merjenje temperature (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


BarbaraE -> merjenje temperature (4.10.2006 15:57:23)

S čim merite temperaturo malčku - 18 mesecev? Navaden ali s kakšnim novejšim modelom. Mi imamo doma tistega, ki se meri v ušesku. Tašča pa navadnega z živim srebrom. In zdaj problem - ta navaden pokazal 38, pa še mal, v ušesku 37 pa še mal. Kaj je prav?




dskubin -> RE: merjenje temperature (4.10.2006 16:09:04)

Jst sm tudi bla pripravljena dat malo več danrja za termometer, pa kupit neki fensi šmensi. Pa mi je svetovala naša prijazna lekarnarica, da so tej tastari tanartabolš (ne sfalijo). Pri teh modernih, pa moreš bit expet, rekla je, da moreš točno tko pa tko nastavit ali preko čela it ali pa za une v ušesek, da če narobe nastaviš (pod napačnim kotom al neki), temp. ni čisto točna. Tko da, jaz bi verjela tastaremu. Edino mogoče poglej, če je una ploščica not pri miru, ker se zna odštelat, pol se premika po termometru gor pa dol, pol pa ne veš kako je prav al čist gor al pa čist dol in je za preč vržt tak termometer.




mily -> RE: merjenje temperature (4.10.2006 17:13:57)

Za mene je taklasičen še vedno zakon. Sem imela tudi enga digitalnega, za katerega smo odšteli precej denarja, pa nam vedno pokaže premalo. Jim ne zaupam, pa če se okol mene vsi na glavo postavijo. Že ko sem ga kupla, sem potem "za vsak slučaj" še vedno pomerla z klasičnim in je ta pokazal več. Edina napaka je, da pač moraš čakat malo dlje in ko so otročki majhni jih je težko prepričat, da so primiru, ampak se vse da [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bobek05 -> RE: merjenje temperature (4.10.2006 18:49:14)

Jaz sem tudi opazila, da navaden pokaže več (sprobala na sebi), ampak prosim naj mi katera svetuje, kako naj pripravim 15-mesečnika, da drži pri miru rokico 5-10 min [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 




Primoza -> RE: merjenje temperature (4.10.2006 19:15:34)

Uporabljamo elektronskega in mu prištejemo pol stopinje.




mily -> RE: merjenje temperature (5.10.2006 8:27:10)

Bobek05, jaz sem ji takrat ponavadi povedala kakšno pravljico, al pa sva se kej pogovarjali, da je čas minil. Pa ne rabiš 10 minut, ampak max 5.  Ali pa sem jo vzela v naročje, tko da sem jo držala za roko, kjer je mela termometer.




Blink1 -> RE: merjenje temperature (5.10.2006 12:27:36)

Jaz imam elektronskega za pod pazduho. Na njem je mišek Miki in Neji vedno rečem, da mora miška pogledat če ima vročino in da mora počakat, da zapiska in pove kolk je. In potem čaka...čaka...in ko zapiska, zagrabi termometer in hoče sama pogledat kolk je.

Imamo pa tudi ušesnega, ki se ga moraš ful navadit...pa nekaj prištet al odštet.




Stran: [1]