Pregled oci in uses.. (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


Seven* -> Pregled oci in uses.. (15.11.2006 21:37:56)

Ker spadamo v rizicno skupino, tako kot nedonoseni otroci, smo poklicani na pregled oci in uses. A mi lahko katera pove kako ti izgleda pri enoletnem otroku?




anajmad -> RE: Pregled oci in uses.. (16.11.2006 6:15:13)

Jst ti lahko samo povem,kako zgleda okulistični pregled[sm=zmeden2.gif].
Mi hodimo v LJ vsake tri mesece. Prvo ji dajo kapljice v oči(ne vem kakšne),da se razširijo zenice. Potem pa gre na aparature,da ji zmerijo vidno polje in ozadje.
Mi hodimo zaradi nerazvitega  vidnega polja,ne vem zakaj pa vi morate?
Ni nikakršen bavbav,ampak pregled se vleče,da raje ne govorim,koliko moraš še prej čakati na žalost.




Marogica -> RE: Pregled oci in uses.. (16.11.2006 7:22:56)

Ne vem kako izgleda pri enoletnemu otroku, ti pa priporočam, da si vzameš veliko porcijo živcev in časa. Če se okulisti še niso "preselili" na svoj oddelek in še vedno "gostujejo" v otroški bolnici.
Durgače pa dobi otrok kapljice v oči, nato morate čakati ca 20 min(če je gužva se seveda vse skupaj razvleče na uro ali več). Nato položijo otrokoa na posteljo in mu razširijo veke ter mu gledajo vse kar pač morajo. Okulist razširi veke zelo močno, tako da je naš otrok(pa tudi vsei ostali) vedno jokal. JAz pa sem bila zelo nervozna, ker mi je delovalo, kot da bi ga mučili. KAj hočemo, mame smo mame.

Za ušesa pa ne vem.




Stran: [1]