8 urni delavnik za računalnikom (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


zrak -> 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 12:06:34)

A mislite,d a škodi 8 ur vsakodnevno sedeti za računalnikom[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].. saj to je tudi neke vrste sevanje, kar pomoje ni ravno doboro na naš čisto majhen plodek..

A ima katera kakšne info o tem?

Hvala




petra a -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 12:25:34)

v knjigi sem prebrala, da ne vedo za posledice, da pa ne priporočajo 8-urnega buljenja v računalnik




srki -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 12:31:31)

Jaz sem do konca sedmega meseca nosečnosti bulila v računalnik, pa je bilo na srečo vse OK.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




petra a -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 12:35:22)

teli računalniki so kruti, jaz buljim v njih 8 ur na šihtu, pa še kdaj doma, pa ne pozabimo še na TV...pa pol se lahko spomnimo še na mobitele in cel kup drugih "igračk"


upam da bo vse o.k.




Mikica -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 12:38:46)

Mislim, da niso uspeli še ničesar dokazati, zato eni svetujejo "nikar pred računalnik" drugi pa nimajo nobenih zadržkov. Jaz sem delala do konca 7 meseca, vsak dan 9 ur pred računalnikom, nobenih posledic pri otroku.




tinaaja -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 12:48:40)

Zanekrat se ni dokazanega skodljivega ucinka, jaz sem za racunlanikom vec kot 8 ur, tud 12, pa se ne mislism s tem obremenjevat. Ce isces problem, ga tud najdes.. So se tukaj mobiteli, TV, elektricni vodi, kokr hocs problemov, ce jih zelis al pa naredis.




SaaS -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 13:18:48)

Jaz sem obe nosečnosti do konca delala (nič bolniške, nič dopusta). Tudi delam za računalnikom. Le, da sem obakrat kašne štiri mesece pred koncem delala le po 6 ur. Normalno rodila, dva zdrava fantina.

Sigurno bi bilo bolje, če bi se dalo temu izognit, ampak nas je cel kup v službah za računalniki.. Se strinjam s predhodnicami. Tu je še televizor, mobi, hi-fi stolp, radio budilka na nočni omarici in še in še... Po mojem se ne da čisto izognit takšnemu sevanju.

Mimogrede, pri računalnikih je predvsem monitor tisti, ki seva, bolj kot sama  računalnik.




Anonimen -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (19.10.2006 14:02:59)

Jaz tudi prezivim vecino dneva za racunalnikom. Ce ne v sluzbi, pa na RR forumu [sm=smiley1.gif]

Po moje je precej bolj važno, da se res vsaj enkrat na uro ali pa še bolj pogosoto malo sprehodiš, poživiš obtok, pretegneš noge, hrbet... In da dovolj piješ. Po moje je dolgotrajno sedenje bolj kritično kot to, da sediš za računalnikom.




ŽogiMarogi -> RE: 8 urni delavnik za računalnikom (20.10.2006 13:31:03)

Tudi jaz sem več kot 8 ur za računalnikom, tako delo pač. Ma mislim, da so zdej skori vse službe, kjer se računalniki uporabljajo, tako da se temu ne moreš ognit.  Važno je, kot pravi "seenamojca", da se vsake tolko mal pretegneš, mal razgibaš, če ne drugo, vsaj ko si doma.




Stran: [1]