Posteljnina! (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


kamy -> Posteljnina! (19.11.2006 18:54:20)

Pozdravček vsem skupaj!
Zanima me, kako pripraviti posteljico za novorojenčka? Jogi rjuha + nepremočljiva podloga na jogiju, prevleka za koltrček kaj pa pod glavico? A zadostuje samo bombažna plenica ali moram imeti kaj posebnega?
Ker večino stvari sešijem kar sama me zanima, če je lahko podloga pod glavico v istem kot prevleka za koltrček?
Hvala vsem za pojasnila!

LP,K




sazi -> RE: Posteljnina! (19.11.2006 19:22:59)

Nepremočljive podloge v posteljici še zdaj nimamo, pa ima mali skoraj 10 mesecev - plenice nikoli ne zatajijo, pa še v spalni vreči spi
pod glavo ima vedno samo bombažno plenico, ki pa jo ponavadi zgižva v kakšen kot
torej imamo samo rjuho in obrobo, ko je bil še manjši in v posteljici ni lazil naokrog pa niti obrobe nismo imeli - sem ga s postelje lahko videla med rešetkami
prva 2 meseca, ko je kar dosti polival pa je imel pod jogi rjuho še eno večkrat prepognjeno navadno rjuho, samo se je tisto malo politega vedno ujelo v plenico




Marogica -> RE: Posteljnina! (19.11.2006 19:25:01)

Mi tudi nismo imeli nobene podloge, le-ta je prišla na vrsto šele, ko smo se odvajali plenic. Kot "nadomestek" za blazino pa smo tudi mi uporabljali navadno bombažno plenico.




Katrin -> RE: Posteljnina! (19.11.2006 19:26:56)

Saj si že sama vse napisala: rjuha, prevleka za "koutrček", za vzglavnik zadostuje le bombažna plenica. Lahko sešiješ tudi oblazinjeno zaščito za ograjo (je pa ne potrebuješ takoj na začetku).

Lp, katrin




til -> RE: Posteljnina! (19.11.2006 20:12:32)

Ker večino stvari sešijem kar sama me zanima, če je lahko podloga pod glavico v istem kot prevleka za koltrček?


Lahko je samo da ni predebela da ne bo imel dojenček previsoko glavico.




Stran: [1]