pomoc (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


rose22 -> pomoc (11.10.2006 22:13:05)

Punce jaz sem cist fertik.Moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je tara 17 dni in danes je pokonci ze od 12h.Kar naprej isce.Dojila sem jo ves cas do malo prej in se vedno je iskala.Zdaj sem ji ponudla aptamil,spila je 30ml malo zadremala,zdaj pa bi spet rada jedla.Ne vem vec kaj naj naredim.




dix -> RE: pomoc (11.10.2006 22:17:49)

DUDA!!!




rose22 -> RE: pomoc (11.10.2006 22:20:10)

sem tud to poskusla pa jo kar ven pljuva.Pa caj proti napenjanju tud,pa tud ven pljuva




Anonimen -> RE: pomoc (11.10.2006 22:21:45)

A imaš koga, da jo poskusi uspavati na rami?




Marogica -> RE: pomoc (11.10.2006 22:22:33)

Naredi ji še 10-20 ml APtamila, saj če ne bo lačna bo odklonila. Kaj drugega ti ne preostane. Po APtamilu pa mogoče čaj, da ne bo žejna. Dosti sreče




dix -> RE: pomoc (11.10.2006 22:22:50)

dudo malo zadržuj v ustih z roko. naš starejši je tudi bil prava 2pijavka" non stop na meni hotel viset, je hitro dobil dudo. pa je tudi ni maral na začetku, ampak kaj ko je vedno nekaj vlekel z usti, ni mogel imet praznih.




Anonimen -> RE: pomoc (11.10.2006 22:28:37)

Kaj pa ti? Si kaj počivala od 12-ih naprej? Si kvalitetno jedla in pila?

Naj jo poskusi kdo uspavat, ki je bolj spočit od tebe, tudi to bo punčka čutila. Pri nas je trajalo ca 15 minut, da je zaspala na rami, nekje prve tri, štiri tedne, potem pa ni bilo več potrebno takšno uspavanje.

Verjetno je punčka tudi utrujena, če ves dan ni spala in "nima energije" za zaspat. Če si bila kdaj zelo zelo utrujena in od same utrujenosti nisi mogla zaspat, v tem smislu mislim.





mamči -> RE: pomoc (11.10.2006 22:29:04)

Hmm, te čisto razumem. Zdaj si sigurno že utrujena in nervozna, zato je možno da tud mleko ne steče tako, kot treba. Jaz bi poskusila še z malo aptamila, pa tud s čajem. Če po tem ne bo zaspala, pa poskusi z dojenjem leže v postelji. Tako boš ti sama malo počivala, [sm=duda.gif] pa bo mogoče med dojenjem zaspala.

Pa ne pozabi nase - spij kak čaj,  če ne bo zaspala, pa naj jo poskuša nekdo uspavat, ti si pa malo odpočij.

Vso srečo!




lelaval -> RE: pomoc (11.10.2006 22:29:16)

Moja najmlajša je dudo vlekla le v prvih mesecih, ko sem ji jo namakala v kuminov sirup (proti krčem) in je bila sladka. Če ga imaš pri roki, le poskusi. Čaj pa ji komot lahko malo sladkaš - jaz sem jih vedno (tudi tiste Hippove), ker sem sama poskusila in so res bljak brez sladkorja. Nenazadnje je tudi materino mleko sladko in je otrok vajen sladkega.




mika -> RE: pomoc (11.10.2006 22:43:06)

Moja najmlajša je dudo vlekla le v prvih mesecih, ko sem ji jo namakala v kuminov sirup


enako je bilo pri nas. dudo ji podpolcaj, tako da ko jo bo hotla ven pljunit, je ne bo mogla in jo bo nazaj povlekla. tako je naredila sestra naši pupi, ko sva zaradi bronhitisa bili v bolnici.




rose22 -> RE: pomoc (11.10.2006 22:49:17)

Sma se se mal kengurujckale in je zaspala.Sem si kar malo oddahnila.Zdaj pa jaz tud sibam pocivat in upam da bo vsaj dve urce mir.Hvala za pomoc.Bom naslednjic ce bo prislo do tega upostevala vase nasvete.




lelaval -> RE: pomoc (11.10.2006 23:07:52)

Če je končno zaspala, tudi ti šibaj spat, ker se moraš sama spočit, sicer bo jutri vse narobe.




Stran: [1]