ali bi pomagali? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


Anonimen -> ali bi pomagali? (10.11.2006 12:48:17)

mamina hiša je bila ta teden na sodni dražbi. pred časom pa je prosila mojega brata, da se udeleži dražbe in da naj kupi hišo za 10 mio in da bi mu potem 10 let plačevala preko lizinga. moj brat jo je zavrnil, ker je menil da je to preveč denarja. jaz ga razumem, in če bi moja mama mene vprašala za tako veliko uslugo, ne vem če bi rekla ja seveda.

zanima pa me kaj bi vi naredili? bi pomagali?




Taula -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 12:57:41)

Odvisno. Če bi ji lahko pomagala (če bi sama finančno zmogla), če bi vedela da mi bo denar vrnila, odvisno od tega zakaj ona hišo potrebuje (če ne more živeti kje drugje), če lahko finančno vzdržuje hišo (če je ne more je brezveze da živi tam). Neumno se mi zdi da moraš nekomu samo zato pomagati ker je tvoj otrok, oče, mama, sorodnik. So neke racionalne meje.




CUKRČEK -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 13:02:49)

da je bila hiša na sodni dražbi mora biti nekje vzrok. In ta je?? KEr predvidevam, da ni v rožnati finančni situaciji....in tako bi težko kaj vrnila.




TONČI. -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 13:04:21)

Bi, če bi bila potem hiša vsaj pol napisana name. Ker drugače lahko izgubim 10mio in hišo. Najhuje pa ker lahko izgubim še mati. Finance so zelo velik razlog za razpartije v družinah. Vsaj tako je videt pri nedeljskem očecu.




srki -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 13:14:30)

Po pravici povedano, ne, razen če bi imala res veliiiikooo denarja. Nikoli ne veš, kakšne dodatne probleme si še na glavo nakoplješ, sicer pa ti sama najbolje veš, kakšno je mamino finančno stanje in ali bi res bilo tako, kot ona pravi.




sneška_ -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 13:16:23)

Bi, če bi bila potem hiša vsaj pol napisana name. Ker drugače lahko izgubim 10mio in hišo. Najhuje pa ker lahko izgubim še mati. Finance so zelo velik razlog za razpartije v družinah. Vsaj tako je videt pri nedeljskem očecu.



Bravo Tonči [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




petraz -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 14:35:54)

Kaj pa vem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Tako kot so že napisale, pod pogojem, da je hiša pisana nate tako dolgo, dokler ti mama ne vrne denarje... ker boš drugače res ostala brez denarja, hiše in še morda mame... Vse pa je odvisno tudi od tvojega finančnega stanja, če lahko ali ne!?? Da se ne boš ti spravila s tem v dolgove!??




david -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 14:41:04)

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.
Bi, če bi bila potem hiša vsaj pol napisana name. Ker drugače lahko izgubim 10mio in hišo.

Če kupiš hišo na dražbi je tvoja. Tukaj je bil omenjen predlog, da se sin oz. hčerka udeležita dražbe in kupita hišo in ne da posodita denar mami.

Drugače pa - če bi imel denar in če bi smatral da je nakup hiše za 10 mio dobra investicija za prihodnost (to je seveda odvisno od stanja hiše, starosti, ...) potem bi jo najbrž kupil - s tem da mi potem mama ne bi vračala kupnine ampak plačevala najemnino. Kakšno posojanje denarja pa odpade.

d.




tanikaa -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 14:52:56)

IZVIRNO SPOROČILO: david

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.
Bi, če bi bila potem hiša vsaj pol napisana name. Ker drugače lahko izgubim 10mio in hišo.

Če kupiš hišo na dražbi je tvoja. Tukaj je bil omenjen predlog, da se sin oz. hčerka udeležita dražbe in kupita hišo in ne da posodita denar mami.

Drugače pa - če bi imel denar in če bi smatral da je nakup hiše za 10 mio dobra investicija za prihodnost (to je seveda odvisno od stanja hiše, starosti, ...) potem bi jo najbrž kupil - s tem da mi potem mama ne bi vračala kupnine ampak plačevala najemnino. Kakšno posojanje denarja pa odpade.

d.




Se kar podpišem.




Sita -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 14:59:19)

Če bi mogla, bi pomagala. Definitivno. Brez računice. Mama je mama.
Drugače pa nam itak po smrti staršev pripada nujni delež. Če že mora biti računica. Torej ne moreš kaj izgubit.




mojamura -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 15:31:47)

če bi jaz bila v tvboji koži....in ker vem kako moja mama razpolaga z denarjem in kaj vse je že naredila v svojem finančnem kaosu, je moj odgovor NE.

kar se pa tebe pa tvoje mame tiče, pa moraš ti najboljše vedet. v prvi vrsti, zakaj je hiša sploh na dražbi, da ni vzela kakšnega hipotekarnega kredita, ki ga ni mogla plačati, pa so ji pol hišo zasegli, a je blo to?

ne vem no, dobro razmisli, mama gor ali dol. dejstvo da je tvoja mam ti ne bo pomagalo iz tvojih finančnih težav, ki bi jih mogoče lahko imela, če bi se zgodba odvila po črnem scenariju:

- ti kupiš hišo
- z mamo napišeta nek dokument, v katerem so navedeni podatki o odplačevanju hiše
- ta dokument notarsko overita
- nato pa mama iz nekega razloga ne more odplačevati, niti ne vzdrževati hiše.....


kaj boš storila v tem primeru, jo boš tožila....ali pač zaradi dejstva, da je to pač tvoja mama, pozabila na 10 mio in to, da hiša propada, ker je nihče ne vzdržuje


it's your call




Anonimen -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 15:46:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Če bi mogla, bi pomagala. Definitivno. Brez računice. Mama je mama.
Drugače pa nam itak po smrti staršev pripada nujni delež. Če že mora biti računica. Torej ne moreš kaj izgubit.


Se strinjam. Seveda bi to veljalo za mojo mamo. Lahko pa so razmere pri vas drugačne.




smrka -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 20:00:11)

Verjetno bi ji naredila uslugo, ker to je verjetno hisa kjer si odrasla in kjer si prezivela svoja leta... Kje bo pa zdaj mat zivela??? Nevem, to je teska odlocitev... ampak jaz mislim da bi jo kupila ce bi imela sredstva.




Micy -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 20:09:21)

Jaz v tvoji koži
odgovarjam: NITI SLUČAJNO.
KER je moja mai že tok enga dnarja v luft pognala da bi bla naša hiša zdele že zlata. Ne pa da se na pol podira.
Pa tudi če bi imela ne vem kok dnarja ji nebi pomagala, očetu pa ja, njej pa NE, KER TUDI ONA MENI NI.
no ampak odvisno v kakih odnosih sta vidve z mamo




Anonimen -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 20:11:38)

Če bi imela denar, bi jo kupila, vendar obdržala v svoji lasti. Mama naj jo pa vzdržuje ali pa plačuje najemnino, da jo z njo vzdržuješ ti. Samo vprašanje, če ti bo res lahko plačevala karkoli, ker mora biti v hudem zosu.




Marogica -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 20:37:05)

IZVIRNO SPOROČILO: david
Če kupiš hišo na dražbi je tvoja. Tukaj je bil omenjen predlog, da se sin oz. hčerka udeležita dražbe in kupita hišo in ne da posodita denar mami.

Drugače pa - če bi imel denar in če bi smatral da je nakup hiše za 10 mio dobra investicija za prihodnost (to je seveda odvisno od stanja hiše, starosti, ...) potem bi jo najbrž kupil - s tem da mi potem mama ne bi vračala kupnine ampak plačevala najemnino. Kakšno posojanje denarja pa odpade.


Bi enako naredila. Saj se tudi tako pomaga mami.




Gina -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 21:46:11)

IZVIRNO SPOROČILO: david

Če kupiš hišo na dražbi je tvoja. Tukaj je bil omenjen predlog, da se sin oz. hčerka udeležita dražbe in kupita hišo in ne da posodita denar mami.

Drugače pa - če bi imel denar in če bi smatral da je nakup hiše za 10 mio dobra investicija za prihodnost (to je seveda odvisno od stanja hiše, starosti, ...) potem bi jo najbrž kupil - s tem da mi potem mama ne bi vračala kupnine ampak plačevala najemnino. Kakšno posojanje denarja pa odpade.

d.



Ja, nekaj takega sem nameravala napisat. S tem da jaz ne bi svoji mami zaračunavala najemnine, ker moja mama je zame tolk dobrega v življenju naredila, da bi ji lahko plačevala leta in leta, pa ne bi mogla dovolj plačat. Sicer pa še to, ne vem v katerem koncu Slo. je to, vendar ne vem, kje sploh lahko dobiš hišo za 10 mio?! To je zastonj hiša, razen če razpada in nima nič zemlje okoli, pa stoji bogu za hrbtom daleč od vsake civilizacije in prometnih povezav. V vsakem primeru se jo za 10 mio kupi, če imaš to možnost. Cene nepremičnin bodo še kar rastle. Odgovor je torej da, v vsakem primeru, če bi bila finančno sposobna tisti hip.




mika -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 21:52:16)

Ja, nekaj takega sem nameravala napisat. S tem da jaz ne bi svoji mami zaračunavala najemnine, ker moja mama je zame tolk dobrega v življenju naredila, da bi ji lahko plačevala leta in leta, pa ne bi mogla dovolj plačat.
jaz bi enako naredila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]  mi je res grozno slišat, da bi nekdo najemnino kasiral staršem....res pa je da sodim po mojih, ki bi zame dali vse[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Sicer pa še to, ne vem v katerem koncu Slo. je to, vendar ne vem, kje sploh lahko dobiš hišo za 10 mio?! To je zastonj hiša, razen če razpada in nima nič zemlje okoli, pa stoji bogu za hrbtom daleč od vsake civilizacije in prometnih povezav. V vsakem primeru se jo za 10 mio kupi, če imaš to možnost. Cene nepremičnin bodo še kar rastle. Odgovor je torej da, v vsakem primeru, če bi bila finančno sposobna tisti hip. to je mamin dolg banki in banka jo prodaja po taki ceni, da je dolg poravnan. vsaj zdi se mi tako[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Rožica I -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 22:06:59)

Moja mama bi za svoje otroke in vnuke naredila čisto vse! Ampak bi tudi mi zanjo napravili kar se le da!

Me je pa groza prebirat nekatere poste v katerih pišete, da je treba staršem kasirat najemnino!?
Ker vam ona ni pomagala, pa tudi vi njej ne boste?!

Verjetno se premalo zavedam, kakšno srečo imam, da imam takšno mamo...





bodoča -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 22:49:54)

Rožica I in ostali, ki mislite podobno...
... saj vse lepo in prav, da bi vi odkupili hišo za mamo in bi ona živela v njej, denarja pa ne bi rabla vračat (al v obliki najemnine, al kako drugače). To bi vi naredili in bravo, če si lahko to privoščite.
Jaz si tega ne bi mogla privoščit in bi mi moja mama morala nekako vračat denar. Ker žal pri povprečni naši plači ne more človek vzdrževat svoje hiše in družine, zraven pa še maminih 10 MIO odplačevat.
Sicer pa nas je zgleda veliko takšnih, ki v to, tudi iz razloga, da mame ne znajo z denarjem, ne bi šli. Sem že posojala staršem denar, sicer manjše vsote od te za hišo (do 200.000 SIT) pa tega denarja nisem več nikol videla. No hvala bogu so me vsaj pol ko sem ostala brez službe, nekaj časa podpirali.




Anonimen -> RE: ali bi pomagali? (10.11.2006 22:50:55)

Jaz bi, če bi imela denar.
Seveda pa pod pogojem, da je potem tako, kakor je pri vsakem nakupu - da sem jaz lastnica. Mami najemnine sicer ne bi računala, bi mi pa morala plačevati obrok kredita, leasinga ali česarkoli že. In sama svoje stroške, seveda.
V nasprotnem primeru bi jaz vzela hišo zase, mami pa bi pripadla soba s souporabo kuhinje in kopalnice in deležem stroškov.

Kje pa prodajajo hiše za 10 milijonov? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




firasto -> RE: ali bi pomagali? (11.11.2006 9:21:27)

Znanec je sodni izterjevalec dolgov, pa mi včasih malo pove kako se hiše prodajajo na dražbah tudi za polovično in nižjo vrednost, ker se pač mora nekaj iztržiti zanje pod prisilo in ni časa čakat na dobro ceno. No saj bi to dobro ceno pojedle tudi obresti dolga. In veliko se jih okorišča s to tujo nesrečo tako, da kupujejo te polzastonj nepremičnine, potem pa jih tebi prodajo nazaj po višji ceni ( moj znanec je pred kratkim tako kupil svojo hišo nazaj praktično še isti dan, ko jo je posrednik plačal na dražbi),  ti zaračunavajo najemnino, ali pa pojdi ven, pa jo potem po višji ceni prodajo naprej.  So tudi taki, ki pridejo k tebi pred dražbo in pravijo, da če jim plačaš neko vrednost v denarju, bodo poskrbeli, da ne bo nikogar drugega na dražbo in ti ne bodo dvigovali cene. In vsi zeloooo dobro služijo.
Drugače pa: Če je enkrat na dražbi, je mati že pokazala da ne obvlada toka financ. Torej je hiša za njo kot lastnika že tako izgubljena. Če ji posodite denar, ni nobene garancije, da se stvar ne bo ponovila. Če bi ji pa že uspelo zadržati hišo do svoje smrti, pa tako in tako pripade vam, dedičem. No pol bi pa imeli morda vi še večje probleme, ker se ne bi mogli zedinit, katero okno bo kdo odnesel, kot se pogosto dogaja med sorodniki.
  Tako da, če brat zmore ( ali tudi ti), kupi jo na dražbi v svojem imenu in piši lastništvo nase. To je lahko dobra investicija za prihodnost. Zazidljivih parcel bo na razpolago vedno manj in če imata otroke bosta lahko v bodočnosti komu od njih pomagala rešiti stanovanjski problem.  Saj prej ko slej bo pripadla skrb za mamo na vaju, ko bo ostarela in obnemogla, in dobra rešitev je včasih tudi, da vnuk stanuje zraven in skrbi za babico. Lahko pa hišo prodate tudi kasneje po tržni ceni in se iz tega finacira tudi makar dom za ostarele ipd. Prav bi bilo, da obstaja znotraj družine medgeneracijska pomoč. Starši so skrbeli zate kot otroka in kakor koli obrneš  se spodobi, da jim to pomoč vrneš, ko oni niso več sposobni skrbeti zase. Če objekt obdržite, je možnosti veliko, ko bo izgubljen je to zaključena epizoda.
   Kot velja tudi za druge odločitve: na list papirja plusi in minusi, pa pretehtat kaj je smiselno




Marogica -> RE: ali bi pomagali? (11.11.2006 9:55:50)

JA, res je grozno slišat, da se mami zaračunava najemnino. Vendar pomislite na realnost. Če grem in odkupim nepremičnino, ki je sice nisem nameravala, želim pa pomagati mami, da ne bo brez strehe nad glavo. Sama pa se mogoče "zapufam" za toliko, kot se nisem nameravala in zato pride cela naša družina zelo težko čez mesec. In to je potem zelo grouno in celo kruto za našo družino. A to pa je potem fer? Torej si v bistvu pomagamo vzajemno. Mi smo odkupili hišo-silom prilike, mama pa z najemnino pomaga odplačevati kredit.

Meni je pomembno oboje- moja mama(starši) in moja družina.




hubibubi -> RE: ali bi pomagali? (11.11.2006 12:13:56)

najprej je potrebno vedeti zakaj je prišlo do takšnega velikega dolga. ker tako velik dolg ne nastane od danes na jutri in tudi preden se neremičnina proda na dražbi traja nekaj časa da so vsi postopki zaključeni, torej preden se proda nepremičnina je na voljo kar nekaj časa da se skuša situacijo rešiti.

če je razlog v situaciji na katerega mama ni mogla vplivati potem bi ji skušala pomagati (na primer, da ji umre mož, s katerim sta skupaj odplačevala kredit za hišo ali pa izguba službe ali pa kaj podobnega).

če pa je razlog v preveliki zapravljivosti, potem pa po vsej veretnosti ne bi pomagala. če mami kupiš nazaj nepremičnino, katere bo potem lastnica zopet ona, lahko to nepremičnino po mili volji mama zopet obremeni z hipotekami, ki jih ne bo odplačala in čez nekaj časa se zgodba ponovi.

denar je sveta vladar, dobrota je sirota in če psu ponudiš prst ti lahko celo roko odgrizne. nekaj resnice pa že je v teh starih rekih zato bi jaz zelo dobro mremislila, komu bi kupila nepremičnino.




Anonimen -> RE: Ali bi pomagali? (11.11.2006 12:34:19)

Če bi bila tržna vrednost hiše vsaj 50% nad ceno na dražbi, bi hišo kupila, jo poskušala čim hitreje prodat, mami pa kupila manjše stanovanje.

Če je teh 10 mio tržna vrednost hiše, se z njenim nakupom ne bi ukvarjala. To je tako nizka cena, da lahko pomeni samo to, da je hiša popolnoma zapuščena ali pa zelo nezanimivi lokaciji. V zauščeno hišo je potrebno vlagati, tega pa mama glede na dolgove verjetno ne more.
Lokacijsko nezanimiva pomeni, da jo boste težko oddali ali prodali, ko mama umre. Razen če si sami ne želite živeti v njej, potem je to investicija za vas.
Tudi v tem primeru bi poskušala mami zagotoviti stanovanje. Lažje je vzdrževat, lažje za oddat ali prodat, če bi bilo treba. Sploh pa če je mama sama, hiše za svoje potrebe skorajda ne potrebuje.

Jaz bi vse skupaj speljala bolj finančno, predvsem pa praktično.

Kakršnokoli vpletanje čustev, to je moja rojstna hiša, otroci ste dolžni pomagati,....bo situacijo samo še zakompliciralo.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>