rumenjak (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


tati2 -> rumenjak (13.12.2006 14:20:53)

Mene pa zanima pri katerih mesecih ste začele uporabljati rumenjak in kako?




srki -> RE: rumenjak (13.12.2006 14:42:09)

Spekla sem mu jajček na oko, pri enih 9 mesecih.




sarazan -> RE: rumenjak (13.12.2006 15:31:44)

Pri sedmih mesecih in nekaj sem skuhala jajce do trdega. Ven sem vzela pol rumenjaka in ga zamešala v krompirjev pire, v omako iz bučk, v špinačo in podobne zelenjavne pireje.
Rumenjak še zdaj dajem 1x do 2x tedensko.
Stari smo 10,5 meseca.




Katrin -> RE: rumenjak (13.12.2006 18:11:00)

Kuhan rumenjak sem zmešala v špinačo (tam nekje pri 8 mesecih), kasneje sem potem jajček tudi spekla.

lp, katrin




eya -> RE: rumenjak (13.12.2006 18:19:49)

Meni je pediatrinja rekla, da ga lahko dam pri 7ih mesecih, najprej četrtinko trdo kuhanega, vmešam naj ga v zelenjavni obrok. No, nanj sem se spomnila šele danes (pri 8,5 mesecih), sem mu ga dala v krompirjev golaž.




mojsoncek -> RE: rumenjak (13.12.2006 22:18:21)

Jaz sem zacela sedaj pri sedmih mesecih. Od trdo kuhanega jajcka mu cetrt kavne zlicke rumenjaka vmesam kar med zelenjavco.

lp




tinkamiška -> RE: rumenjak (14.12.2006 14:08:31)

Jst sem ji tudi začela dajat rumenjak nekje med 7 in 8 mesecem, trdokuhan v špinačo. Najprej četrtino zdej pri skoraj enem letu pa poje celega.

Mimogrede a ji lahko zdej že spečem jajček ali pa ji dam mehko kuhanega? Kdaj pa lahko začne jest beljak?

Lp,
Tinka




škratek -> RE: rumenjak (14.12.2006 14:24:39)

Mi smo začeli pri 7 mesecih - počasi po 1/6 in amo sedaj prišli na 2/3 pri 9 mesecih. JI pa dam trdo kuhanega v zelenjavno juhico (špinače ne maramo). Enkrat na začetku sem ji dala malo preveč (1/2) pa je drug dan dobila pikice. Zdaj je pa ok.




eya -> RE: rumenjak (14.12.2006 14:36:25)

IZVIRNO SPOROČILO: tinkamiška

Mimogrede a ji lahko zdej že spečem jajček ali pa ji dam mehko kuhanega? Kdaj pa lahko začne jest beljak?



Beljak okoli enega leta. Lahko ji ga spečeš ali daš v mehko kuhanega, če si sigurna, da nima salmonele.




Marelica -> RE: rumenjak (14.12.2006 14:37:27)

Kot nalašč danes odprta ta tema. Sem se ravno prej spraševala, kaj sem pa včeraj dala naši pupi neobičajnega za jest, ker ima ful smrdljiv kakec, že 3x je pokakala po čisto malo in po obrazu ima neobičajno mozoljčkov. Sem ji včeraj dala trdo kuhan rumenjak prvič, kar tako na žlico, brez kake priloge.

A je možno, da je alergična? No, saj grem še sama malo po starih temah pobrskat...




škratek -> RE: rumenjak (14.12.2006 14:43:05)

Naša ni imela težav s prebavo samo po zatilju je dobila rdeče pikice, ki so drug dan izginile. Potem ji kar nekaj časa nisem upala dati rumenjaka - ene 14 dni. Nato sem spet poizkusila, vendar z manjšo količino in je bilo ok. Od takrat se to ni ponovilo in ga jeva vsaj 2x tedensko (se moram večkrat spomnit).[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Mateja82 -> RE: rumenjak (17.12.2006 21:13:41)

Po priporočilu pediatrinje po devetem mesecu.




zaliga -> RE: rumenjak (9.1.2007 23:03:41)

Nam pa je pediater svetoval po 3 cepljenju rumenjak,
ker baje 4 cepivo vsebuje rumenjak in so lahko reakcije!? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Naj bi se telo začelo privajat! Stara pa je 6 mesecev, a še nisma
poizkusile, ker vedno pozabim! [sm=smiley9.gif] 




eya -> RE: rumenjak (10.1.2007 15:23:59)

IZVIRNO SPOROČILO: zaliga

Nam pa je pediater svetoval po 3 cepljenju rumenjak,
ker baje 4 cepivo vsebuje rumenjak in so lahko reakcije!? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Naj bi se telo začelo privajat! Stara pa je 6 mesecev, a še nisma
poizkusile, ker vedno pozabim! [sm=smiley9.gif]  


Jaz pa sem slišala, da je v tem cepivu (saj misliš na tisto cepljenje pri enem letu) beljak[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Nikjer pa nisem slišala, da bi ga bilo treba s tem namenom uvest (da testiraš alergije), nasprotno, beljaku naj bi se izogibali do enega leta.




Miška76 -> RE: rumenjak (22.1.2007 22:24:04)

Naši Hani najprej skuham trdo kuhan jajček, nato pa ga četrtinko zamešam v pire krompir, zraven pa ponudim še zelenjavno prilogo, ki jo še prej spasiram. Ponujat sem ji pa  začela pri njenih 6,5 mesecih. 




zaliga -> RE: rumenjak (23.1.2007 15:01:48)

eya ne pri enem letu, ampak pri 8 oz. 9 mesecih!!
Tak je bilo rečeno, zdaj a ne vem...
Pa 10000% rumenjak in ne beljak, ker beljak vem,
da do enega leta odsvetujejo! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Mi2 imava naslednjo cepljenje marca, takrat bo Alina stara 9 mescev,
kolegica pa ima čez 14 dni, takrat bo njena mala stara 8 mesecev!

Mi ni nič več jasno....




livia -> RE: rumenjak (25.1.2007 20:07:00)

Nam so rekli naj začnemo z rumenjakom pri 8. mesecih, z beljakom pa po 1 letu.
Jaz jajce skuham, vzamem rumenjak in ji ga dajem po koščkih, ali pa ji ga umešam med zalenjavni obrok.
Začeli smo pa z eno četrtinko rumenjaka, potem pa vedno več.




Stran: [1]