|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
6.11.2011 17:34:49   
ksenjicka
Kje bi se dalo kupiti pravo litoželezno posodo za uporabo na štedilniku na drva?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
6.11.2011 17:36:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ksenjicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
6.11.2011 17:37:38   
Felicita
a niso Le crouset in njihove žlahte litoželezne? drugač pa ja, merkur ma mislm da še une tačrne user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
6.11.2011 17:41:24   
susica
tudi mercator tehnika jih ima :)

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
6.11.2011 17:41:43   
ksenjicka
ker mama ima tak štedilnik, pa ji želim kupiti eno tako večno ponev za palačinke, oziroma svetujte kaj bi bilo še zelo uporabno, da bi ji kupila? hvala

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
6.11.2011 18:44:02   
matkica
Ponavadi so jih imeli v emotu v Celju.

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
6.11.2011 19:22:00   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjicka

ker mama ima tak štedilnik, pa ji želim kupiti eno tako večno ponev za palačinke, oziroma svetujte kaj bi bilo še zelo uporabno, da bi ji kupila? hvala


glede na to da te posode običajno niso najcenejše, bi jest kupila nekaj kar bo dejansko veliko uporabljala - če že ne dnevno, pa vsaj tedensko. torej če palačinke peče ful pogosto ok; ampak men osebno bi bolj prov pršla npr kaka dovolj velika kozica, al pa tiste ogromne posode, ki so za kuhanje enolončnic... dost odvisno od tega kaj in koliko kuha (pa seveda tut za koliko ljudi).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
7.11.2011 10:41:52   
Hope2
A štedilnik na drva rabi kake posebne posodeuser posted image . Moji starši imajo štedilnik na drva od kar pomnim, pa praktično vsa naša žlahta in imajo vsi vse mogoče posode od amc, do navadnih emajliranih, tefalove... debelo, tanko dno, emajl, rostfraj, železo... svega i svašta s enajde in vse kuha enako

Kaj je to kaj posebnega, al sam niso vse litoželezne za na drva, res me firbecuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 7.11.2011 10:43:47 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
7.11.2011 14:56:46   
enkratna
Sem kak mesec nazaj v Lesnini (Brdo, Ljubljana) videla prečudovito litoželezno ponev za palačinke. Že skoraj v nakupovalni košarici bila, pa me je cena odvrnila. 100€ in drobiž user posted image Ampak je bila res huda... 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
8.11.2011 21:03:28   
ronja
Litoželezna posoda je zakon! (razen če si rizično noseča in je ne smeš dvignit iz dna omariceuser posted image - ampak to človek vseeno ni celo življenje;).
Meni je mami dala eno njeno, ki jo je kupila precej predno sem se rodila - tako da ima ta posoda nekje 40 let in je najbolj uporabljana posoda pri nas (poleg tiste za kuhanje testenin, tisto sva kupila sama.

Je pa to odvisno od tega, kaj kuhaš in kako (in koliko in kolikokrat). Ko se preselimo, si bom čez nekaj let gotovo omislila še kakšno (zdaj imam 3, dve sta bili original od mami;): ena velika kozica, ena manjša posoda in ena ponev).

Ampak za palačinke je pa ne bi imela - za palačinke je fajn, da se ponev hitro segreje in hitro spremeni temperaturo, sicer se ti lahko zažgejo, tako da je bojša navadna ponev. Je pa super za tortille in razne indijske kruhke, recimo, ki rabijo visoko temperaturo ves čas (original so jih (oboje) pekli na razbeljenih kamnih...)

Imajo pa te posode v Merkurju in v 1001 dar, verjetno še kje, pa ne vem.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
8.11.2011 21:07:33   
ronja
oziroma svetujte kaj bi bilo še zelo uporabno, da bi ji kupila?

meni se zdi najbolj uporabna oblika posode kozica - na eni strani ročaj, da lahko držiš, ko mešaš, na drugi strani pa kvečjemu kak mali štrcelj, da lažje neseš na mizo. V njej kuham juhe, enolončnice, zelenjavne jedi,...

V tamali pa vedno obvezno riž, ker imamo radi kuhanega na indijski način (da se ne kuha v vodi, ampak da daš toliko vode, kot je riž spije in jo vso vsrka vase - tak riž je bolj okusen).

Kar se velikosti tiče je odvisno od tega, za koliko ljudi kuha. Midva sva včasih uporabljala v glavnem tamalo, zdaj pa samo še tavliko, tamala samo za riž (ne rižoto, te mora bit več).

Aja, pa še litoželezen vok sem pozabila, tega imamo tudi in je tudi zaaaakon!!! Brez teh posod res ne bi hotela bit!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ksenjicka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
20.3.2012 13:08:03   
rada kuha
Odlična je litoželezna posoda švedskega proizvajalca Gense-je tista tradicionalna brez premazov. Praktično večna posoda, mislim, da jih v Sloveniji zastopa Mores.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
20.3.2012 19:59:38   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: rada kuha

Odlična je litoželezna posoda švedskega proizvajalca Gense-je tista tradicionalna brez premazov. Praktično večna posoda, mislim, da jih v Sloveniji zastopa Mores.



Hvala, da si se registriral sam zato, da to poveš. O, človek odprtega srca!

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu rada kuha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
20.3.2012 21:19:09   
Leela
http://1001dar.si/catalogsearch/result/?manufacturer=21&q=%


(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
20.3.2012 22:16:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Hvala, da si se registriral sam zato, da to poveš. O, človek odprtega srca!

To si pozabla  user posted image
user posted image

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kje kupiti pravo litoželezno posodo?
21.3.2012 11:45:57   
rada kuha
Pravzaprav je bil odgovor na začetno vprašanje. Meni se zdi izmenjava izkušenj koristna, še posebej, če se hkrati prihrani tudi kakšen evro.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?