Otroški dodatek, štarševski dodatek...brezposelne mamice (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


* -> Otroški dodatek, štarševski dodatek...brezposelne mamice (7.7.2004 15:46:12)

Za brezposelne mamice, da ne boste dvakrat hodile v mesto po uradih,...tako kot jaz:((


Starševski dodatek:
• Kopija(ni potrebno overiti pri notarju) rojstnega lista od otročka;
• Izpolnjeno polo, ki jo dobiš pri njih ali preko interneta si jo sprintaš(CSD Šiška);

Pozor: Starševski dodatek lahko vložiš 30 dni pred rojstvom otroka(naknadno pošlješ rojstni list),
Ali 30 dni po rojstvu otroka(takrat dobiš denar od dneva rojstva).
Vlogo oddajte do 5. v mesecu, če se da, da dobite še isti mesec nakazilo..to je 15. v mesecu!

Otroški dodatek:
• Kupiti polo v založbi obzorja, jo izpolniti, priložiti kar pola zahteva in kopija rojstnega lista otroka…to imamo časa 90 dni po rojstvu otroka.
• Zraven tega potrebujemo davčno št. Otroka..ALI POČAKAMO, DA NAM JO POŠLJEJO DOMOV, ALI PA GREMO ISKATI SAMI DAVČNO ŠT. NA DAVČNI URAD.

Zdravstvena kartica otroka:
- odločba od štarševskega dodatka..počakamo na njo, potem ko vložimo starševski dodatek...
-na občino odnesti odločbo starševskega dodatka, kopijo rojstnega lista otroka in naše dokumente, ter odločbo od CSD, če prejemamo kakšno pomoč.


Upam, da sem komu pomagala.







Una -> Otroški dodatek, štarševski dodatek...brezposelne mamice (7.7.2004 16:05:09)

Hvala, Kamejka, meni si pomagala z zdravstveno kartico. Moj pikec še vedno uporablja mamino. HIHI
LP, Una




frutka_ -> Otroški dodatek, štarševski dodatek...brezposelne mamice (9.7.2004 12:06:47)

Kamekjica super si.Memi si pomagala. Zdaj pe bejži počivat...




Stran: [1]