Eurocard Skb banke (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Anonimen -> Eurocard Skb banke (8.9.2006 18:55:39)

Če se kera kaj spozna na tale Eurocard in podobne zadeve, naj mi prosim razloži kaj za hudiča naj bi vse skupaj pomenilo!!! In sicer: ko sem gledala na Skb netu, mi je pisalo, da je bilo zapiranje za EC ta mesec 5.9. in da mi bojo trgali 18. v mesecu. Torej so se vsi nakupi do 5. ga v mesecu sešteli in naj bi se od 6. naprej štelo za naslednji mesec.
No meni se je danes zgodilo da mi je v trgovini EC zavrnilo (pol ure prej sem z njim plačevala na pumpi in je šlo čez), in ko sem šla na bankomat da bi dvignila gotovino (ko mi je na pos terminalu zavrnilo) mi je napisalo, da ni stanja na računu oz. da ne morem dvignit, ker je kao porabljen limit.
No v čem je potem fora, če je bilo zapiranje 5.-ga danes smo osmega, torej pomeni da bi morala spet imeti razpoložljivo stanje.

Torej HELP....




Anonimen -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 19:13:26)

Šele 18. se ti bo sprostil limit - obračun se konca 5. v mesecu, kar pomeni, da se plačaš nakupe po tem datumu v naslednjem mesecu. Ko boš 18. plačala, kar si porabila do 5., se ti bo sprostil limit.
Upam, da sem prav razumela tvojo težavo.




zorica -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 19:17:22)



Tudi jaz sem na SKB in vem da so tam zelo točni.Zdaj možnosti sta po moje dve :
- ali si v nedovoljenem limitu (po tistem ko so ti odtegnili za prejšnji mesec )
- ali pa maš narihtan premali dnevni limit - koliko lahko dvigneš na dan

Drugega ti žal ne vem svetovati, če pa maš SKB net, pa maš tam gor itak podrobno opisano vse kaj si kje porabila.






Anonimen -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 19:25:37)

Ne za prejšni mesec imam vse poravnano (misliš za prejšnega 18.-ga ko so mi trgali), na dan pa lahko dvignem 40.000 pa sem hotela dvigniti samo 10.000 sit.

Kaj to pomeni, da do 18.-tega ne morem uporabljati EC, ker za prejšnje obdobje mi ja pa ostalo samo 4.000 SIT.

Na netu mi piše izpisek oz. koliko je za plačat 18.-tega in pa za nadaljne že en nakup.




zorica -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 19:33:27)



Mislim da bo najbolje da vpašaš na banki ali pa pokličeš na zeleni telefon.Ker če je tak kot si napisala, bi ti moralo iti.

Drugega ti na žalost ne vem svetovati.






Anonimen -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 19:54:18)

Hvala, bom takoj v ponedeljek klicala in se pozanimala kaj je na stvari.




soncek&luna -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 21:15:12)

takole:
ce imas npr. dolocen mesecni limit porabe 100.000 sit... in si do 5. v mesecu ze izkoristila ta limit, do 18. v mesecu ne bos mogla nic z EU, dokler se le-ta ne sprosti s placilom.




Anonimen -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 21:36:09)

Torej, če prav razumem, če od 5.-tega do 5-tega porabim cel limit , potem od 6-tega do 18-najstega ne morem uporabljati EC al kako...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].




david -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 22:43:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Torej, če prav razumem, če od 5.-tega do 5-tega porabim cel limit , potem od 6-tega do 18-najstega ne morem uporabljati EC al kako...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] .

Točno tako. Saj je logično, a ni ? SKB ti najprej pošlje samo obračun in ti da na voljo čas za reklamacijo. Če nič ne reklamiraš ti 18. vzamejo denar in šele takrat ti zmanjšajo porabo. Če ne bi bilo tako, potem bi jim ti teoretično lahko npr. 10.9.2006 dolgovala dvakratno vrednost limita, za take hece pa banke seveda ponavadi niso. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

d.




Anonimen -> RE: Eurocard Skb banke (8.9.2006 23:47:37)

obračunsko obdobje imam js od 10-10 v mesecu...do takrat ti lahko porabiš limit...če ga ne porabiš ti odtegnejo 18 v mesecu tisto kar si porabla..do 18 v mesecu pa lahko ti kupuješ do porabljenega limita... npr če si porabla za 50.000 sit, ti bojo 18 to trgali..pred 18, pa lahko ti kupuš še za 50.000 sit predmetov, če imaš limit pač 100.000




Stran: [1]