Kako shujšati 50 kg??? (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Hujšanje



Sporočilo


Jacqueline -> Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 12:02:32)

Pozdravljene punce!!!

Zelo dobra prijateljica me je prosila za pomoč pri hujšanju (ker sem noseča je to bolj ali manj moralna podpora)!!! Njena želja je shujšati 50 kg, jaz sem ji svetovala, da naj si zastavi krajše cilje, recimo 5 kg pa pol 5 kg, da gre postopoma. Ju3 začne obiskovati fitnes!!! Ne ve pa katere diete se naj loti??? Kaj je boljše Montignac ali ločevalna??? Te dve poznam, mogoče katera druga???? Pa kako je s fitnesom, kako se poznajo učinki??? Pa kaj narediti s kožo, ki se rahlo povesi, če veliko shujšaš, kako to preprečiti???

Hvala za odgovore in prosim še za kaki nasvet kako ji naj pomagam čez dieto???

Pa še nekaj me zanima, zakaj hudiča je folk tak hudo primitiven in ne vidi kakšna je oseba v resnici, če ni izgled popoln. Včeraj mi je bilo tako hudo zanjo, ko se je en tip "spravo" na njo in jo totalno užalil, drugače pa prijateljica, ki si jo lahko samo želiš, inteligentna, ambiciozna, prijazna,... Kr kri mi je zavrela!!!





Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 12:16:03)

Po moje fitness ni ravno fajn ideja, če ima toliko kg preveč. Bi vezi preveč trpele. Edino če je pod strogim nadzorom strokovnjaka, ampak takih pa v fitnesu po moje ni. Mislim pravih strokovnjakov.
Po moje se mora najprej znebiti vsaj nekaj kilogramov, kaj pa vem, recimo, 20 ali 30, preden bo lahko začela kaj migat. Tudi ostali organi so najbrž zamaščeni in bi prevelika obremenitev najbrž bila tudi zanje slaba.
Kar se tiče ločevalne ali Montignacove diete, bi se jaz za začetek najbrž na njenem mestu raje šla ločevalno. Je bolj preprosta in bolj striktna. Vmes pa lahko naštudira Monignaca, pa se pozneje, za ohranjanje teže, prehranjuje po njem.
Zakaj pa ljudje debele ljudi gledajo drugače ... ne vem. Meni se vsekakor zdi glavna notranjost. Debele punce znajo biti tako vesele, tako odkrite in simpatične. Debeli fantje se mi zdijo pa res nekako "čudni", mislim mladi. Ker fantje naj bi šport in gibanje vseeno nekoliko bolj imeli v krvi, kot sladkosnede ženske.




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 12:18:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Ne ve pa katere diete se naj loti???

Nobene. Začne naj se redno in zmerno prehranjevat. Plus redno gibanje. To je lahko samo pol ure vsakodnevne hoje.

IZVIRNO SPOROČILO:ko se je en tip "spravo" na njo in jo totalno užalil,

Užaljena je bila, ker njo samo njena debelost moti. Ko bo sprejela svoje telo, jo tudi take pripombe ne bodo užalile.




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 12:46:39)

50 kg res ni mala malica za hujšanje.Sama sem do zdej shujšala 12 kg,pa ni bilo lahko.Ko sm shujšala,se mi je zdelo,kot,da nisem v moji koži.Še hodit nisem znala.:)

Jaz ji svetujem takole:
  • naj si postavi postopne cilje-nap. najprej minus 10,pa čez 3 mesece spet minus 10...in tako naprej
  • zavedati se mora,da prej ko v letu dni toliko ne bo shujšala-pa še leto dni je zelo malo
  • dieta tukaj ne bo pomagala-ona mora spremeniti način prehranjevanja in življenja-priporočam pogovor z diatetikom ali šolo zdravega hujšanja
  • s telesno vadbo pa takole-postopno.Če se je odločila za fitnes,si naj najprej poišče družbo,da ne bo odnehala že zaradi dolgčasa(govorim iz osebnih izkušenj).Potem naj se pogovori s fitnes trenerjem,ki ji bo predpisal vaje.
  • Za boljše počutje,krčenje kože,relaksacijo...priporočam veliko plavanja.
  • Naj se zaveda,da je to velik projekt v življenju-če se ga loti,naj ga tudi dokonča.
  • Pred hujšanjem vsekakor priporočam pregled pri zdravniku,ki ji bo zmeril osnovne vitalne funkcije in ji svetoval,kako naprej.Vrjetno bo morala na več kontrolnih pregledov.
To je to.Zaenkrat.Iz srca ji želim,da doseže zastavljen cilj.

[sm=rozica.gif] za njo-za pogum!




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 13:13:17)

Jaz bi ji svetovala, naj si kupi Montignacovo knjigo Jem, torej hujšam. Ker so pred vrati prazniki, ji jo ti lahko že zdaj kupiš za darilo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ko jo bo dvakrat ali trikrat prebrla, bo vedela za kaj gre, in ko bo začela upšoštevati njegova priporočila, uspeh zagotovo ne bo izostal, ker tu ne gre za DIETO ampak za ZDRAV NAČIN PREHRANJEVANJA, katerega se bo morala držati vse življenje, z dovoljenimi izjemami seveda. Fitnes bi tudi jaz na začetku odsvetovala, toplo pa priporočala vsaj pol ure hitre hoje na dan, kolikor hitro pač zmore, od začetka počasi, potem pa čedalje več in hitreje. Če bo upoštevala samo to dvoje, misli, da bo zmagala. Držim pesti.





nuala -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 13:41:29)

Mislim, da je pri njeni kilaži in št. kg ki jih želi izgubiti nujno, da se oglasi pri zdravniku.
Ne vem kako je v Slo, ampak v Nemčiji  je zavarovancem celo omogočena kura v zdravilišču; to na začetku zelo pomaga saj je najbolj kritičen prvi del, 14 dni do 1 mesec.

Žal je ljudem zunanji videz človeka precej pomemben in na osnovi le tega naredijo zaključke o karakterju, lastnoistih in sposobnostih le tega.




kapica -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 15:10:42)

Joj, je pa res veliko 50 kg. Tako da bo predvsem potrebovala podboro in vzpodbudo. In ce si to res zeli sama in hoce nekaj spremeniti, ji bo uspelo. Ce pa to dela ker so nekateri ljudje neumni in jo zalijo, pa bo ob prvi oviri prenehala.
Jaz bi tudi rekla da fitnes ravni ni se prava stvar. Najprej dolgi sprehodi, pocasi hitra hoja, potem mogoce tek. V glavnem vsak dan naj eno urco kaj pocne, plavanje bi bilo tudi krasno, ceprav ne verjamem da bo zelela v kopalkah se okrog kazat, ce se tako pocuti.
Mogoce naj ne zacne diete takoj, da ne bo od danes na jutri takoj omejena. Tudi s hrano je treba zeceti pocasi, recimo najprej nic sladkega, naj se vsemu sladkemu odpove in zamenja to za sadje. Drugi ali tretji teden naj se odpove se drugim prigrizkom in zamenja za vec zelenjave in se vec sadja. Recimo.
Bistvo je da se tega loti postopoma in pocasi, eno leto je absolutno premalo za to kar si zeli. Polovica tega mogoce, samo naj si zadane realisticne cilje.
Pa to z knjigo kot je ze ena rekla, se mi zdi dobra ideja, naj jo parkrat prebere.

Veliko srece ji zelim




rozarozica -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 16:33:18)

Veliko volje in pa spodbude. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 20:33:05)

Evo, jaz ti svetujem, da naj stopi do svoje osebne zdravnice, ta jo pa naj napoti na CINDI - programi svetovanja za zdravje. Za njo bo popolnoma zastonj, ker plača zavarovalnica,  bo pa ta šola hujšanja vsebovala 5 srečanj, kjer jo bodo seznanili z načeli zdrave prehrane, ji pomagali ugotoviti nepravilnosti v njeni prehrani in ji pokazal možnosti, kako jih popraviti. Potem se začne 4 mesečno hujšanje, kjer si bo pridobila znanje, kako uravnavati telesno težo. Pripravili ji bodo njen osebni program in ji pomagali, da bo dosegla zastavljene cilje. Program poteka 4 mesece. Dvakrat tedensko se bodo srečevali v skupini, enkrat z namenom pridobivanja znanja in podpore in enkrat v okviru organizirane telesne vadbe.

Hudič je, da je ful dolga čakalna vrsta, ker se veliko ljudi vpiše tja. Jaz čakam že ena dva meseca, da pridem na vrsto, pa me nihče ne pokliče.




rija -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 20:44:25)

Fitnes definitivno ni pravi kraj za hujšanje, pač pa za utrjevanje mišic in oblikovanje telesa.
S predpostavko, da je špeh lažji od mišic, lahko prideš po 1 mesecu fitnesa težji domov, kot si začel. Vendar je telo lepše oblikovano.

Najprimernejša vadba je aerobna, pa zračunat si mora, kakšen srčni utrip dosega kurjenje maščobe in ne mišic.

Pomembno pa je tudi, da ima razčiščeno v glavi in ve, da se to ne bo zgodilo čez noč: prve tedne gre hitro, ker zgubljaš vodo, potem se ustavi in potem po navadi izgine tudi volja, začne se jesti in zrediš se za dvakrat toliko, kot si shujšal: jo-jo efekt.

Za tako hujšanje, 50 kil, bi jaz na njenem mestu stopila do zdravnika in to delala pod kontrolo.  V veliko diet si ženske popolnoma zmešajo hormonko sliko in potem se začno raznorazne težave.






Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 21:13:36)

Pozdravljena!

Jaz bi tudi morala izgubiti tam ene 30-40 kg da pridem do svoje idealne teže. No za idealno 40 ma bi bla tud z 30 super zadovoljna. Jaz sem 50 kg zredila v treh letih. Prej sem bila vedno suhica[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Mal so me hormoni nahecal. Pa še moja lenoba je dodala svoje.
Jaz sem sicer hujšala vendar se sedaj ne držim nobene diete ker delamo na [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image], se pa zdravo prehranjujem in se gibam. Pod gibanje mislim hojo, in low impackt aerobiko.  In se že kar pozna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Fitnes je odsvetovan toliko pretežkim ljudem. Če že naj se večinoma poslužuje hoje na traku in kolesa. Z utežmi ne sme delat ker bi s tem preveč obremenjevala sklepe ki so že tako vedno pod pritiskom zaradi teže.
Aja za kožo pa priporočam od afrodite Firming losion. Jst nimam niti ene strijce[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Mislim da bi bilo res najbolje da stopi do svojega osebnega zdravnika, ker se sedaj že zelo posvečajo problematiki debelosti in obstajajo razni programi ki so brezplačni kot je že ena prej napisala pa še podporo dobiš v skupini, kjer se srečuješ z ljudmi z isto problematiko.

Lahko pa me kontaktira tudi na ZS če jo še kaj več zanima. Sem skorej diplomirala iz te tematike[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Kar se pa ljudi ki se delajo norca z debelih ljudi tiče je pa tko da se jst tolažim s tem da so itak oni na izgubi ko so tko "plitki" da jim pogled ne seže dalj od tistih  "par" cm špeha[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Sam ne pomaga glih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].
Je pa tko da me moje prijateljice vedno znajo v takih situacijah v dobro voljo spravt z raznimi: ona lahko shujša, kaj boš pa ti z svojo votlo glavo naredu?

No sm se razpisala.
V glavnem veliko volje ji želim(jo bo potrebovala). Ti pa ji le stoj ob strani k res ni lahka naloga to.




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (5.11.2006 23:48:06)

Kako?
1. najprej iti do zdravnika, ki ji bo določil ustrezno dieto ali ji vsaj dal "blagoslov" za dieto, ki jo bo sama izbrala.
2. ZAČETI
3. VZTRAJATI
4. SE DRŽATI PRAVIL
5. SE GIBATI (po navodilih zdravnika)

50 kg ni malo. Držim pesti in ji želim mnogo volje in vztrajnosti!




Barbel -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (6.11.2006 7:59:14)

Živjo,

jaz mislim, da je fitnes čist v redu ideja, ker prihaja zima in slabo vreme. Saj na fitnesu tako ali tako začenš s kolesom in počasi z utežmi. Tam te tudi naučijo kakšen naj bi bil tvoj srčni utrip, da kuriš maščobo itd.... Saj tudi ta hudi bilderji delajo na definiciji, da kurijo maščobo.
En predlog: obišči stran http://www.mojtrener.com
Tam imajo tudi en program HIP - in se pozanimaj. Sicer nekaj stane, ampak....
Drugače je pa kar nekaj možnosti hujšanja pod zdravniškim nadzorom, vendar je samoplačniško (informacije v reviji Rina).

Držim pesti!!!!!!




CUKRČEK -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (6.11.2006 8:19:30)

Ojla,

naj povem izkušnjo iz 1. in 2. roke.
JAz sem shujšala dobrih 30 kil, moja sestra čez 50. JA, se da. Prvo si moraš pošlihtati v glavi, d aje to to, da je treba nekaj naredit.
Jaz sem imela veliko veliko kil preveč. Moja sesra tudi. Pač smo imeli tak način življenja. Vedno se je v naši družini vse vrtelo okoli hrane. Dobre hrane. In vse to se je poznalo na kilah. In na samozavesti. JAz sem bila totalno nesamozavestna, največja reva na cekem svetu... Smilola sem se sama sebi...skozi sem dala ful diet...dosti sem hujšala a sem se vedno še bolj zredila.
In lani sem izvedela za ločevalno dieto. Ajz nisem verjela vanjo Smao izgovori skozi in 100 razlogov zakaj spet ni dobra dieta. Potem je pa moja sestra se odločila po tem hujšat in začela ful izgubljati kile. In sem še jaz šla za njo. Zame je to najboljša dieta na svetu. KEr lahko ješ vse. Ponavadi ti vsi branijo sladice, kruh oz. vse kar imaš najraje . Tukaj pa vse to lahko ješ....ne vsak dan in ne z vsem toda lahko.

In rezulat: Poleg že prej omenjene izgubljene kile(+30 in +50). Poleg tega pa, kar je tudfi najpomembneje, pridobitev samozavesti. NA srečo imava obe podporo najinih mož. KAr je zelo pomembno, da te nekdo spodbuja in ti ne zbuja sproti morale.

Torej, jaz svetujem tvoji prijateljici, naj se loti ločevalne. Zraven pa lahko tudi nekoliko miga. PA ne preveč, ker lahko naredi tudi škodo z pretiravanjem. NAjprej počasi.


KAr se pa tiče okolice, je pa škoda zgubljat besede. Itak so pomembni in fajn samo lepi, suhi ... JAz sem bila tako obremenjena s tem,d a sem hodila okoli s povešeno glavo, skoraj se nisem upala pogledat gor, ker sem videla vse "očitajoče" in zasmehujoče poglede. REs žalostno!
NAprimer v moji službi.....prej se skoraj z nikomer nisem pogovarjala, pa sem dobrih 5 let tukaj zaposlena. VSi so šli mimo mene . INs eveda jaz mimo njih. Nisem bila dovolj dobra, da bis e kdo pogovarjal z menoj. JAz se pa tudi nisem upala naredit koraka naprej in začeti. Sedaj se pa vsi pogovarjajo z menoj, me hvalijo... VEm,. da je to navadna hinavšna . Se pa točno vidi, kakšna je razlika med debelim in KAO grdim in suhim, ki je kao lep. Zame so lepi vsi, ki so na notri lepi. Ki nekaj izžarevajo. PA naj imajo 150 kil ali pa 50.

ČE tvoja prijateljica rabi kak nasvet, ji komot lahko svetujem. Imam veliko izkušenj glede tega. In kar je najpomembneje...ome s sestro ohranjava kile. ŽE kar nekaj časa. PAč morava gledat kaj pojeva , ampak ni problema. Kdior je pač nagnjen k debelosti bo vedno moram malo gledati na hrano. NAjbolj mi gredo tisti na živce, ki sprašujejo, če pa sedaj lahko "normalno" vse jem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] VSi bi hujšali, če bi se potem lahko spet na veliko nažirali. in ker pač povem, da nekaj pa vseeno moram gledat kako jem in da se res ne bašem cele dneve že začnejo vsi kritizirat, d ato pa ni fajn. CElo življenje gledat koliko lahko poješ. PAč nekaj moraš naredit za to.




rija -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (6.11.2006 8:21:39)

IZVIRNO SPOROČILO: Barbel

Saj tudi ta hudi bilderji delajo na definiciji, da kurijo maščobo.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ja, s pomočjo diuretikov, efedrina, kofeina, aspirina in še kakšne prepovedane substance.

Diuretiki spucajo vodo iz telesa ( to delajo pred tekmovanji ), da so mišice lepše vidne.

ECA - pa je res učinkovit fat burner, vendar tudi zelo nevaren, sploh za ljudi s prekomerno težo, ki imajo po navadi še visok pritisk. Ta kombinacija ga pa še dvigne.
Sem jo enkrat testirala na sebi, ko sem bila čez lužo, in je bila hrana over mastna in obilna. Domov sem prišla res lažja, kjub temu, da sem neizmerno jedla. Vendar imam jaz srečo, da imam nizki pritisk, pa sem kljub vsemu čutila vrtoglavico.
TAk da, se s tem ni za špilat.

In bila sem na marsikaterem BB tekmovanju, ker je pač to povezano z mojim poklicem, in povem vam, da je tako življenje ljudi zelo, zelo žalostno: trening, trening, pa niti grižljaja, ki ni predpisan.




L & L -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (6.11.2006 8:37:40)

No še moje izkušnje. Jaz sem shujšala iz 86 na 56 v roku 2-eh let, in morm rečt da sm se tok dobr špočutla da bi lohk skakala do neba. Začela sm z herbalajfom, vem da ga nekateri šinfajo, ampak meni je pomagal, sploh na začetku ko res rabiš motivacijo. potem sem začela z 14 dnevno dijeto ki mi je bla tut zakon pa še kilce so šle dol. No pol sem pa spoznala mojega lubija in takrat so šle pa kile kar same dol [sm=smiley36.gif]. No seveda sem poleg diet tut velik migala, na začetku aerobika, sam so me kolena bolele ko hudič no pl sem mal fitnes ko sem bla že laži, na konc pa rolanje, rolanje in še enkrat rolanje.
Skratka vse se da če se hoče, samo močno voljo moraš met, in ne smeš obupat.
No ko sem mela 56 kil sem pa prvič zanosila, in pol kmal drugič, zdej me pa spet kličejo diete in miganje, ni ravno take krize kot prvič, vem pa da bom to lohk dol spravla sam če bom dovolj močna.
Čim več pozitivnih misli in ne obupat, to želim tvoji kolegici.
Lp.




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (7.11.2006 13:40:28)

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Ojla,

JAz sem bila totalno nesamozavestna, največja reva na cekem svetu... Smilola sem se sama sebi...



KAr se pa tiče okolice, je pa škoda zgubljat besede. Itak so pomembni in fajn samo lepi, suhi ... JAz sem bila tako obremenjena s tem,d a sem hodila okoli s povešeno glavo, skoraj se nisem upala pogledat gor, ker sem videla vse "očitajoče" in zasmehujoče poglede. REs žalostno!
NAprimer v moji službi.....prej se skoraj z nikomer nisem pogovarjala, pa sem dobrih 5 let tukaj zaposlena. VSi so šli mimo mene . INs eveda jaz mimo njih. Nisem bila dovolj dobra, da bis e kdo pogovarjal z menoj. JAz se pa tudi nisem upala naredit koraka naprej in začeti. Sedaj se pa vsi pogovarjajo z menoj, me hvalijo... VEm,. da je to navadna hinavšna . Se pa točno vidi, kakšna je razlika med debelim in KAO grdim in suhim, ki je kao lep. Zame so lepi vsi, ki so na notri lepi. Ki nekaj izžarevajo. PA naj imajo 150 kil ali pa 50.




Ti dve trditvi pa ne sodita skupaj kajne?! Jz sem kar zgrožena kako hitro obsojaš "suhe" ljudi in ubogi punci s tem še bolj zbijaš samozavest!! Tvoja šibka samozavest zaradi tvoje kilaže je bila kriva, da nisi upala vzpostavljat kontakta z ljudmi, ker SI MISLILA, da te obsojajo! V resnici si se obsojala sama in ne ljudje okoli tebe.

Sama spadam med normalno hranjene ljudi in NIKOLI nisem obsojala (oprosti izrazu) debelih ljudi. Zakaj? Ker se zavedam da obstajajo različni razlogi ki pripeljejo do debelosti: od bolezni, hormonov, pa tudi od preveč hrane.
Osebno se mi "debeluščki" tisti z dušo, ki jim res ni mar za mnenja drugih ljudi in ki se v svoji koži počutijo super, zdijo zakon! To so ljudje, ki jim jz rečem: "debeli in veseli" in meni so res zakon!
Če pa se kdo odloči hujšat, ga pa podpiram, ker je to dobro za njihovo zdravje.

V srednji šoli sem imela sošolko, ki je mislila, da je preveč debela. Non stop je nekaj hujšala (enkrat dobesedno skoraj shirala, je bila čisto anoreksično suha, kot okostnjak), bila je prva leta tiha punca. Odmaknjena od nas ostalih sošolk. Ni se pogovarjala z nami. Če jo je kdo karkoli vprašal je samo hitro, potihem in na kratko odgovorila, nato pa povesila pogled ali se nekam umaknila, da je bila sama. V redu smo si mislili - te bomo pustili pri miru, ker očitno želiš tako. Šele v 3. letniku je "ugotovila" da je zaradi njenega mišljenja postala čisto depresivna. Nehala je (drastično) hujšat in se nam je pridružila. Ni bilo večje žurerke! In prav vsi smo jo imeli radi (in jo imamo še zdaj). Sicer se še vedno drži diet, ni pa več "okostnjak" in prav luštna je z njenimi polnimi lički. To je ona! Končno je ugotovila, da ni potrebno, da te družba sprejme če si suh, ampak če se ljudem odpreš in pokažeš kaj v resnici si! In tako jo imam jaz najraje na svetu. (poleg svoje hčerke, jasno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image])





CUKRČEK -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (7.11.2006 13:46:10)

Jaz priznam, da sem bila zarad vsega zaprta vase in da si niti nisem upala vzpostavit kontaktov z drugimi ljudmi. Toda taka sem postala ravno zaradi teh ljudi, ki "obsojajo" naš izgled. ŽE od malega se spomnim zasmehovanja, zajebavanja, raznih vzdevkov... In to nisem samo "sama slišala" ampak je bilo vse to izgovorjeno naglas. Upam da razumeš, kaj hočem povedat. In vse to se potem samo kopiči in kopiči.
Nekdo, ki nikoli ni preživljal tega, tga seveda ne more razumeti. LAhko se nekoliko trudi, toda nikoli nikoli ne ve, kaj to zasmehovanje pomeni oz. kakšne posledice pusti na človeku.

JAz pa nikakor nočem tega dekleta še bolj potunkati. Rada bi ji pomagala.




T in J -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (7.11.2006 13:51:02)

Se vam ne zdi, da je 50 kg vseenao malce preveč? Izgubiti toliko kilogramov po mojem tudi ni ravno zdravo. Verjetno je že 30 kar OK. Telo sigurno doživi velik šok. Ne vem , to je moje mnenje, samo menim, da kak kg preveč tudi ni tako slabo. Je pa res, da je verjetno veliko v naših glavah.




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (7.11.2006 13:58:53)

Cukrček, sej jz verjamem, da se najdejo posamezniki, ki (potihem ali naglas) zasmehujejo "debele" ljudi. O takih ljudeh res ni treba izgubljati besed. Ampak žalostno je pa to, da nekdo začne hujšat zaradi drugih in ne zaradi sebe.






MarijaPo -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (7.11.2006 13:59:01)

Strinjam se s T & J - 50 je absolutno prevec, razen ce jih bo zgubila v npr. 5 letih.

Sicer pa, glede predsodkov - jaz sem ista - do debelih ljudi imam vsekakor predsodke, ceprav so neosnovani. Najbrz je tak cas, ce jih ima tako veliko ljudi.

To, da se mi zdijo debeli ljudje cudni, je seveda narobe in se tega sramujem, vsekakor je to moja osebna napaka!




Anonimen -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (7.11.2006 14:01:12)

IZVIRNO SPOROČILO: T in J

Se vam ne zdi, da je 50 kg vseenao malce preveč? Izgubiti toliko kilogramov po mojem tudi ni ravno zdravo. Verjetno je že 30 kar OK. Telo sigurno doživi velik šok. Ne vem , to je moje mnenje, samo menim, da kak kg preveč tudi ni tako slabo. Je pa res, da je verjetno veliko v naših glavah.


zakaj pa ne? Cukerček je živ primer, da je možno. Sej verjetno ne misli izgubiti 50 kg v 3 mesecih, ampak vsekakor se pa da! Da bo le volja močna!
Se pa strinjam, da mora dati tudi zdravnik "blagoslov".




Jacqueline -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (24.11.2006 23:49:23)

Evo punce, da pohvalim mojo prijateljico. Izgubila je do sedaj malo manj kot dva kilograma. Pogovorila se je z zdravnico, šla je k specialistki za prehrano, sta sestavili zanjo primeren jedilnik!!! S fitnesom bo začela malce kasneje, saj je začela s hojo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] 




Zajfa -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (25.11.2006 13:17:45)

Ce gospa nima tezav z zdravjem: visok pritisk, kaksne dusevne bolezni in ni noseca priporocam Reductil. Predpise ga osebni zdravnik, vendar je zdravilo potrebno placati. Zdravilo vpliva na mozgane in tako se lazje prepricas, da jes manj in bolj zdravo.
Obstaja tudi zdravilo Xenical. Nekateri nanj odreagirajo boljse, drugi slabse. Jaz sem bila posrana do vratu in tega nisem mogla kontrolirati. Vecina ima boljse izkusnje.
Ti dve moznosti sta velika pomoc. To pa NE pomeni, da je bistvo kaj drugacno: jesti manj, zdravo, veckrat dnevno in se veliko gibati.
Svetujem majhne spremembe v zivljenju:
iti pes do naslednje avtobusne postaje, uporabljati stopnice namesto dvigala,..

Ze to, da ima zeljo je veliko. Ob podpori ji bo uspelo!




patyyyy -> RE: Kako shujšati 50 kg??? (17.2.2009 15:18:35)

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Ojla,

naj povem izkušnjo iz 1. in 2. roke.
JAz sem shujšala dobrih 30 kil, moja sestra čez 50. JA, se da. Prvo si moraš pošlihtati v glavi, d aje to to, da je treba nekaj naredit.
Jaz sem imela veliko veliko kil preveč. Moja sesra tudi. Pač smo imeli tak način življenja. Vedno se je v naši družini vse vrtelo okoli hrane. Dobre hrane. In vse to se je poznalo na kilah. In na samozavesti. JAz sem bila totalno nesamozavestna, največja reva na cekem svetu... Smilola sem se sama sebi...skozi sem dala ful diet...dosti sem hujšala a sem se vedno še bolj zredila.
In lani sem izvedela za ločevalno dieto. Ajz nisem verjela vanjo Smao izgovori skozi in 100 razlogov zakaj spet ni dobra dieta. Potem je pa moja sestra se odločila po tem hujšat in začela ful izgubljati kile. In sem še jaz šla za njo. Zame je to najboljša dieta na svetu. KEr lahko ješ vse. Ponavadi ti vsi branijo sladice, kruh oz. vse kar imaš najraje . Tukaj pa vse to lahko ješ....ne vsak dan in ne z vsem toda lahko.

In rezulat: Poleg že prej omenjene izgubljene kile(+30 in +50). Poleg tega pa, kar je tudfi najpomembneje, pridobitev samozavesti. NA srečo imava obe podporo najinih mož. KAr je zelo pomembno, da te nekdo spodbuja in ti ne zbuja sproti morale.

Torej, jaz svetujem tvoji prijateljici, naj se loti ločevalne. Zraven pa lahko tudi nekoliko miga. PA ne preveč, ker lahko naredi tudi škodo z pretiravanjem. NAjprej počasi.


KAr se pa tiče okolice, je pa škoda zgubljat besede. Itak so pomembni in fajn samo lepi, suhi ... JAz sem bila tako obremenjena s tem,d a sem hodila okoli s povešeno glavo, skoraj se nisem upala pogledat gor, ker sem videla vse "očitajoče" in zasmehujoče poglede. REs žalostno!
NAprimer v moji službi.....prej se skoraj z nikomer nisem pogovarjala, pa sem dobrih 5 let tukaj zaposlena. VSi so šli mimo mene . INs eveda jaz mimo njih. Nisem bila dovolj dobra, da bis e kdo pogovarjal z menoj. JAz se pa tudi nisem upala naredit koraka naprej in začeti. Sedaj se pa vsi pogovarjajo z menoj, me hvalijo... VEm,. da je to navadna hinavšna . Se pa točno vidi, kakšna je razlika med debelim in KAO grdim in suhim, ki je kao lep. Zame so lepi vsi, ki so na notri lepi. Ki nekaj izžarevajo. PA naj imajo 150 kil ali pa 50.

ČE tvoja prijateljica rabi kak nasvet, ji komot lahko svetujem. Imam veliko izkušenj glede tega. In kar je najpomembneje...ome s sestro ohranjava kile. ŽE kar nekaj časa. PAč morava gledat kaj pojeva , ampak ni problema. Kdior je pač nagnjen k debelosti bo vedno moram malo gledati na hrano. NAjbolj mi gredo tisti na živce, ki sprašujejo, če pa sedaj lahko "normalno" vse jem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]  VSi bi hujšali, če bi se potem lahko spet na veliko nažirali. in ker pač povem, da nekaj pa vseeno moram gledat kako jem in da se res ne bašem cele dneve že začnejo vsi kritizirat, d ato pa ni fajn. CElo življenje gledat koliko lahko poješ. PAč nekaj moraš naredit za to.

zivjo.zanima me v kolkem casu sta s setro shujšali toliko kg?a se vedno jesta sladko,hehe?hvala.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>