mleko zjutraj in zvečer (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


Lejka -> mleko zjutraj in zvečer (10.10.2006 10:00:19)

Pozdravljene!

Moja deklica je stara 9,5 mesecev. Za zajtrk in večerjo ji še vedno ponudim le mleko (adaptirano), poje cca 240ml. Drugače pa je že skoraj vso zelenjavo in sadje, krompir, meso, riž, testenine,kruh.... Mlečnih izdelkov (skutke, jogurti, žitne kašice, gres, mlečni riž ipd.) ne mara preveč - mogoče poje nekaj žličk in to je to.

No, in zdaj me pa zanima ali je že čas, da tudi zajtrk in večerjo nadomestim z gosto hrano. Če ja, kaj ji naj ponudim?

Hvala vam za pomoč!

LP, Lejka




vesna.com -> RE: mleko zjutraj in zvečer (10.10.2006 10:09:48)

Glede na to da drugih mlečnih izdelkov ne mara preveč,bi ji mogoče kar pustila mleko.Če ne prej ji boš dala ko ji mleko ne bo več zadostovalo za obrok.Mogoče bi pa najprej poskusla zjutraj ne oba naenkrat.




BLAŽIKA -> RE: mleko zjutraj in zvečer (10.10.2006 13:10:42)

Mi smo stari 20 mesecev pa še vedno zjutraj ko se zbudi in zvečer preden gre spat poje flaško mleka z čokolinotom. Po flaški zjutraj pa kakšno uro po njej ji pa dam še zajterk, kakšen kruhec z namazom, hrenovko...




Jančika_ -> RE: mleko zjutraj in zvečer (10.10.2006 15:19:50)

Naš pri dveh letih in dveh mesecih še vedno spije flašo mleka zjutraj in zvečer. Sicer ne več namesto obroka, ker tudi zajtrkuje in večerja, samo oboje bolj malo. Pa še vodo mu mešam v mleko, ker sicer ne spije skoraj nič tekočine.




honey -> RE: mleko zjutraj in zvečer (11.10.2006 12:29:49)

Lejka, si mogoče poskusila v gres vmešat banano ali kakav? Vem, da ni preveč "zdravo", ampak naš tudi ne obožuje ravno gresa oz. riža, če mu pa vmešam notri banano ali pa malo kakava, potem pa vse poje. Drugače je pa mislim da že pri 7, 8 mesecih jedel za večerjo mlečen obrok na žlico, najraje pa čokolino.




Stran: [1]