Porodniška, če sam plačuješ prispevke... (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Anonimen -> Porodniška, če sam plačuješ prispevke... (24.8.2006 2:58:16)

Živjo!
Zanima me, če katera ve, kako je s porodniško, če si sam plačuješ prispevke za pokojninsko in invalidsko zavrovanje (ali to šteje samo za pokojninsko dobo ali še kaj drugega).
Sem namreč dve leti po faksu in delam še honorarno (prevajam in nekaj učim) in si plačujem te prispevke. Tako si lažje organiziram čas. Zdaj pa sem nažalost nenačrtno (kljub kontracepciji) zanosila in ne vem, kaj naj naredim. Po moje tu v prispevkih je samo tisti minimalc za pokojnino in nič drugega. Torej bom, če se odločim za otroka, dobivala tistih 40 jurjev, al kako?
LP




CatJa -> RE: Porodniška, če sam plačuješ prispevke... (24.8.2006 6:43:34)

Če ne plačuješ tudi prispevkov za starševsko varstvo, potem na žalost res ne.




fricka -> RE: Porodniška, če sam plačuješ prispevke... (24.8.2006 13:00:21)

Prispevke za starševsko varstvo npr. v s.p.-ju ne plačujemo, pa vseeno dobimo porodniško. Tvoja porodniška je pogojena z tvojimi vplačili prispevkov. Verjetno plačuješ ali najnižjo pokojninsko ali pa najnižjo zajamčeno. Tako je lahko tvoja porodniška od cca 90.000,00 SIT do cca 120.000,00 SIT. Jaz sem plačevala najnižjo pokojninsko in imela okoli 120.000,00 SIT. Najbolje, da vprašaš na DURSU. Ali pa zračunaj: takšen bruto kot si vplačevala boš tudi dobila.




CatJa -> RE: Porodniška, če sam plačuješ prispevke... (24.8.2006 17:09:22)

Prispevke za starševsko varstvo npr. v s.p.-ju ne plačujemo, pa vseeno dobimo porodniško.



Zanimivo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Mogoče imate vi kakšne privilegije, ampak mi jih obračunavamo in plačujemo in sicer 0,2% od zavarovalne osnove.
Si me tako presenetla, da sem si šla še ekstra pogledat obračun.




Stran: [1]