|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 9:18:58   
zita
Pri 3,5 letnemu fantku nas čaka obisk pri pediatru. Naročeni smo, ker kožica ne gre do konca čez lulček. Spraševala sem sestro pri pediatinji in mi je naročila, da pridemo malo prej, ker mu baje namažejo najprej s kremo proti bolečinam, potem pa pediatrinja naredi poseg.
Baje je potem 2-3 dni kar hudo.
Če sem jaz prav razumela pediatrinjo, ni poseg za kirurga (operacija), ampak lahko to naredi ona.

Vem da se je o tem že pisalo... , pa vseeno ste imeli podoben primer doma?

Mene je tako strah

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 9:25:46   
ksenjak
Mene pa skrbi, saj mu gre kožica lepo čez glavico a kaj ko mi štiriletnik tega ne pusti. Ali ima še kakšna tako težavo. Res, to so take borbe, da tudi opisat ne morem. Drži noge skupaj, kriči, oba sva že čist premočena in jasno, da potem ne morem naredit nič.
Ali samo moj otrok ne pusti tega ali je še kakšen tak. Skrbi me namreč, da se mu bo potem res zlepila in bomo rabili operativni poseg. Čimveč izkušenj prosim.

zita_se ti opravičujem za ta vskok.

lp

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 9:42:38   
pipic
Kot prvo P nima kaj to naredit,to dela urolog!!!!

Jaz ne bi pustila in imaš pravico zahtevati napotnico da greste do urologa.
četudi je samo kožico za potegnit to naredi anestezist pod narkozo

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 10:00:30   
tojeto1
ksenjak
Jaz pa sem obema kmalu po rojstvu dajala kožico dol in je šlo res težko. Šele po 6 mesecih je prišla čist dol. Od takrat pa vsak večer med tuširanjem damo kožico dol in operemo (5 in 2 leti staremu fantku) in pač rečem, da kar je treba je treba. Tko kot je treba prat zobke tko je treba dat lulčka dol. Da v lulčku drgač smrdi in da so notri črvički (tko kot v zobkih) in jih je treba oprati.
Smo pa že od rojstva uporabljali izraz: Ku-Ku! Tko ko daš lulčka dol naredi lulček KU-KU, ker pogleda ven. In je vedno bilo prav zabavno. Še sedaj pod tušem rečem: Naredi ku-ku, da lulčka dol, pol ga pa jaz al pa mož opereva mal z roko in vodo.
Tko, navada je železna srajca - samo vzrajaj pa bo.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 10:01:21   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Kot prvo P nima kaj to naredit,to dela urolog!!!!

Jaz ne bi pustila in imaš pravico zahtevati napotnico da greste do urologa.
četudi je samo kožico za potegnit to naredi anestezist pod narkozo



Bi rekla, da je res bolje, da gresta do urologa, če druga ne, vsaj po dodaten nasvet, ker so urologi za to definitivno bolje usposobljeni kot P.

Z drugim delom, da se opravi pod narkozo, pa se ne bi strinjala. Vsaj kar jaz poznm mamic s sinčki, ki so jim prepucij potegnili čez/dol, so to opravili v budnem stanju. Res pa je, da s prej uporabili anestetični sprej ali mazilo. V narkozi opravljajo operacijo. In anestezist ne dela nič, ampak urolog. Anestezist poskrbi za narkozo, če do operacije pride.

Lahko pa je 2-3 dni neprijetno. Če ga bo zelo peklo poskusita z lulanjem v kamilice (nalijeh jih v lavorček in potem da lulčka not in tko lula), z obhladki. Res da čas ni primeren, ampak če imate v stanovanju toplo naj bo brez hlačk. Pa za kožico še naprej skrbita, ker se lahko ponovno priraste.

lp, Mojca

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 10:36:10   
Lona76
No mi smo šli k urologu ko je bil star 3,5 let . Je vprašal če bi radi da ga obrežejo in sem rekla da če ni potrebe potem ne. In mu je na živo brez kakšnih kremic in ne vem česa vsega kožico dol potegnu. Mali se je dru k jeshar. To je bilo pred letom pa pol. Mogoče so zdej začel kremice uporabljat. Je pa tisti dan jokal da ga peče  pri lulanju pa sva lulčka v kamilice namakala, naslednji dan ga je pa samo zvečer peklo, ker ni hotel čez dan v kamilice namakat. Aja namazal ga je s kremo ko je bilo konec, ker mu je malo zakrvavelo.

Imamo pa še vedno borbe s kožco pa je star 5 let. Sploh noče potegnt kožce, do nedavnega se je celo vsakič dru, mu je očitno ostal strah. No zdej vsaj joka ne, edino če se mu malo uname.

< Sporočilo je popravil Lona76 -- 1.4.2009 10:38:52 >

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 10:39:11   
pipic
Lona tega se ne sme!!!
Greš lahko tožit

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 10:42:54   
Anonimen
In mu je na živo brez kakšnih kremic in ne vem česa vsega kožico dol potegnu.


user posted image

to se ne dela....

bi jst njemu kej na živo kam vlekla, bedak....mamico muuser posted image

absolutno ne dovolit da takšne bedarije počnejo z vašimi otroci...đizsuser posted image

(odgovor članu Lona76)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 10:47:39   
botrca
Jaz niti pod razno ne bi dovolila P da kaj dela in to brez narkoze...haloooooo!
Kaj bi rada da pusti to kake posledice na otroku?

Zahrevaj napotnico za urologa in naj on oceni kaj je treba narediti.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 12:44:59   
ina83
No, pri nas je to opravil urolog, brez vsega! Jokala sva oba, ampak po moje je mene bolj bolelo kot njega. Star je bil dobrih 14 mes! Naslednji dan je bil božček in je jokal vsakič, ko je moral lulati. Potem smo se vsak dan namakali v kamelicah in gre kožica zelo lepo dol. Drugo leto pa imamo operacijo. Danes mi ni žal, takrat sem ga pa klela.
Glede narkoze se ne bi strinjala. Mislim da pri potegu ni potrebna, samo če bi še enkrat mogli skozi to bi šel njegov ati. Narkoza namreč ni tako nedolžna, sploh pri tako majhnih. Lokalne pa ne dajejo, ker potem itak noben ne bi pustil lulčka.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 13:03:01   
Petr_a
Ina jaz ko sem šla s sinom k urologu sem mu lepo povedala da na silo ne dovolim nič,ker s tem ne narediš nič dobrega
In je tudi sam rekel,da se to ne sme delati
je šel pod narkozo

(odgovor članu ina83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
1.4.2009 20:31:42   
al1*
Mnenje pediatrinje iz MoN-a:
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1586486


_____________________________

lp


(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
2.4.2009 15:45:42   
Nikica
Mojemu sinu je kožico dol potegnila pediatrinja, pri približno enem letu in pol, jokal je prvi dan, ko je lulal v pleničko, in potem nič več, pediatrinja pa mu tudi ni z ničimer prej namazala lulčka. Od takrat mu pri tuširanju vedno potegnem kožico dol oz. zadnje pol leta si jo povleče kar sam (star je 4 leta).

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
2.4.2009 17:13:13   
2srcka
Bom kar tukaj vprašala. Od kdaj pa vlečete kožico dol? Men je patronažna rekla da naj dvakrat na dan jo povlečem kolikor gre, nič na silo. To je blo že pri dveh tednih starosti. Pol pa sm brala da se kožice ne sme vlečt dol, tudi pediatrinja mi ni rekla nič. Zato tega ne počnem več. Je pa star pet mesecev. A bi jo mogla vlečt dol?

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
2.4.2009 17:19:12   
muška
ah joj no, zdaj ste pa že vse dohtarce da veste kaj se sme in kaj ne, in kar tožit bi šle!
Jaz bi bila presrečna, če bi mojemu sinu pediater to naredil, ampak ne more, ker ima sin totalno fimozo, v tem primeru gre res na operacijo in pod narkozo, ki pa ni tako nedolžna!  Ogromno je komplikacij in tudi kar nekaj možganskih celic odmre pod narkozo.

Tako da zita,  jaz bi bila brez skrbi in vesela, da se bo stvar porihtana na ta način ! Dohtarji pa menda ja vejo kaj delajo zaboga no user posted image

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
2.4.2009 17:27:09   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

Jaz niti pod razno ne bi dovolila P da kaj dela in to brez narkoze...haloooooo!
Kaj bi rada da pusti to kake posledice na otroku?


Zahrevaj napotnico za urologa in naj on oceni kaj je treba narediti.



a narkoza pa ne naredi nobenih posledic????  Mater ste ozkoglede nekatere user posted image user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
2.4.2009 20:27:18   
mika
O boguser posted image . A takšne težave lahko nastanejo pri fantkihuser posted image . A so težave s kožico pri vseh al pri nekaterih?

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
3.4.2009 10:36:39   
2ursae
moj je tudi star 3,5 let in mu kožca še ne gre čisto dol. Naša P (ki je ful OK in ji popolnima zaupam) mi je rekla, da naj mu jo dol potegnemo sami, sicer bo to storila ona. Najbrž gredo k urologu bolj komplexne zadeve, tako, kot je naša, pa lahko opraviš v ZD ali pa celo doma.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
3.4.2009 10:47:38   
ina83
IZVIRNO SPOROČILO: muška

ah joj no, zdaj ste pa že vse dohtarce da veste kaj se sme in kaj ne, in kar tožit bi šle!
Jaz bi bila presrečna, če bi mojemu sinu pediater to naredil, ampak ne more, ker ima sin totalno fimozo, v tem primeru gre res na operacijo in pod narkozo, ki pa ni tako nedolžna!  Ogromno je komplikacij in tudi kar nekaj možganskih celic odmre pod narkozo.

Tako da zita,  jaz bi bila brez skrbi in vesela, da se bo stvar porihtana na ta način ! Dohtarji pa menda ja vejo kaj delajo zaboga no user posted image


user posted image Bolj se ne bi mogla strinjat!

Men se moj otrok bolj smili, ker bo mogel pri še ne 2,5 letih pod narozo, kot pa zaradi potega kožice. Otroci so neverjetno potrpezljivi, samo starši kdaj pa kdaj preveč kompliciramo!

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
3.4.2009 11:10:44   
nanja
pozdravljeni,

Tudi jaz se strinjam, da včasih starši čist preveč komblicirajo, namesto da bi zaupali. S kožico svojega starejšega sina sem se mučila od rojstva (da ne bo potreben poseg), a razen stalnih razpokic ni bilo nobene koristi. Lulček preprosto ni bil zrel, kožica pa ozka kot le lahko. Obenem pa sem poslušala prijateljice, ki pa s tem nikoli niso imele težav in je lulček šinil na plano že pri čisto majhnih. So si očitno le različni...
Na srečo sem to slačenje opustila in počakala na odločitev pediatrinje, kdaj bo čas (po njenem pred tretjim letom, ker ne pusti nobenih travm), poseg pa je opravila kar sama. Malo kremice (ki mogoče niti ni prijela), pol pa pol minutke mučenja in dretja, pa je bilo. Konec začetka seveda:) Najhuje je bilo, ker ni hotel lulat (ker ga je peklo), a so kamilice in umirjeno tolaženje in razlaga pomagali. Potem ko se je uspel polulati prvič, se je krohotal, in nato še ob vsakem lulanju, dokler ni čez nekaj dni pozabil. Sedaj si s ponosom sam ˝poišče˝ lulčka in ga umije.

Po mojem mnenju bi bilo veliko bolj travmatično voziti otroka k nekem urologu, katerega otrok sploh ne pozna in mu ne zaupa. Če pa mu jaz razložim, da mu zdravnica, ki mu VEDNO pomaga, hoče pomagati tudi tokrat, bo nad njenim delom navdušen. Vsaj naš je bil.
Pri mlajšemu sinu se z lulčkom sploh nisem obremenjevala. Hitro sem ugotovila, da tudi tukaj ne bo ravno lahko, a bomo tista dva dni tudi pri njem vsi potrpeli in preživeli. Če pozabijo/mo na vse padce in buške in druge poškodbe, lahko tudi takle poseg vzamemo kot nekaj, kar pač mora iti skoz. Najprej starši, preko nas pa seveda še naši otroci.

LP

(odgovor članu ina83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
3.4.2009 14:27:12   
resika
Naš je bil februarja star dve leti, pa je bil že dvakrat pod narkozo, lani zaradi totalne fimoze, letos pa je imel poškodbo na rokici in ni mogel popolnoma iztegnit palčka. Imel je kot neko vnetje mišice in so to porihtali. Zato tud jaz mislim, da če ni nujna narkoza, je rajš ne uporabit, ker nikoli ne veš kaj je boš pa zares rabil. Kar se tiče pa fimoze, imam pa ful neprijetno izkušnjo, saj te od teh dohtarjev nobeden nč ne vpraša niti ne pove. Našega so skor obrezali (še zdej sem ful jezna zarad tega), pa čeprav bi mu lahko samo kožico prerezali in bi bils naloga mene kot mame, da mu redno dol vlečem in pucam. Sem ker je večja verjetnost da pride še enkrat do zaraščenja in bi lahk imeli spet delo, rajši naredijo tako kot njim paše. Le da je bolečina za otroka po mojem dost hujša, celjenje je dolgotrajnejše (saj mu kožico prišijejo izpod glavice) in tud zgleda grdo, vsaj za enkrat, pa je od tega že skor eno leto.

tako da rajš naj nardijo tako da bo vsega hitro konc..

je pa res da se to zelo pogost zaplet pri fantkih.

lp

(odgovor članu nanja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
3.4.2009 19:51:36   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: muška


a narkoza pa ne naredi nobenih posledic????  Mater ste ozkoglede nekatere user posted image user posted image


nisem rekla, da narkoza ne naredi posledic, govorila sem o tem da se lahko zgodi da otrok potem noče lulat in tišči dokler lahko. Tako je bilo pri mojem nečaku. Imel je operacijo pri 3 letih in še danes ne gre na wc ko ga tišči lulat, ampak čaka zadnji trenutek in posledično se včasih tudi polula v hlače. Zdaj je star 7 let.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
3.4.2009 19:53:31   
botrca
Kakšne posledice lahko povzroči narkoza ali lokalna anestetija? Sprašuješ, ker bo najin Jan imel operacijo na sečilih. Hvala za odgovore.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
5.4.2009 20:32:08   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

nisem rekla, da narkoza ne naredi posledic, govorila sem o tem da se lahko zgodi da otrok potem noče lulat in tišči dokler lahko. Tako je bilo pri mojem nečaku. Imel je operacijo pri 3 letih in še danes ne gre na wc ko ga tišči lulat, ampak čaka zadnji trenutek in posledično se včasih tudi polula v hlače. Zdaj je star 7 let.


To ni zaradi operacije, ampak psihološko. Lokalna anestezija ne pusti nobenih posledic, o sami narkozi pa lahko precej prebereš tudi na netu!

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kožica pri lulčku-opravila bo pediatrinja?
5.4.2009 20:35:55   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: mika

O boguser posted image . A takšne težave lahko nastanejo pri fantkihuser posted image . A so težave s kožico pri vseh al pri nekaterih?


Mika, ne pri vseh! Jaz imam dva, večji ima totalno fimozo in mu poseg pod narkozo ne gine, čeprav verjemi, da sem iskala in poskušala vse možne stvari in ne gre drugače user posted image  . Malemu pa gre kožica čisto dol že od prvega dneva!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?