skrajšanje klicne oblike imen (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


patricija* -> skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 18:21:24)

Ali se vam zdi velika verjetnost, da bi ime Katarina drugi otroci in potem prijatelji skrajšali v Kata ali Katra, ime Veronika pa npr. v Nika? Kakšne so vaše izkušnje glede tega? Pa še nekaj: ker imamo v ožjem izboru tako Veronika kot Nika, prosim napišite, katero od teh dveh vam je bolj všeč. Hvala!




CUKRČEK -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 18:23:45)

Za vsako ime se najde okrajšava ali ljubkovalno ime....če boš na to gledala, potem je najbolje da ostane brez imena.
Mi je pa Katarina zelo lepo ime.




total -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 18:27:02)

Ponavadi nekater skkrajšajo. npr. ime Aleksander-Sašo,al pa Alex....pa ne vem zakaj.




Strawberrie Cherrie -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 18:39:29)

Katarina je lahko tut Katka....




Katrin -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:07:42)

Katarina [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  (od kar vem za sebe, sem bila Katka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] )

Nika mi je tudi všeč!




jazz -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:12:48)

Meni je pa všeč Katarina...potem bi jo pa klicala kar Ina.




SanjaS -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:13:49)

Najverjetneje bodo Veroniko klicali kar Veronika, ker je Nik toliko, da bo verjetno imela precej sošolk s tem imenom in bo Veronika kar ostala Veronika.. Meni je všeč.   

Katarina mi je tudi izredno všeč ( moja ta velika dama je Tisa in tudi Katarina,a jo pač kličemo po prvem imenu, ker ji izredno pristoji in je v uradni rabi). Katarina se mi zdi nekako kraljevsko, vsestransko in sploh solidno ime za resno žensko. Tudi okrajšave tega imena so mi simpatične, je pa odvisno od nosilca imena koliko so v rabi.

V 4.razredu moje zgoraj omenjene dame so si damice same ljubkovalno spreminjale imena in tista, ki ni imela "novega" imena je bila povsem OUT... tko da veš, da v določenih življenjskih obdobjih tudi okrajšava pride prav (so si pa po moje nekatere imena spremenile prav nenavadno. n.pr.  Maruša-Marge..

lp,
S.




lelaval -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:32:14)

Jaz poznam eno Katarino, ki jo vsi kličemo s celim imenom. Če pa jo bo kdo preimenoval, pa ga kar takoj spomni, kako ji je ime. Se mi sploh ne zdi tako slabo ime Katarina.




Anonimen -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:33:16)

Meni veronika prej na Vero potegne, Katarina je pa lahko tudi Kata. Poznam eno. Ampak to bo par let, mogoče, potem bo  pa spet Katarina.




Anonimen -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:35:04)

Najino Katarino v Dalmaciji skoraj vsi kličejo Kate, pri meni doma pa Katarina, s celim imenom.

Veronike sama ne bi nikoli klicala Nika. Mi do tvojega posta ta okrajšava sploh ni padla na pamet.




sato -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:39:33)

Poznam Katarino, ki jo kličejo Rina, drugo pa kličejo vedno s celim imenom. Mislim, da je to bolj odvisno od staršev. Jaz tudi sorodnikom ne pustim, da krajšajo ali delajo izpeljanke iz imen mojih otrok. Kaj pa bo, ko bosta v šoli, pa je druga zgodba.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Skoraj bi pozabila- ime Katarina mi je bolj všeč .




Gina -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:40:35)

Tako kot jo boste doma klicali, tako jo bo okolica, no razen v puberteti bo dobila kak nick ali skrajšano različico. Na tisto pa nimaš vpliva. Vse Veronike in Katarine, kar jih poznam, kličejo s celim imenom. Sicer mi je pa ime Nika bolj všeč, kot Veronika.




April -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:41:06)

Od sina babica je Veronika, pa jo vsi Vera kličejo.




mml -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 19:48:22)

Sodelovka je Veronika, pa jo kličejo Verona...meni je to čisto mimo...




al1* -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 20:32:10)

Predvsem je odvisno, kako jo boste klicali doma. Moj je Jakob in se vedno zbuni, če ga kdo pokliče Jaka. 




dulcinea -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 21:18:16)

Jaz tudi nisem za to, da se neko ime okrajša oz. spremeni. Tako je ime in pika.




Anonimen -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (6.11.2006 21:41:14)

Mene šenikoli nihče ni poklical kako drugače, kot s celim imenom. No...edino mož [sm=zardeva.gif]

Drugače pa je Katarina izredno lepo ime in sva ga midva imela izbrano za deklico.




mmijau -> RE: skrajšanje klicne oblike imen (7.11.2006 5:59:15)

Nikoli ne krajšam imen. Patricija je Patricija, ni Pati, Katarina ni Rina.. ,Samo stvar navade je. Če pa starši že naprej vejo, da otroka ne bodo imenovali s celim imenom, zakaj ne kar v začetku kratko inačico. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Špelc je ogromno, Než tudi že, Staše so redke.  So pa vsa tri imena lušna.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]





Stran: [1]