Provokacijski testi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


polonaa -> Provokacijski testi (4.10.2006 21:31:11)

Čez 19 dni imava s hčerko provokacijski test z mlekom.Zelo me je strah,kako bo to prenesla.Sploh pa ne vem kako to poteka.Mi lahko katera kaj več pove o tem?Koliko časa to traja? 




KODA -> RE: Provokacijski testi (4.10.2006 23:46:56)

Odvisno.Začnejo ji dajat kravje mleko.Začnejo z zelo majhno količino,nato se pa količina veča.In otroka opazujejo.Če je alergija še prisotna,se lahko to pokaže v roku 72 ur,ali prej,lahko pa tudi takoj.Če se pokaže,prekinejo.Če pa ne,je pa alergija izzvenela.Lahko računaš,da bo na alergološki nekaj dni.




kimba -> RE: Provokacijski testi (5.10.2006 7:30:09)

Moj sin je bil od ponedeljka do petka, ker res delajo zelo postopoma in šele v četrtek dobi ornik dozo kravjega mleka in v petek so nam pri viziti povedali daa je provokacijski test uspel in da lahko gremo domov.




polonaa -> RE: Provokacijski testi (6.10.2006 21:37:21)

Kaj,da bova tam par dni?Ob česa je pa to odvisno?Kaj če mi otrok tam pade v šok?A  otroku delajo tudi kožne teste vsak dan?Res me je ful strah in bi rada čimveč informacij o tem?




KODA -> RE: Provokacijski testi (7.10.2006 10:44:49)

Saj zato je otrok hospitaliziran,da ga imajo pod stalnim nadzorom.Ne delajo kožnih testov vsak dan.Opazujejo ga.Če se pojavi alergija,prekinejo in dajo antihistaminik.Ni to nič groznega,nič se ne boj.Samo dobro pa je,če imaš možnost,da je kdo od domačih,ali ti, pri tamali od jutra do večera.




polonaa -> RE: Provokacijski testi (9.10.2006 21:06:19)

Hvala za odgovore.Saj jaz bom itak 24 ur tam.Strah me je,da bi mogoče padla v alergijski šok al pa kaj podobnega.Saj vem,verjetno preveč paničarim.A njena prva reakcijo po stiku z kravjim mlekom je bilo težko dihanje in otekanje sluznic.Zato me je toliko strah.




Taja Nagaja -> RE: Provokacijski testi (10.10.2006 7:36:40)

Držim pesti za vaju.[sm=pikapoka2.gif]  So na oddelku ful prijazni in imajo vse pod kontrolo. Vem, da te skrbi, saj si mama. Zato pa boš z njo, da se bo boljše počutila.  Sporoči, ko bosta opravili. Mi2 z Bino bova mislili na vaju. [sm=pikapoka2.gif] Naj vama hitro mine, da bosta kmalu doma. 




polonaa -> RE: Provokacijski testi (10.10.2006 20:51:11)

Hvala!!!!![sm=pikapoka1.gif]




polonaa -> RE: Provokacijski testi (23.10.2006 21:40:43)

Pa je šla najina provokacija pa-pa[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image].Tamala je nesrečno zbolela,dobila antibiotik in sedaj so me naročili šele januarja.Groza.Pa tako sem se že veselila.




Taja Nagaja -> RE: Provokacijski testi (24.10.2006 8:29:40)

[sm=pikapoka2.gif] naj se čimprej pozdravi. Mogoče se pa kaj vidimo, saj bodo Bino cepili pod nadzorom. Bova mislili na vaju. 




Stran: [1]