Kako okrasiti clip okvirje? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


MIRNA30 -> Kako okrasiti clip okvirje? (19.12.2006 18:57:27)

navadne "clip" okvirje za fotografije?

Zamislila sem si, da bi jih nekako okrasila, seveda le ob robovih, in potem namesto fotografije vložila list z napisanim voščilom. Zdaj je pa problem s čim in kako okrasiti. Nisem ravno ustvarjalne sorte, tako da mi bo vsaka ideja resnično prav prišla.

Edino, kar se sama spomnim, so lepljive barve za steklo, vendar ne vem, ali bi to delovalo preveč otročje, saj gre za darilo sodelavcem.

Hvala za pomoč in lep večer vsem.




al1* -> RE: KAKO OKRASITI... (19.12.2006 19:37:15)

V en kot nalepiš cimetove palčke, par klinčkov in kakšno janeževo zvezdo. 




MIRNA30 -> RE: KAKO OKRASITI... (19.12.2006 20:01:18)

Hvala za predlog. Kakšno lepilo pa naj uporabim, da to prilepim na steklo?

Lp, Mirna




al1* -> RE: KAKO OKRASITI... (19.12.2006 20:03:54)

Eno Uho lepilo je zelo močno - namenjeno lepljenju lesa, plastike, stekla.
Tako okrašen okvir sem enkrat dobila za darilo in je res lepo.




Anonimen -> RE: KAKO OKRASITI... (19.12.2006 20:47:41)

Servietna tehnika. Pol gor pa lahko prilepis kar hoces. Ali pa barvni pesek .. jaz sem sicer delala oba poleti za darilo, ampak saj lahko prilagodis. Pescenega (se) nimam poslikanega, s servietno tehniko pa imam.

Evo ga:
[image]http://www.ringaraja.net/forum/albumtn.aspx/mid_1108328932-8DCCD6EF9E4A45D8BEFFEE26BC58A92D.jpg[/image]




Anonimen -> RE: KAKO OKRASITI... (19.12.2006 20:49:17)

Aja, meni je na steklo prijel Mekol (tudi servietno tehniko z njim delam). Navaden pac, za papir in les. (in vse kar mi pride pod roke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image])

LP




MIRNA30 -> RE: Kako okrasiti clip okvirje? (20.12.2006 7:01:55)

Ribica, a mi lahko malo bolj razložiš servietno tehniko. Enkrat smo pri Tii v vrtcu na tak način delali čestitke, vendar sem že pozabila, kako in kaj.

Hvala.




al1* -> RE: Kako okrasiti clip okvirje? (20.12.2006 7:25:39)

Servietna tehika: vzameš servieto in izrežeš želeno obliko. Potem odstraniš spodnji dve beli plasti, zgornjo, tisto z vzorcem pa daš na okvir. Vzameš lepilo (mekol ali pa lepilo za servietno tehniko) in premažeš po servieti. Pustiš, da se posuši in to je to.
Upam, da ti bodo okvirji lepo uspeli.




Anonimen -> RE: Kako okrasiti clip okvirje? (21.12.2006 14:28:10)

Jaz namazem najprej povrsino, prilepim gor prticek in potem premazem. Je pa baje mekol treba malo razredcit, jaz sem delala z nerazredcenim, ker sem itak papircek ''zmeckala'' na steklu, da ni samo ena plast in je bilo vseeno, ce se malo strga.

LP, Ribica




tonja -> RE: Kako okrasiti clip okvirje? (12.1.2007 16:21:26)

Če imaš velik kos prtička, pa najprej namažeš podlago in potem hočeš dat gor prtiček se rad zmečka (vsaj men) ali pa pride postrani.

Če pa ga položiš na podlago, pa potem čez mažeš z mekolom (razredčen ali nerazredčen) je postavljen tako kot želiš.

Men je to lažje.




Stran: [1]