rjav izcedek v 39 tednu (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Sandra* -> rjav izcedek v 39 tednu (20.7.2006 15:13:44)

Ojla!

Dones sm mela pregled in ni pokazal nič, maternični vrat ok. Zdle pa sm šla na wc in na vložku je bil temno rjav madež? Kaj to zdj pomeni? A se je začel kj dogajat?




Anonimen -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.7.2006 15:26:11)

uf, raje vprasaj...je sluzast? pol bi menda lahko bil cep... jaz sem po zadnjem pregledu mela tudi rjav izcedek, ampak to zaradi tega, ker me je pregledovala noter - kak dalec je glavica in to. Po pregledu me je bolelo se ves dan in tud izcedek sem mela ves dan, naslednji dan pa je blo vredu. Pa samo rjav je bil, nic sveze krvav ali pa kaj in tudi ne gost, zato so mi rekli, da je od pregleda in naj ne skrbim.




total -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.7.2006 15:28:21)

Jaz sem mela tudi ponoči rjav izcedek,zjutraj sem rodila.




piscancek -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.7.2006 15:32:38)

pozdravljena, ravno prej sem v knjigi NOSEČNOST Vprašanja in odgovori prebrala naslednje:  (ti bom kar vpr. in odg prepisala)

KAJ NAJ NAREDIM OB LAŽNEM ZAČETKU PORODA?
Ne smete izgubiti glave, če opazite manjšo krvavitev. Povsem normalno je, da je v sluznem zamašku nekaj sveže, svetlordeče, ali stare, temne krvi (kot pri koncu menstruacije). Če ni drugih znamenj, npr. močnih in rednih popadkov, zamašek ne pomeni nujno, da se porod začenja. Vseeno pa je pametno, da pokličete babico ali G in prosite za nasvet.

To je seveda prepisano iz knjige. Js pa sem danes imela pregled in sem povedala mojemu G, da sem opazla rahlo sluzast izcedek, sicer čisto malo, pa je rekel, da je normalno. Da se čep začne izločat pribl. tri tedne pred porodom ali pa še celo prej. Ampak, če čutim otrokove gibe, če nimam krvavega izcedka ali bolečin v spodnjem delu trebuha, da pol ni panike.
Bi pa js na tvojem mestu poklicala G, ali pa v porodnišnico, tam ti bodo najbolje svetovali.

Če pa si se že "odločila" za pot v Rim, ti pa želim veliko sreče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Blacky30 -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.7.2006 21:55:22)

Po pregledu sem tudi jaz v zadnjem mesecu imela rjavkast izcedek. To je normalno in verjetno ne gre za začetek poroda. Se pa nikoli ne ve.

Vso srečo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




DORI -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (21.7.2006 5:39:50)

Jaz sem pri Lukcu zjutraj ob  8-ih imela malo rjavega izcedka, ob 15.45 je bil naš Luka že z nami. Pokliči ginekologa pa srečno.




Anonimen -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (21.7.2006 10:04:39)

JAz sem po odluščenem čepu rodila za 2 dni.




Miss_Bee -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (19.12.2010 20:22:01)

Tudi jaz sem imela danes zjutraj nekakšen rjav sluzast izcedek,kakor sem si znala sama razložit naj bi bil čep [sm=zmeden.gif]
Zdej pa že cel dan nič,čakam na popadke oz da mi voda odteče da se začne kaj dogajati,ampak nic. Imam pa še 13 dni do PDP.
Naša puža je pa še kr živahna v bušiju :)
Razmišljam,da bi šla kr v bolnico al kaj naj naredim..vsak nasvet dobrodošel. Hvala :)




end1 -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (19.12.2010 20:52:47)


IZVIRNO SPOROČILO: Miss_Bee

Tudi jaz sem imela danes zjutraj nekakšen rjav sluzast izcedek,kakor sem si znala sama razložit naj bi bil čep [sm=zmeden.gif]
Zdej pa že cel dan nič,čakam na popadke oz da mi voda odteče da se začne kaj dogajati,ampak nic. Imam pa še 13 dni do PDP.
Naša puža je pa še kr živahna v bušiju :)
Razmišljam,da bi šla kr v bolnico al kaj naj naredim..vsak nasvet dobrodošel. Hvala :)


čep bo ja, sam jaz sem tudi čakala popadke vsaj v 24 urah pa nič(čeprav sem povsod brala da je pol do poroda še cca.24 ur), rodila pa šele čez teden. Se pa nekaj dogaja! srečno





lananai -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.12.2010 8:35:19)

To je po mojem ful odvisno. Meni je npr. najprej začela odtekat voda, so se pričeli popadki... in šele ob začetku močnejših popadkov je šel čep. Nekaterim pa gre čep in ni potem še nekaj časa nič.




divans1 -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.12.2010 12:50:52)

Meni je v curku začela odtekati voda, čez par minut se je pojavil rjav izcedek, čez 5 ur sem pa rodila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




elevitka -> RE: rjav izcedek v 39 tednu (20.12.2010 14:29:34)

meni se je čep luščil v presledkih nekje 10 dni šele nato so se začli popadki

tako da ni nujno da boš iz danes na jutri rodila (jaz bi počakala  na popadke ali da odteče voda) - razen če nebi čutila več gibov otročka-potem takoj v porodnišnico!!!!!




Stran: [1]