kaj se mi bolj splača (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Anonimen -> kaj se mi bolj splača (6.12.2006 11:10:05)

upam, da sedaj ne bom deležna preveč kritik, zaradi mojega vprašanja

tako je

z fantom mama enega otroka, in jaz sem kot samohranilka, sedaj sem zvedela da sem noseča spet z istim fantom, dobivam jaz socialno ker sem na zavodu, če bi bila skupaj prijavljena ne bi dobila nič iz socialnega ker ima on kao previsoko plačo, otroške pa bi za oba otroka v obeh primerih dobila najvišje, zato me zanima se mi splača finančno še dalje bit kor samohranilka ali ne in KJE OZ KOLIKO denarja bi se to poznalo, če morda veste

hvala za pomoč in mnenje




bskrle -> RE: kaj se mi bolj splača (6.12.2006 11:21:07)

Zagotovo se ti splača biti samohranilka, kako jih boš na CSD prepričala, ej pa drugo vprašanje.




Anonimen -> RE: kaj se mi bolj splača (6.12.2006 11:25:28)

Definitivno se ti splača bit še naprej samohranilka, še bolj kot prej. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Na CSD pa jih itak ne briga s kom sexaš, ne? Se je pač zgodilo, da sta se spozabila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




lelaval -> RE: kaj se mi bolj splača (6.12.2006 20:04:49)

Samohranilka. Na CSD pa jih nič ne briga tvoje intimno življenje - se je pač zgodilo in otroka boš obdržala, fanta pa ne.




Anonimen -> RE: kaj se mi bolj splača (6.12.2006 20:13:55)

hmmm ne vem kok jih nič ne zanima če imaš 2x z istim moškim otroka??!! ne rečem da bi bil zmeaj z drugim, tako pa že sumljivo izgleda




Anonimen -> RE: kaj se mi bolj splača (7.12.2006 7:10:53)

ja saj tudi jaz sem mnenja da zaradi tega ker je na srečo-mojo isti očka bi imela težave na csd, pa nevem no, če je razlike nekje do 15000 se mi ne splača hodit tja, eh kaj pa vem




Anonimen -> RE: kaj se mi bolj splača (7.12.2006 7:40:40)

kako že pravijo: pazi, da te pazi ne zapazi, ker če te pazi (CSD) zapasi, potem se pazi in bo hudo. Ene ste pa res smešne.




Meggi -> RE: kaj se mi bolj splača (7.12.2006 16:43:23)

Draga, to delajo!!!


Veliko jih je!!!!!!!1 Če so tam glupi in država, ki vse to neukine, pač. Sam mi ko smo na papirju poročeni pa ravn tako mormo jest. Pa v isti situaciji od csd NE DOBIMO NIČ.

In tako boš lahka par let doma, s fino plačo, po svojem ritmu. Otroke daš v vrtec zastonj, pa gremo.

          SVAKA ČAST VSEM!

          




jade1 -> RE: kaj se mi bolj splača (7.12.2006 20:29:10)

Meggi se strinjam s teboj. Sicer me ne briga naj delajo kar hočejo ampak mislim, da bo prišel dan, ko bo tudi tega konec, ko bodo začeli malo kontrolirati kdo okrog prinaša socialno pa jim bodo vzeli pomoč in zahtevali denar za nazaj. Takrat bo šele hudo. Se mi pa zdi tole skrajno nefer do tistih, ki so res v takih razmerah pa dobijo manj kot bi potrebovale.




Mina1 -> RE: kaj se mi bolj splača (8.12.2006 7:46:58)

No, sicer pa vsak slej kot prej naleti na mino, pa brez zamere.





ms3 -> RE: kaj se mi bolj splača (8.12.2006 10:39:33)

moj nasvet: POROČI SE!!! ti povem iz lasnih izkušenj, se najbolj splača. maš urejen status ti in otroci, kar je najbolše za normlen psihološki razvoj otroka. socialna podpora pa je enaka, če si poročen ali nisi - dohodki so enaki mar ne?!




Strawberrie Cherrie -> RE: kaj se mi bolj splača (8.12.2006 13:13:42)

ms3: ne dohodki niso enaki - kajti, če si mati samohranilka, se štejejo za otroški dodatek in ostale zadeve samo TVOJI dohodki, ko pa si poročen itd, pa je situacija malo drugačna...se štejejo tudi partnerjevi, se pravi, da ti že otroški najmanj za enih 10tisoč sit padejo.
Sicer se pa strinjam s teboj, da ima v poročeni družinici otrok najbolj normalno življenje; eni si pač ne morejo/ne moremo privoščiti biti 'poročeni'...




ms3 -> RE: kaj se mi bolj splača (8.12.2006 19:52:16)

mislim, da za poroko ni problem v tem ali si lahko privoščič da si poročen, kot ti praviš ampak je to stvar želje in vredno. v današnji družbi pa ima vrednpta poroka in družina žal bol slab položaj. koruzništvo je žal "in". ampak vam povem vsem, ki boste to brali da je poroka 100000000000 boljša od t.i. koruze. vem, to se pač odloči vsak sam. ok, zaključujem to debato, zna bit preveč zatežena, vsak se sam odloča za svoje življenje.




ms3 -> RE: kaj se mi bolj splača (8.12.2006 19:53:44)

se opravičujem za tipkarske napake, sem tipkala z eno roko.




Stran: [1]