|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krčne žile
5.7.2009 10:42:03   
tanjusi
Imam močne krčne žile predvsem na desni nogi, pred leti sem bila že na operaciji, vendar je bila to le kratkotrajna pomoč.
,ko imam menstruacijo me noga fuuuul boli .
Nekaj časa sem jedla detraleks in ob dolgotrajnio uporabi le tega je res bilo malo bolje.
Kako si pomagate ob podobnih primerih,

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krčne žile
5.7.2009 13:10:42   
Spark
Ne znam ti odgovoriti, ampak me zanima ali imaš vroča stopala?
Jaz imam na desni nogi en del žile malo zatečen, in je taka mala bunka. Imam pa zelo vroča stopala, pa ne vem ali je to zaradi žil ali zaradi česa drugega.
Sem pa naročena konec julija na dermatovenološki kliniki na pregled. Noga me boli kadar je zelo vroče. Nog si ne povijam. Probala sem nekaj krem, ampak nimam občutka da je kaj bolje. Edino lani mi je bila kolegica dala eno mazilo Theabo, al nekaj takega. Po tem ko sem si noge namazala, mi jih je začelo hladiti, sem čutila da tam spodaj nekaj dogaja. Ampak lani se nisem upala veliko mazati s tem, ker sem še dojila, krema ima pa zelo močen vonj.
Morala bi si kremo naročiti, pa da sprobam letos.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krčne žile
5.7.2009 23:08:08   
PBJ
Tudi jaz bi kakšen nasvet  glede tega. Ob menstruaciji me bolijo, pečejo, ...ravno zdaj razmišljam o hladnih obkladkih, ker ne vem, kako bom spala.

Nimam jih  veliko, ampak že tiste, ki jih imam, bolijo tako, da boli celo stegno.

Pri zdravniku še nisem bila, ampak bo treba počasi nekaj ukrenitiuser posted image .

Katera krema kaj učinkuje???

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krčne žile
5.8.2009 9:08:09   
martinuška
Meni najbolj pomaga to, da imam vznožje na postelji dvignjeno, se pravi da so vsako noč noge višje od ostalega telesa. Ker tako kri hitreje teče nazaj proti srcu. Drugo, kar tudi meni najbolj pomaga, je telesna aktivnost, pri tem mislim na kakršnokoli, ki požene kri po telesu v zadostni meri.

Ob bolečinah sem jemala detralex, ki sicer pomaga šele čez en čas (nekaj dni), pa bonifen, če me je ful bolelo. Zaenkrat so se mi bolečine namreč umirile, verjetno tudi zato, ker sem se začela več gibat v zadnjem času.

Krem pa nisem nikoli poskusila, tako da glede tega ne vem ničesar.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krčne žile
16.8.2009 23:33:08   
GORMITI
za lajšanje bolečin ali celo odpravo bolečin - verjele ali ne - pomaga ta C in E vitamin. Kupite si Ester C v trgovini z zdravo prehrano ali kar v DM in vitamin E - presenečene boste nad rezultati!!

(odgovor članu martinuška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krčne žile
17.8.2009 11:42:28   
tanjusi
kaj pa inekcije spraševala sem že na enem drugem forumu pa ni bilo odgovora...
kje, kako, koliko stane?
Ali ima kdo izkušnje s tem!!


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krčne žile
28.8.2009 20:32:06   
tanjusi
a eni nogi) z kapsulami Fortiven od firme Nahrin, sestavine te kapsul pa so: listi rdeče trte, lupine rdečega grozdja in mleti listi oliv, to so naravni dodatki, ki resnično pomagajo, če bi želela ti lahko izdelek pošljem saj se tega ne da kupiti v trgovini ali lekarni.
Lp

kje pa pol to dobiš?


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krčne žile
29.8.2009 7:07:27   
morje10
Ta firma ima kataloško prodajo izdelkov pa jaz naročim pri njih v firmi ker sem njihova svetovalka. Delujejo podobno kot Avon, Just, Herbalife in še bi se našlo. Meni pa je ta izdelek res pomagal.

Zanima me ali lajša bolečine in ali žile tudi izginejo. Koliko časa si jemala kapsule in cena.
Hvala.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krčne žile
29.8.2009 14:11:53   
nogavicka80
Od domačih zdravil BAJE pomaga, če si noge povijate v lapuhove liste (to je tista rastlina z velikimi zelenimi listi, ki jo pogosto najdete ob vodi) in imate "dvignjene" noge.

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krčne žile
29.8.2009 17:20:52   
jar

IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

... me noga fuuuul boli .
Kako si pomagate ob podobnih primerih,


moja babica si je noge mazala s črnim korenom, namočenin v alkohol. črni koren je domače ime za gabez. pomaga predvsem pri bolečinah. http://www.viva.si/clanek.asp?id=3598

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krčne žile
29.8.2009 17:44:53   
lunicaluna
Moja mami si jih maze z kremo divjega kostanja in vinske trte zjutraj, zvecer si jih namaze se z gelom divjega kostanja in vinske trte.Pravi da ji zelo pomaga.Tudi so zelo poceni kremice.Kontaktiraj me za vec informacij!!

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krčne žile
30.8.2009 9:41:18   
tanjusi
kremo divjega kostanja in vinske trte zjutraj,

meni kostanj zelo malo pomaga, tole za vinsko trto pa prvič čujem, kakšna krema pa je to in kje se dobi?user posted image


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu lunicaluna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krčne žile
30.8.2009 10:19:46   
lunicaluna
divji kostanj pospesuje pretocnost ven in ozilja,vinska trta preprecuje nastanek tromboze oz. krvnih strdkov.Mami jo je kupila od sosede ki jih prodaja.Je probala pravi da so super.Dam stevilko ce hoces.

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krčne žile
30.8.2009 17:01:44   
tanjusi
 zdaj sem si kupila detralex, ko ga pojem pa  se bom oglasila, me zanima če te zadeve fortiven pa mazilo lahko uporabljajo nosečnice, če bomo do takrat kaj naštimaliuser posted image

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu lunicaluna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krčne žile
26.10.2009 19:15:01   
cedevita
Kar se tiče injekcij, se temu reče sklerozacija. Jaz sem na njej že parkrat bila. Žila se ti sicer ne skrije, ni pa več izbočena. Postopek pa moraš ponovit na 3 mesece.  Dokler še nimaš pretiranh krčnih žil se da to odpravit s sklerozacijo. Kasneje pa z operacijo. Stane pa nič, samo napotnico od svojega splošnega zdravnika moraš dobit. 

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krčne žile
26.10.2009 22:36:08   
Spark
Cedevita, hvala za odgovor.
V tem času sem bila na ultrazvoku in imam eno žilo preveslabo za inekcije, tako da ne pridejo v poštev. Morala bom na operacijo in sedaj najti pravega, čakalne dobe pa so blazno dolge.

(odgovor članu cedevita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krčne žile
26.8.2010 9:12:20   
kakadoo
Kmalu bom drugič rodila.
Po prvem porodu so se mi pojavile žile, ki me občasno zelo bolijo.
Slišala sem, da kompresijske nogavice BAJE ful pomagajo. Sploh če jih nosiš po
porodu. Ker sem zdaj ravno pred porodom, bi prosila za nasvete, ker ne bi rada da se mi
stanje drastično poslabša. Slišala sem, da v nekaterih porodnišnicah porodnice obvezno nosijo kompresijske nogavice. Vendar ko sem prvič rodila v LJ, ni bilo ne duha ne sluha o tem. Zato bi rada sama naredila kaj na tem. Pa slišala sem tudi, da niso vse nogavice dobre. Svetujte prosim!
Kakšne, kje se jih dobi, koliko stanejo, koliko časa jih je potrebno nositi.. 

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krčne žile
27.8.2010 18:16:39   
tanjusi
Zelo zapleteno prit do teh nogavic po ta novem... lani v novembru sem omenila osebni zdravnici da imam težave z žilami na nogah, ker imam že izvide od žilnega zdravnika, mi je zdravnica napisala nekakšno naročilnico , prav tako mi je tudi izmerila noge na enih parih točkah, to je bilo še premalo, saj mi je v lekarni izmerila noge še enkrat in dobila sem nogavice...Sedaj pa sem noseča in sem prosila še za ene nogavice, vendar so mi v lekarni rekli da to ni dovolj če mi napiše osebna zdravnica ampak da rabim priporočilo od žilnega zdravnika ali ginekologinje... da ona priporoča da se to nosi..ma morem prosit ginekologinjo, ker skupaj z hepanom so pa še kar ok ..

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krčne žile
30.8.2010 14:01:48   
marty5
Meni se je problem krčnih žil tudi začel pojavljati po prvem, najbolj pa po drugem porodu - samo na desni nogi. V zadnje pol leta, se je zelo poslabšalo, sploh poleti, ko se mi je zbočila ven žila praktično čez celo nogo - od stegna do goleni. Če pustimo ob strani estetiko, tudi zelo boli - sploh ob vročini oz., če sem dolgo na nogah.
Pri detralexu (jemljem od maja), ne vidim učinka. Bila sem pri dermatoliginji, ki mi je dala napotnico za žilnega kirurga - zgornji del ni primeren za sklerorizacijo.
Odločila sem se za lasersko operacijo in se naročila (z napotnico) v Rožni dolini. Pregled imam komaj novembra, ampak najhuje za žile je tako ali tako poleti. Ima katera izkušnje z lasersko operacijo?

< Sporočilo je popravil marty5 -- 30.8.2010 14:02:36 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krčne žile
6.4.2011 16:10:35   
niwaj
Krčnim žilam se lahko izognete z na primer:
  • nosite nizke in udobne čevlje
  • ukvarjajte se s sprehodi, kolesarjenjem, plavanjem, tekom ali hojo
  • izogibajte se tenisu, odbojki ali košarki
  • pa še če ne križaš nog in če ne sediš po turško pomaga

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krčne žile
6.4.2011 19:34:50   
juhica
Jst si te nogavice kupim v sanolaborju, a so to kompresijske?? Vsekakor mi zelo pomagajo, povijanje s povoji mi je šlo ful na živce. Imam jih pa dedno, že od 12 leta in od obeh nosečnosti še par dodatnih user posted image . Jst se poleti skoz tuširam z mrzlo vodo, da me ne žgejo noge, pa še počijem pol malo, ampak ko se spet na noge postavim, vse ven butne...

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krčne žile
9.4.2011 21:17:05   
Brinčika
A je bila katera operirana, lasersko? Zanima me kako to poteka , zdravnik je rekel da traja baje 20 sek, zanima me kako se potem počutiš po operaciji in ali potem lahko takoj normalno delaš hišna opravila, ali moraš ležat in koliko časa?

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krčne žile
12.4.2011 12:07:44   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

Imam močne krčne žile predvsem na desni nogi, pred leti sem bila že na operaciji, vendar je bila to le kratkotrajna pomoč.
,ko imam menstruacijo me noga fuuuul boli .
Nekaj časa sem jedla detraleks in ob dolgotrajnio uporabi le tega je res bilo malo bolje.
Kako si pomagate ob podobnih primerih,


Kaj so pisale druge nisem brala jast si bolečine lajšam z HERBIONOVIM KOSTANJEVIM GELOM meni je pomagal.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krčne žile
4.5.2012 18:45:16   
julijka25
Živjo punce!
Mene pa samo zanima, ali je kaj narobe, če nosiš to nogavico tekom celega dneva(od jutra do večera), vsak dan in le na eni nogi?
Jaz nisem bila na pregledu, prvič sem noseča in sem že pred nosečnostjo opazila, da mi na desni nogi ena žila izstopa ven.To se dogaja, ko sem na nogah in kosedim, ko ležim, se vrne v normalno stanje.
Sedaj sem pa dobila nekaj kg in me noga oziroma žila boli. Danes jo nosim že cel dan in imam občutek, da jebolje.

Lp

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: krčne žile
6.3.2014 22:22:14   
Balkončica
Jaz imam že kar nekaj časa krčne žile. Pač podedovala sem jih, pa ne gre ravno na bolje :(. Spomnim se še moje babice, ki je imela vse povite noge in žile kot cevi. Na netu sem zasledila Detralex, pa ti praviš, da ti je pomagalo. Ne vem sicer zakaj ne nadaljuješ... Jaz bom poskusila.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?