Čezmerno lulanje (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Anonimen -> Čezmerno lulanje (12.12.2006 18:38:57)

Naš malček je star 3 in pol, zadnja dva dni pa imamo en problemček. Otrok namreč neprestano mora na lulanje in sicer lula majhne količine. Danes smo sicer bili pri zdravniku, vendar moramo počakati do jutri, da priložimo še vzorec urina.

Ima kdo podobno izkušnjo in v čem je bil problem? Sečila, kakšno vnetje?

Hvala




SašaR -> RE: Čezmerno lulanje (12.12.2006 18:45:08)

Ja, lahko da se je prehladil, sedaj ko se je bolj shladilo zunaj. Če ga pri uriniranju ne peče, po tem naj ne bi bil mehur vnet.

Upam da se hitro pozdravite.

LP




Primoza -> RE: Čezmerno lulanje (12.12.2006 18:50:06)

Enciklopedično bi rekel, da lahko gre za okužbo sečil - lahko pa je tudi kaj povsem drugega (npr. celo sladkorna bolezen). Tako je diagnoza brez preiskav, ki so jih začeli opravljati nemogoča. Opozorite vzgojiteljice v vrtcu, da ne bodo gledale čudno, pa rezervna oblačila oblačila preverite če jih ima (to so moja stalna šibka točka).




Anonimen -> RE: Čezmerno lulanje (12.12.2006 19:19:23)

Kolikor sem prebral je pri diabetesu značilna poliurija in sicer čezmerno izločanje velikih količin urina kar posledično spremlja tudi velika žeja in dehidracija. Tega pri nas, hvala bogu ni. Lulanje je res pogosto vendar v majhnih kapljicah. Otrok tudi ni žejen, niti dosti ne pije.

Primoža, upam, da nimaš prav, sem kar malo zaskrbljen.

Vseeno hvala obema




Primoza -> RE: Čezmerno lulanje (12.12.2006 19:37:33)

Tisto o uriniranju pri sladkorni je res vendar ga spremlja viden upad živahnosti (pomanjkanje energije).




soncek&luna -> RE: Čezmerno lulanje (12.12.2006 20:11:04)

jaz mislim, da ima rahlo vnetje mehurja... pri vnetju mehurja pekoca bolecina ni vedno prisotna... no, ce sklepam po sebi, ker sem imela pred nosecnostjo kronicno vnetje mehurja pa me ni nikoli peklo... sicer bos pa jutri dobil rezultate.... brez panike...

upam, da se cimprej uredi




Petraa -> RE: Čezmerno lulanje (12.12.2006 20:25:03)

Se strinjam,misim da je vnetje mehurja.In ni vedno prisoten pekoč občutek,na začetku je tako da te vedno tišči lulat,ko se pa vnetje še drugam preseli potem je pekoče uriniranje,krvavitev ipd




srki -> RE: Čezmerno lulanje (13.12.2006 7:10:24)

Ja,  mi smo imeli pred kratkim tudi ta problem. Veliko je hodil lulat, vendar po malo, pri lulanju je jokal in se držal za lulčka. Naslednji dan smo ga peljali k zdravniku in pokazalo je, da ima vnetje sečne cevi. Dobil je primotren otroške tablete. Po 3-4 dneh je bil že OK, vendar je moral tablete pojesti do konca. Ker so tablete slabega okusa, sem mu jo strla na žličko, nato pa dala na žličko še malo čaja, drugače ni šans, da bi jo pojedel.




Anonimen -> RE: Čezmerno lulanje (13.12.2006 17:06:41)

Vnetje mehurja, ni tako strašno. Smo že bili trdi, da je tudi kaj hujšega. Zdaj pa tople plenice čez trebušček pa kar se da več tekočine.

Pozdrav




Petraa -> RE: Čezmerno lulanje (13.12.2006 18:05:58)

Vnetje mehurja pa je tudi nekaj strašnega če napreduje naprej se ti ne zdi????????????POsledice niso ravno prijetne




soncek&luna -> RE: Čezmerno lulanje (13.12.2006 20:46:33)

vnetje mehurcka se da hitro pozdravit.... naj zraven pije tudi veliko tekocine, cimmanj sladkane....

petraa, vnetje res lahk opostane strasno, samo to se zgodi, ce res dolgo ne gres k zdravniku in pustis da se ti rahlo vnetje "paca"... ne strasi ljudi po nepotrebnem.... jaz osebno sem imela ze res huda vnetja mehurja pa nikol nisem panike zganjala... vedela sem, kaj moram delat in tega sem se drzala... pri otrocih pa itak vedno hitrejs reagiramo kot pri sebi, se ti ne zdi?




Anonimen -> RE: Čezmerno lulanje (14.12.2006 6:23:45)

Petra, saj ne da sem vesel ker ima otrok vnetje mehurja. V odnosu na tisto drugo bolezen se mi to zdi olajšanje. Mislim, da je to vseeno bolj pogosto in manj problematično, kapiš?




srki -> RE: Čezmerno lulanje (14.12.2006 7:39:18)

No, sam da ni kaj hujšega.

Sama sem imela velikokrat vnetje mehurja in vem, kako je zoprno. Res naj veliko pije, pa nogice naj bodo tople.




Stran: [1]