Zelezove tablete - pomoc (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Urška* -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 22:42:42)

Ojla!

No, mene pa zanima ce je katera jemala Ferrum Lek zvecljive tablete? Namrec meni jih je predpisala moja G in rekla, da naj vzamem eno na tesce. Pol pa mi rece naj jih vzamem z nekim C vitaminom, lahko pa si tudi stisnem limono. Ne gre pa mi v glavo, ce pa so za zvecit. Enostavno mi ne gre skupaj.:ups:
Kako naj jih zdaj vzamem???

Pomoc prosim.

LP:)




Anonimen -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 22:47:29)

Sorry nič ne vem o dotičnih tabletah, me je pa vedno malček begal termin "žvečljive tablete" pa pol ko stvar sprobaš nič od žvečljivosti. Prav tako piše tudi na tabletah proti zgagi Ruporut - žvečljive tablete. Baje to pomeni, da jih lahko oziroma moraš lizat in nima veze podobnim agregatnim stanjem kot ga imajo nam poznane žvečilke.




monika2004 -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 22:48:22)

Jaz sem jih jemala celo nosečnost, vedno zjutraj brez kakršnjih koli C vitaminov ali limon. Na koncu nosečnosti pa sem morala jemati že po dve. Sam so za bruhat!!!!!! Imej pripravljeno zobno ščetko (ker boš imela čisto rjave zobke)!!!!




Mandarin -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 22:54:55)

C vitamin pomaga pri absorbciji železa. To pomeni, da požveči tableto potem pa spij kozarec pomarančnega soka ali pa limonade. 8) :)
lp




Urška* -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 23:00:43)

:bravo::bravo::bravo:

Hvala! Res mi ni blo jasno.

LP:)




Jančika_ -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 23:01:41)

Tudi jaz sem to jedla. C vitamin je za to, da se železo bolje absorbira. Sama itak vsako jutro spijem sveže stisnjen pomrančni in grenivkin sok, pa sem zraven polizala še tableto. Ampak kaka šumeča tabletka bo tudi dobra.

Lp, J.




Urška* -> Zelezove tablete - pomoc (6.9.2004 23:08:07)

:bravo::bravo::bravo:

Hvala tudi tebi.

LP:)




Alina -> Zelezove tablete - pomoc (7.9.2004 7:24:37)

Tudi jaz že od 3m nosečnosti "žvečim" železove tablete. Se mi pa kar gor postavlja.Vse ti gra za zobe. V lekarni pa sem si kupila tudi tablete vitamina C, ki so za lizati in imajo okus robide (50 tablet v lončku).

Lpo in veselo nosečnost.:sloncek::bravo:;)




Alina, 18t:sloncek:




Blink1 -> Zelezove tablete - pomoc (7.9.2004 7:27:42)

Jaz jem te tabletke po porodu. Prej sem pila sirup. Oboje nagravžno.

V glavnem...rekli so mi dve tabletki na dan PO JEDI.

Lp
Nina




Stran: [1]