravno to problem, da ljudje nikoli nimajo pravega dopusta.


Vse ima svoje prednosti in slabosti.....pač zadremaš čez dan za pol urice, če ponoči tri ure spiš, pa kuhaš lahko v nedogled, ustvarjaš, šivaš, si sam gospodar svojega časa......če hodiš v službo, pa nič od tega v tistih 9 urah ne moreš početi....

Vseeno pa se pritožujejo nad froci tudi tisti, ki ne hodijo v službo, pa živijo na morju glih tok kot ostali.


Verjamem......user posted image

Ne gre samo za bio - na dopustu je to precej ceneje in tako so lahko moji otroci na morju veliko dlje kot če bi vse to kupovala (potem bi res meli samo za 14 dni).


Vidiš, prednost tega, ko nimaš šihta za 8 ur....takrat nikakor ne bi mogla biti na dopustu 2 meseca.......

Haha, verjetno res - to mi je glih včeraj kolega rekel, da bi znorel s 3 urami spanja na noč:D. Ma, lej, če se boriš na več frontah... maš pač en čas mal več dela. Ampak potem se nekoč nekje nekaj odpre:). Takrat bo mal lažje:). Pa že zdaj je boljše, ker mali spijo ponoči:).





No, s 3 urami spanja na noč se je že marsikdo srečal......in kot sama praviš, traja to krajše obdobje, ne pa 365 dni na leto......res je, da je tudi Kennedy preživljal noči samo s 4 urami spanja, samo on se je filal z vsem živim, da je ostal buden potem......zate dvomim, da to počnešuser posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaznovanje v šoli
3.12.2017 22:05:43   
ronja
Vse ima svoje prednosti in slabosti....

S tem se zelo strinjam, o dobrih straneh brezposelnosti sem celo napisala celo objavo na blogu :D. Da mi je bilo malo lažje, kadar mi je šlo na živce, ko nisem imela službe. Ampak ima tudi služba dobre lastnosti (ne samo denar in "status") - recimo v miru poješ malico :). Pa ni ti treba non stop nekam letet, ampak lahko v miru delaš to, kar imaš za naredit. En kup stvari potem naredijo tudi drugi, ne pade vse nate, ni ti treba peljat otrok in it ponje in vmes it v trgovino in pomagat ne vem komu nevemkam, itd... Prideš v službo in delaš in potem greš po otroke ali domov:). Ne vem, ti povem čez par mesecev, ampak vsekakor ima služba dobre strani:).

.pač zadremaš čez dan za pol urice, če ponoči tri ure spiš, pa kuhaš lahko v nedogled, ustvarjaš, šivaš, si sam gospodar svojega časa...

user posted image Haha, ja taka je idealna slika, samo v reali ni glih tako - mislim vsaj če hočeš nekaj naredit - sploh če hočeš naredit več stvari (najt službo, se naučit nekaj, bit z otroki...). Te to počaka za zvečer;). Ko si brezposeln, pač prevzameš ostale stvari in potem glih tako nimaš časa ustvarjat:D.

No, s 3 urami spanja na noč se je že marsikdo srečal......in kot sama praviš, traja to krajše obdobje, ne pa 365 dni na leto......res je, da je tudi Kennedy preživljal noči samo s 4 urami spanja, samo on se je filal z vsem živim, da je ostal buden potem......zate dvomim, da to počneš

Nope, jaz sem se filala samo z Red bullom, ko sem pisala dr. in takrat je pač tole 2h/spanja na dan trajalo par mesecev in brez nekak ne bi šlo... Sem mislila, da bom postala čisto odvisna od njega, pa sploh nisem - ko sem enkrat lahko šla spat normalno do 2h ponoči, mi ni bil noben problem bit brez tavrina:). Ja, 1 mesec gre komot brez pomagal (kakšna kavica, ajde;), 2 meseca je že težko, rabiš kaj več kot kofein, več je pa res zelo težko tudi če se nalivaš s tavrinom. Vedno je bilo tako, pa imam zdaj že kar vzorec;). Drugih reči pa še nisem poskusila, upam, da mi ne bo treba;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaznovanje v šoli
5.12.2017 19:47:28   
liliana
Obstaja en rek......dobra organizacija je pol dela oz. uspeha......in ko ga skužiš, spoznaš, da je še kako resničen......in potem brez vsakodnevne ihte, ko imaš v glavi, da MORAŠ storiti 1000 stvari na enkrat (in seveda vse storiš na pol), opravljaš stvari v miru......samo to moraš v glavi poštimat, da vse naenkrat ne gre, če želiš, da je dobro opravljeno in da imaš še kaj prostega časa......

Samo nekateri ne verjamejo, da ta rek drži.......ali pa se delajo, da ne drži, nisem še to čisto pogruntala......ker danes je zelo in, si baje zelo zanimiv, če trdiš, da nimaš nič časa, da vedno hitiš, da moraš storiti 1000 in eno stvar vsak dan, kao da nisi v toku s časom, če ne govoriš drugega, kot da se predajaš na vse pretege otrokom in jih strežeš od spredaj in zadaj (jih razvažaš po vseh mogočih tečajih, ker kao SAMI ŽELIJO to že pri petih letih) ter bog ne daj kdaj priznaš, da ti paše dan ali dva brez otroka.....meni se to bolj ko ne zdi za lase privlečeno, da se izraža lastna pomembnost.....dan ima le 24 ur.....ne more jih imeti 25, pa če se človek na pol pretrga......


< Sporočilo je popravil liliana -- 5.12.2017 19:48:57 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaznovanje v šoli
21.12.2017 12:09:13   
ronja
dan ima le 24 ur.....ne more jih imeti 25, pa če se človek na pol pretrga....

S tem se zelo strinjam, večkrat probala:D. Zame je vedno veljala tista od Zmelkovw: "... spet niso ugodili želji, da bi imel dan 32 ur" in od Bajage "daj bože, budi drug, pa okreni jedan krug unazad planetu... noč je kratko trajala, a nama je trebala najduža na svetu..."

Ne vem, ali je to zdaj in in moderno, verjetno res, ampak sama sem bila taka odkar pomnim. Vedno sem hodila na vse možne krožke, delala vse mogoče in bolj malo spala. Mislim, da je nekaj tudi v sami fiziologiji telesa, moje pač deluje na malo višji ravni adrenalina... Večinoma mi to dobro služi, samo vsake toliko zbolim, ko grem preveč čez. Dokler nisem imela otrok, nisem tolikokrat preforsirala, ker sem lahko kdaj potegnila spanje čez vikend, pa je bilo. Zdaj je to malo težje in malo več je "nujnih" opravil, ala kosilo:D in seveda več pucanja, zato se malo hitreje sesujem (pa določenih stvari zdaj ne mroem prelagat - npr. miklavž pride 6. in nimaš kaj, takrat moramo obesit nogavice, drugače ne bo nič prinesel;).

Je pa stranski produkt tega, da nisi v službi, da nimaš neke dopoldanske obveze, kdaj točno moraš nekaj naredit (samo da narediš), zato seveda ti narediš vse tisto, kar je treba - valjda ne bo lubi jemal dopusta ali pa kasneje prihajal v službo, da pelje tamalo k zobozdravnici ali da pride na roditeljski ali pobere malega iz vrtca, pa ijh pelje na lutke, če sem jaz doma. Se pa teh reči nabere, sploh ko maš več otrok;). In če še ti nisi najbolj zdrav in imaš en kup fizioterapij, itd... in hočeš zraven dobro napisat vse prošnje za službo, pa hočeš it kdaj na obisk h komu, kjer imaš možnost zaposlitve nekoč (da zveš pravi čas za projekte, kjer bojo koga iskali, ker ko je zunaj razpis, je že malo prepozno, že imajo izbrane;), pa hočeš zraven poskusit kaj zaslužit z os. dop. delom, pa se zmeniš za kakšno izmenjavo storitev in tako pač delaš za določene reči, pa seveda otroke pobereš takoj, ko je možno in jim imaš kdaj doma, da niso oni v vrtcu, če ni glih treba... pa hočeš, da bi se vsaj njim splačalo, da si doma in jih kam pelješ ali narediš kakšno reč z njimi... no, potem mi lahko verjameš, da ti časa res ne ostaja:D. Fora je v tem, da hočeš izkoristit čas, ki ga imaš in hkrati naredit nekaj za prihodnost - in vsega skup se nabere, mogoče sem za tvoje pojme res neorganizirana, ampak v reali mi velikokrat rečejo ravno obratno... Ko si v službi, delaš za prihodnost že s tem, da hodiš v službo, z otroki si takrat, ko prideš domov in nimaš niti možnosti drugače, pa še prošenj ti ni treba pisat. In tebi pobere otroka babica, recimo - no, zdaj verjetno že sama pride;). To pravim, da padejo stvari na druge ljudi in ti je v bistvu lažje, ker si 8h nekje, kjer lahko delaš to, kar imaš za delat, ni ti treba delat 10 stvari hkrati in letet non stop nekam, ker veliko tega naredijo potem drugi.

Meni se zdi, da ga mam zdaj skoraj več časa - ne mislim na splošno, tega je vedno 24h, ampak samega divjanja je manj, ker mi ni treba otrok peljat v vrtec/šolo in velikokrat ne grem jaz ponje, ni mi treba pregledat žnj oglasov, da ne bi kakšnega spregledala, ni mi treba pisat prošenj, ni mi treba it na vse šolske zadeve, ne padejo vsi zdravniki name... Se kar nabere;). In ko se malo razdeli, je veliko lažje, tudi če dodaš 8 ur dela/dan;). In ko si na bolniški, ker ti ne dovolijo delat (ne zdravniki, ne šefi), da ne boš še vseh ostalih okužil, dejansko ležiš, ker se moraš čim prej pozdravit, da boš čimprej v službi. Prej pa nisem, ker ni bilo tako važno, a bom zdrava par dni prej ali kasneje, je bilo bolj važno, da naredim ostalo;). Vem, da ni najbolj pametna logika, ampak tako je bilo.

So prednosti službe;). Je pa res, da imaš manj časa za otroke in da jim to ni glih vseeno in se pozna. Ne bi pa rekla, da več divjam zdaj, ker imam manj opravkov, veliko prevzamejo drugi, če si v službi, ker drugače pač ne gre. Edino škratki od dedka mraza težko kaj naredijo dopoldne, to je pa res:D. Ampak večino so itak vedno delali ponoči in to se verjetno ne bo nikoli spremenilo;). Dopoldne tisti 2,5 h ni bilo nikoli dovolj časa, da bi kaj naredili in vse še pospravili za sabo:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaznovanje v šoli
21.12.2017 12:11:37   
ronja
samo to moraš v glavi poštimat, da vse naenkrat ne gre, če želiš, da je dobro opravljeno in da imaš še kaj prostega časa...

Verjetno je v tem keč, ko si brezposeln -ker imaš v glavi, da imaš ves čas prosti čas in hočeš čim več naredit, ker vendar imaš čas:D... KO si v službi, imaš prosti čas popoldne (če delaš 7-15, 8-16...) in ti je jasno, da v tiste 3 h ne boš stlačil ne vem kaj in niti ne računaš, predvsem pa ne delaš vsega ti. To je bistvena razlika!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaznovanje v šoli
24.12.2017 17:29:21   
liliana
V bistvu pišeš o ne organitiranosti oz. organiziranosti.....v prvem primeru kao ni potrebe po tem, v drugem primeru pa si prisiljen, da se organiziraš, če nočeš brezglavo bezljati okrog s fiktivnim občutkom, da si ful obremenjen, narejeno do konca pa ni nič....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaznovanje v šoli
31.12.2017 13:22:05   
ronja
Nope, mislim, da sem bila prej bolj organizirana, kot sem lahko zdaj v službi (ker zdaj pač delaš stvari tako, kot jih pač moraš, ker so v službi določena pravila in včasih niso ravno optimizirana - to mi je na začetku kravžljalo živce, ker sem lahko naredila manj v istem času kot bi, če bi si delo sama organizirala). Doma sem lahko naredila precej več v istem času, samo vsega, kar sem morala naredit, je bilo veliko več. Zdaj veliko dela odpade, veliko se ga razdeli.

Pravim, da ko si v službi, del dela ostalega naredijo drugi in da se tega lahko nabere za več kot 8h/dan razlike. In zdaj mi ni treba in iskat službe in probat na 10 koncih najt kaj za zaslužit in se naučit kaj, da bom lahko potem kaj zaslužila in vsega v zvezi s tamalimi naredit, ker pač prvo, drugo in tretje je že v sklopu teh 8h pokrito, zadnje pa se zdaj razdeli. Iskreno rečeno - zase imam zdaj več časa, na malici imaš pol ure časa in ko prideš domov, se vse razdeli in je manj dela in otroci so malo manj časa doma, zato je precej bolj čisto in manj se z njimi ukvarjam, ker pač takrat nisem doma. In ker lahko malo bolj svobodno diham glede denarja, mi ni več treba tako zelo pazit in tako mi ni treba naredit vseh daril itd... na primer;). Je veliko hitreje in enostavneje nekaj kupit;).

Del dela pade na vzgojiteljice, ki zdaj vsak dan pazijo tamalega do 16h, del dela pade na lubija, ki zdaj več doma dela, ker pač mene ni, del dela odpade, ker mi ni več treba iskat službe in dodatnega zaslužka in izpolnjevat obrazcev itd... Tega se precej nabere. Meni se to ne zdi težje zame, je pa malo težje za ostale.

Nisem pa v nobenem primeru imela občutka, da ni nič končano, to pa sploh ne. Samo ene stvari pač trajajo, da dajo finančne rezultate, moraš najprej precej truda vložit, preden se to pokaže - narediš pa vseeno nekaj, samo da ni plačano - naredila sem več kot zdaj za moje pojme. Mislim, da mi je v obeh primerih uspelo precej zrinit v teh 24 ur, vendar pač si vedno želiš še kaj, ker sem pač radovedna in se rada učim, rada imam otroke in lubija in najin šport in imam povsod precej idej, kaj vse bi še lahko;)... Kar se mi ne zdi slabo, jaz rajši tako živim. Samo pravim, da je tako lažje - ker ti ni treba vsega.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaznovanje v šoli
1.1.2018 17:56:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Pravim, da ko si v službi, del dela ostalega naredijo drugi in da se tega lahko nabere za več kot 8h/dan razlike.


Normalno.....ko je otrok v vrtcu ali v šoli, tudi drugi delajo "tvoje" delo.....ko je otrok na plavalnem tečaju ali na baletu tudi drugi delajo "tvoje" delo.....

Ti si pisala že nekajkrat, da te je zdravje izdalo, da si pregorela.....torej, si ali nalagaš preveč naenkrat ali pa ne znaš svojih opravkov prav razporediti (oz. organizirati)......pa naj je to preveč skrb za otroke, dom, službo, delo.....tako ti, kot jaz, imaš moža, imaš stare starše....razlika med nama je bolj ko ne to, da se ti rada žrtvuješ za vse, za otroke, moža, službo, prijatelje, da si rada "žrtev".....jaz pa to ne maram biti in se nekako organiziram tako, da to nisem (seveda s pomočjo drugih tudi), ker otrok hodi v šolo, hodil je v vrtec, hodi na počitnice k babicam, na obiske k prijateljem, ko sem službeno odsotna vskoči mož, če on ne more, vskočijo stari starši......pač živimo v neki skupnosti, kjer eden drugemu pomagamo, da smo vsi zadovoljni in koliko toliko zdravi......res pa je, da sama nisem nikoli poskušala biti multipraktik, ker sem precej racionalna in vem, da je to praktično nemogoče.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaznovanje v šoli
16.1.2018 16:32:41   
ronja
da si rada "žrtev"

Fora je v tem, da se jaz ne počutim kot žrtev... Šele potem, ko se kaj spremeni, včasih ugotovim, da mogoče ni bilo glih vse najbolj fajn razporejeno user posted image . Pravim samo, da ko si brez službe, je nekak normalno, da vse narediš ti (mislim glede otrok, doma, itd...), ker pač "imaš čas". Kljub temu se pa nabere še vsega ostalega (ala iskanje službe, kako delo izven, pomoč komu, zdravniki, itd...), da potem ne prideš skozi. Zdaj vem jaz in drugi, da sem do 17h v službi in nihče ne računa z mano in vse to naredijo pač drugi. Meni se je zdelo trapasto, da bi otrok ždel v vrtcu, če sem jaz doma (ok, da je en čas, da ni treba potem nekega uvajanja, da ima prijatelje in da imaš zagotovljeno varstvo, ko dobiš službo, ampak res minimum... in potem si vse, kar moraš naredit zdoma naštimaš takrat in seveda potem samo skačeš okoli, ker moraš pač vse naredit v tistih 2-3 urah tistih 8x/mesec :D - to pravim.)
Rada bi bila fer - do službe, do svojih, rada držim obljube, itd... Včasih se zmenim nekaj, pa ne vem, da bom potem zbolela recimo in seveda je potem pač težje izpeljat.
Tudi to, da si preveč natiplam, je vsekakor res, vendar se bistveno poslabša, če si brez službe, ker takrat zgrabiš vsako priliko za vsako mogočo reč in potem imaš naenkrat prepoln krožnik. Zdaj veliko bolj selekcioniram in tudi drugi;). Pa še vedno je pogosto preveč :D. Ampak zdaj ljudje bistveno manj pričakujejo od mene in se kar pozna:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaznovanje v šoli
21.1.2018 18:13:57   
liliana
Zdaj, ko tebe berem, mi postaja bolj jasen tisti rek oz. je to izgleda sveta resnica "da penzionisti nimajo nikoli nič časa"......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaznovanje v šoli
5.2.2018 12:26:39   
ronja
Hahauser posted image , je nekaj na tem ;). Ne, ampak res - če pogledam, koliko imam časa zdaj in koliko sem ga imela prej... se mi zdi, da je zdaj zame boljše (imam pol ure med malico v službi čisti čas zame in na poti v službo in nazaj tudi). NI mi treba delat vsega mogočega zato, da bi dobila službo, ker jo pač imam in ni mi treba delat vsega, kar se tiče malih, ker sva pač oba v službi in se bolj deli. Verjamem pa, da če nisi bil nikoli na tem, nekak ne štekaš, koliko časa lahko človek izgubi s traparijami, s katerimi si poskuša izboljšat neke možnosti (ala pisanje prošenj, iskanje službe, raznorazna izobraževanja, itd... - in ravno to je najbolj moreče pri vsem skup - da toliko časa vržeš stran, hkrati pa ne smeš tega nehat delat, sicer pa res nimaš šans...) in verjamem, da če imaš eno 10 letnico, se ti ne zdi glih ne vem koliko dela z njo (tudi meni se ne;), če pa je otrok več in ima vsak svoja cepljenja, zobozdravnike, zdravnike, logopede, itd... se pa nabere;). Isto verjamem, da če si zdrav, ne veš, koliko časa zagoniš za zdravnike, ko gre kaj fejst narobe...

Vem, da takrat dostikrat nisem jedla do 13-15h, ker sem ves čas norela okoli, zdaj pa vedno jem že zjutraj, večinoma že pred 10to. In da takrat nisem imela časa, da bi pol ure na dan delala jogo, zdaj pa sem med malico hodila ven se razgibat (ok, zdaj je pač sneg;). In da če sem zdaj totalno bolna, potem pač ležim, da bom lahko šla čimprej v službo, prej pa nisem, ker za skuhat kosilo ti ni treba bit čisto zdrav.

Vem, da ne živijo vse brezposelne tako (v bistvu vem, da niti ne večina;), ampak pač sem si želela iz tiste nesrečne situacije naredit nekaj dobrega in zato sem imela tamale čimveč doma, hkrati pa zaradi tega, ker so doma, vseeno nisem hotela izgubit kake prilike za službo in sem morala delat oboje hkrati, kar je težje kot samo ena služba naenkrat in popoldne samo otroci, lubi in hobiji in ok, še kako izobraževanje.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaznovanje v šoli
6.2.2018 18:31:43   
liliana
Vem, da takrat dostikrat nisem jedla do 13-15h, ker sem ves čas norela okoli, zdaj pa vedno jem že zjutraj, večinoma že pred 10to. In da takrat nisem imela časa, da bi pol ure na dan delala jogo, zdaj pa sem med malico hodila ven se razgibat (ok, zdaj je pač sneg;). In da če sem zdaj totalno bolna, potem pač ležim, da bom lahko šla čimprej v službo, prej pa nisem, ker za skuhat kosilo ti ni treba bit čisto zdrav.


Zdaj si se "prisiljena" organizirati.....prej si pa bolj ko ne bezljala okrog, nekaj tu pa tam počasi frčkala in je dan minil, učinka pa nobenega....zato pa praviš, da večina "brezposelnih" ne živi tako kot si živela ti.....so se tudi brezposelne organizirale v svoji brezposelnosti, ti se pa nisi toliko, pa naj je to zato, ker nisi želela oz. nisi čutila potrebe po tem ali ker se nisi znala......user posted image

Aja, sigurno je z enim otrokom manj dela kot s tremi......samo ti si imela 3 tudi, ko si bila brezposelna in sedaj imaš tudi tri.......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 6.2.2018 18:33:06 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaznovanje v šoli
7.2.2018 9:20:17   
madjanca
Jaz imam enega otroka, od takrat ko sem zanosila pa do sedaj, ko je sel v vrtec sem opazila nekaj.. prej, ko sem bila se v sluzbi, je bila moja produktivnost in organizacija doma vecja... potem pa, ko sem ostala na porodniski... jaoo organizacija na nuli. Enostavno nisi tako produktiven, ker ves da imas cas celega sveta. Pa si natrpas obveznosti, ampak tega ne naredis striktno in zavlacujes in prelagas... najhuje je, ko tega sploh ne opazis. Konec tedna pa malo razmisljas kaj si delal in ugotovis, da bi vse aktivnosti prakticno spravil v dva dni. Meni se zdi, da ne glede na to koliko otrok bom imela, vedno bom bolj organizirana, ko bom nekje v sluzbi.. ker vse aktivnosti res naredis, ker ves da imas omejen cas in da se ti bo nabiralo.

Sicer sem pa opazila, da odkar si pisem vse aktivnosti v planer je veliko lazje. Sem doma 13km iz vecjega kraja in kadar se odpravim tja, si VEDNO doma napisem vse opravke in se splaniram si jih po vrsti tako, da cim manj iscem parkirisca, da naredim cimkrajso in cimhitrejso pot. Tistih 5min, ki mi jih vzame doma, mi potem prisparajo vsaj pol ure brezglavega letanja naokoli in zivciranja, kaj sem pozabila se opravit. Saj to je isto kot s trgovino - ce nimas listka, brezglavo tekas naokoli in izgubljas cas, pa se vedno pozabis kaj pomembnega kupit..

Nic sedaj pa letim hitro pospravit hiso, ker moj mali bolnik spi in imam tam dve urci, da vse zrihtam, ker potem bom morala certat...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?