"Sprememba" priimka (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Anonimen -> "Sprememba" priimka (27.1.2007 13:24:08)

Ker ne morem biti na Družinski zakonodaji anonimna, pišem tukaj.

Ali lahko otroku dodam še svoj priimek, ker z bivšim partnerjem nimava istega priimka? Se pravi-otrok ima njegov priimek, zdaj bi pa dodala še svojega. Rabim zato njegovo strinjanje? In kam naj to sploh grem urejat?





Anonimen -> RE: "Sprememba" priimka (27.1.2007 13:29:57)

Na občino se gre oz. tam kjer urejaš za osebne dokumente.Ja lahko ima še tvoj priimek zraven




Anonimen -> RE: "Sprememba" priimka (27.1.2007 13:42:42)

Pa oče se mora strinjat.




plenicka -> RE: "Sprememba" priimka (27.1.2007 13:49:09)

Saj so ti že odgovorile predhodnice, to urejaš na občini in sicer oba starša morata podpisati odločbo, s to odločbo pa greš na oddelek, kjer urejaš osebne izkaznice.  Srečno!




Anonimen -> RE: "Sprememba" priimka (27.1.2007 14:14:58)

Kaj pa če se na novo poročiš in želiš otroku "dodati" še ta priimek? In itak se oče ne strinja? Saj očetov priimek še vedno ostane, zakaj bi potem moralo biti njegovo soglasje?




kofetek2010 -> RE: "Sprememba" priimka (27.1.2007 16:05:31)

moj sin je imel oba priimka (od rojstva naprej) in ko sva se s sinovim očetom poročila sva morala oba podpisat vlogo za spremembo priimka, saj sva mu odstanila moj dekliški priimek

to vlogo sva oddala na UE na oddelku za matične zadeve in nato sva po pošti dobila dopis v katerem je bilo navedeno, da imava 14 dni časa za pritožbo in da šele po tem času ima sin spremenjen priimek - torej lahko šele takrat urejaš dokumente (npr. nov rojstni list, Pl, OI...) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 


sama brez vednosti očeta ne boš morala nič spreminjat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




madela -> RE: "Sprememba" priimka (29.1.2007 13:34:48)

Imam enak primer.S partnerjem sva šla narazen in jaz sem želela,da ima otrok moj priimek ali pa kar oba,ampak popolnoma nič nisem mogla storiti brez njegovega dovoljenja.Pa sem pisala na ministrstvo,saj on hčerke niti pozna ne več,saj je že velika punca on jo pa je videl pri enem letu nazadnje.Pa tudi plačuje ne zanjo,vglavnem nič...Pa sem dobila vse skupaj zavrnjeno,z nekimi čudnimi pojasnili,zakaj ne dovolijo spremembe priimka.




sazi -> RE: "Sprememba" priimka (29.1.2007 14:06:43)

Na žalsot je tako, da se morata res strinjat oba starša, pa četudi otrok obdrži očetov priimek in se maminega samo doda in kljub temu, da oče z otrokom sploh nima stikov. Poznam tak primer, ko si je prijateljica šele pri 18ih šla sama spremeniti priimek - njen oče ni privolil, čeprav je niti poznati ni hotel[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




madela -> RE: "Sprememba" priimka (29.1.2007 14:33:55)

A ni to beda,da imsta mladoletni otrok in pa starš pri katerem otrok živi manj pravic,kot pa starš,ki je odsoten in ga boli....,kaj se dogaja z njegovim otrokom.
Žalostno,ja...pa kaj moreš!




Anonimen -> RE: "Sprememba" priimka (29.1.2007 14:36:40)

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Imam enak primer.S partnerjem sva šla narazen in jaz sem želela,da ima otrok moj priimek ali pa kar oba,ampak popolnoma nič nisem mogla storiti brez njegovega dovoljenja.Pa sem pisala na ministrstvo,saj on hčerke niti pozna ne več,saj je že velika punca on jo pa je videl pri enem letu nazadnje.Pa tudi plačuje ne zanjo,vglavnem nič...Pa sem dobila vse skupaj zavrnjeno,z nekimi čudnimi pojasnili,zakaj ne dovolijo spremembe priimka.



Pri moji sestri je bilo pa v podobnem primeru tako, da so ga (očeta) mislim da dvakrat vabili na razgovor (s Centra), in ker ni reagiral, so smatrali, da se s spremembo strinja.




Anonimen -> RE: "Sprememba" priimka (29.1.2007 23:02:18)

IZVIRNO SPOROČILO: jana73
sama brez vednosti očeta ne boš morala nič spreminjat

Lahko. Vendar samo v primeru, če je oče otroka neznan, pokojni ali pa neznano kje. Slednje dokazuješ z odločbo inšpektorja za stalna bivališča, prijavo na policijski postaji in potrdilom CSD-ja.

Točno to sedaj jaz počnem.




Stran: [1]