ohlajanje (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


žiža -> ohlajanje (27.10.2006 21:11:45)

Tamala mi je spet ornk zakuhala. Preden je šla spat ob 20ih je imela 38.4 in sem ji dala eno žličko kalpola. Zdekče sem jo pa mal počekirala in ima še vedno 38.4. Zgleda, da tista žlička ni nič pomagala. po dveh urah naj bi kalpol že prijel a ne? Kdaj se začne otroka ohlajat pa kako? A samo z obkladki na čelo al kar pod tuš?
NO sej upam, da ne bo treba toda za vsak slučaj.
Hvala vam [sm=rozica.gif]




darja72 -> RE: ohlajanje (27.10.2006 21:28:08)

Najbrž je več možnosti, jaz naredim takole: rjuho v mlačno vodo, ožamem, položim  na nepremočljivo podlogo, otroka gor, ga zavijem v rjuho, z dodatno mokro cuno pa hladim po obrazu. 4x po cca. 5 min. Za vmes imam pripravljeno suho rjuho v katero ga zavijem. Lahko pa jo daš tudi v bano, v toplo vodo in potem hladno prilivaš. Če jo boš dala pod tuš, začni z toplejšo vodo. Pa še to, dokler temp. narašča so stopala in dlani oz. roke mrzle, ko postanejo tople običajno tem. začne padati. Če nič ne pomaga, potem pa votaren. Upam, da sem kaj pomagala. lp




darja72 -> RE: ohlajanje (27.10.2006 21:30:13)

Voltaren, ne votaren. Če ga nimaš, jaz ga imam, sem blizu doma, pošlji ZS. lp




žiža -> RE: ohlajanje (27.10.2006 21:38:53)

Darja hvala ti. sej do zjutraj bo menda že zdržala. Zjutraj jo bom pa k dežurnemu peljala, če ne bo boljš. Ob polnoči ji bom še eno žličko kalpola dala, potem bomo pa videl. Hvala bogu vsaj dokaj mirno spi.
Hvala ti[sm=rozica.gif]




darja72 -> RE: ohlajanje (27.10.2006 22:02:37)

Upam, da bo vse ok. lp[sm=pikapoka2.gif]




anitaz -> RE: ohlajanje (28.10.2006 12:42:03)

Upam, da je vročina padla...

Samo to-meni so rekli, da se to ohlajanje z obkladki oz. raznimi mrzlimi brisačami, ne daje.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Da je najboljša varjanta kopel z malo hladnejšo vodo oz. da jo postopoma ohlajaš, kolikor pač prenesejo otroci.  Pa to so mi rekl že trije dohtarji.




dory -> RE: ohlajanje (28.10.2006 13:29:44)

Jst nasga nisem nikol nikamor zavijala,saj mi je pediatrinja le to odsvetovala...

Pac pa mu dam ene dve zlicke calpola, ga cimmanj oblecem in spat...ponavad noc nardi svoje in zjutraj je bil ze precej bols....




Stran: [1]