TEST OČETOVSTVA (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Didi -> TEST OČETOVSTVA (12.7.2004 17:32:05)

Lepo pozdravljeni

Znašla sem se pred veliko težavo, zato sem se odločila, da vas prosim za nasvet. Pred kratkim sem rodila fantka. Vendar pa zaradi zapletenih okoliščin nisem navedla očetovstva v rojstnem listu. Toda moj bivši partner je prepričan, da je oče on. Zato zahteva test očetovstva.
Zanima me sledeče: kdo plača test očetovstva, v primeru če je otrok njegov, koliko časa približno poteka postopek oziroma v kolikem času izvem rezultat?
Bila bi zelo hvaležna za kakršenkoli namig. Ali vsaj kje bi lahko dobila več informacij o tem.
Najlepša hvala!




dory -> TEST OČETOVSTVA (12.7.2004 18:45:11)

Uf Didi, sva na istem...moj bivsi tudi zahteva test ocetovstva...ker ga nocem navesti na rojstnem listu...potem bo sel se v tozbo...zato tudi mene zanima kar najvec na to temo...vem pa da dnk testi stanejo nekaj vec kot 200.000sit...pomoje placa tisti, ki ga zahteva...ne glede na rezultate...v mojem primeru, ce bo sel ocka pol na sodisce, tam bo definitvno zmagal na podlagi dnk, zato sodisce meni naprti del stroskov...hudo..

teja




Nataša R. -> TEST OČETOVSTVA (13.7.2004 11:52:35)

Pojdi malo pogledat na tole stran glede tega in upam, da boš našla kaj koristnega
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/zivjenskeSituacijestran.euprava;_?dogodek.id=12264

in tan odpri splošne informacije.

LP:sloncek::rozica:




KIRA -> TEST OČETOVSTVA (21.7.2004 7:32:42)

Zivjio!
Tud jaz sem si tole ogledala, ker sem firbec, pa se vedno ne vem kje in kako se to naredi.
Od kolegic sem slisala, da se je pred leti to delalo v Zagrebu, zdaj pa baje pri nas tudi, samo da ne vem kje in kako se do tega pride...




*maja -> TEST OČETOVSTVA (27.7.2004 14:49:20)

Teste očetovstva delajo tudi pri nas, in sicer na sodni medicini v Lj ( ne vem mogoče tudi kje drugje ). Plača pa tisti, ki poda zahtevek za to, in pa plača se predno se test sploh izvede.
Ni pa popolnoma nič zapletenega: vzamejo vzorec sline in kapljico krvi od otroka, matere in očeta. Skratka nič groznega. Potem pa ti rezultate pošlejo na dom.

Druga stvar pa je ko se test dela na zahtevo sodišča. To pa ne vem kako je s plačili in drugimi zadevami.

Upam, da sem malo pomagala.

LP Maja :sloncek:




Stran: [1]