Stroški poroke (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


Strawberrie Cherrie -> Stroški poroke (1.2.2007 9:21:53)

Dober dan punce...

Mene pa zanima koliko približno ste odštele za poroko? Po koliko gostov ste imele?
Kakšne so kaj cene oblek po naročilu?

Pa še to - ali ste poroko plačale same, ali je bilo bolj tradicionalno, pol po ženinovi, pol po nevestini strani[sm=zmeden.gif]

[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/h010.gif[/img]




Kalina -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 9:23:19)

300 gostov, 1.400.000, pol moji, pol njegovi. Kr neki[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mala -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 9:58:07)

Okoli 800.000sit,plačali so pol moji pol njegovi-gostov je bilo 100, obleko sem si sposodila za kar sem plačala 60.000sit..v ceno, ki sem jo napisala so všteti vsi stroški(prstana,šopek,...)sej najbrž te to zanima-stroški celotne poroke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




*Uršula* -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 10:14:57)

gostov 65- 1.000.000 sit, pol moji pol njegovi




Dejča -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 10:15:43)

Milijon 300.000 SIT - pbl. 900.000 SIT so plačali starši - vsaka družina pol, ostalo pa midva. Imela sva 80 povabljenih + nekaj malih otrok (dojenčkov), ki niso jedli samostojnega obroka. Bilo pa je to septembra 2004, zdaj so cene gotovo še višje, ko imamo evro [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image].




Strawberrie Cherrie -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 10:46:37)

Ja, zanima me cena celotne poroke -> s prstani, oblekami, torto in hrano...
Malo razmišljava o tem, pa me zanima kakšen strošek je to - še posebaj, ker po moji strani je navada, da se plača pol poroke, po njegovi pa ne[sm=zmeden.gif], se pravi, da bi polovico poroke krila sama.
Razmišljam pa predvsem o kakšnem poletnem mesecu, pa celo tako, da bi lahko bila pogostitev na prostem, kombinirano z notranjim delom za zvečer - imela katera tako?
Kje ste si pa sposodile obleke?
Men je ful smešno, kar tako sva se začela pogovarjat, samo naju malo skrbi strošek, kajti trenutno nimava ravno nekih fenomenalnih dohodkov...bi bilo pa lepo...




spelaz -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 13:17:46)

Aprila 2004 - nekje vse skupaj cca 1,8 mio za 60 ljudi (prav vse všteto v ceno tudi poročno potovanje za 2.000 EUR).

Moji so plačali gostijo (cca 600.000 v hotelu Belluveu na Šmarjetni v Kranju). Ostalo sva plačala več ali manj sama (no, nekaj je še prispevala moja mami, ko sva skupaj naokol hodiel - za obleko, čevlje, frizerja ...)

Ja, ni pocen se poročit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Kalina -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 13:20:35)

Aja jst sm napisala ceno samo strosek gostilne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Za ostalo nimam pojma, ker vsako stvar nekdo drug placa oz kupi. kot npr; prstani porocna prica(M), sopek porocna prica (Ž), porocna obleka tasca...itd.




Solero -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 13:23:59)

Ne, ni poceni, se pa da marsikje prišparat.
Midva sva se poročila lani jeseni, imela sva 20 gostov in komplet vsi stroški (od papirja za vabila do bencina) so bili 600.000sit. Vse sva si plačala sama, nisva nikogar spraševala, kako je kdo navajen.
Sva pa dobila predvsem denar za darila, pa sva si pomagala še s tistim.




Anonimen -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 13:33:33)

O Marička,to so pa že Hollywoodske poroke![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lemavrica -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 13:38:49)

Midva se bova poročila maja, računam na ca. 35 gostov. Obleko imam že ibrano pride okoli 300€. Njegova obleka bo tudi tam nekje. Ja upam da ne bo vse skupaj predrago.Pa sej nekaj pride nazaj od daril kjer si še najbolj želiva kr finančna darila. Plačala bova pa sama, ker edino tako se izogneš vtikanju tašče in mame.




muza -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 13:56:00)



London_paris brez zamere, ker bom vskočila v temo, čeprav ne s konkretnim odgovorom. S tem vprašanjem se aktivno še ne ukvarjam, se bom pa verjetno kmalu in tudi mene vse to zanima. Napišem lahko le to, da je prijateljica, kateri sem bila poročna priča, imela poroko v najožjem družinskem krogu + priči (vsega nas je bilo 12 odraslih + en otrok), vsi stroški pa so znašali nekje okrog 500.000 in sta vse krila sama, razen poročnih prstanov. Res nista pazila pri denarju, sta se šla kar drago varianto. Drugače pa kolikor primerov poznam, res v glavnem financirajo starši od obeh pol-pol.

Mi pa je padel v oči odgovor Kaline. 300 gostov???

Kaj to pomeni celotno poročno slavje od začetka do konca s 300 gosti hkrati ali razdeljeno na npr. dva termina, enkrat klasična poročna ceremonija, drugič pa npr. dekliščina+fantovščina, ali kako? Zanima me namreč kje ste dobili tako velik prostor ali ste imeli kar najet velik šotor-pavilijon in catering in ste imeli poroko tako rekoč v celoti na prostem in vsi hkrati? Me zanima, ker midva nisva zainteresirana za fantovščino+dekliščino in poročno slavje posebej, ampak bi vse- sorodnike, prijatelje, kolege, sodelavce,....in kdor pač sodi tukaj zraven rada povabila hkrati in druga varianta kot šotor za enkrat ni izvedljiva, povabljencev na listi pa je kar hitro blizu 200. Varianta s šotorom pa je možna seveda v toplih mesecih. Kako ste imeli vse to v zvezi s poroko in prostorom urejeno vi?






Tonchka -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 14:29:08)

Moja sestra se je poročila lani septembra, imela sta okrog 70 svatov  in sledeči stroški: ansambel, gostilna, rože, slike, snemanje, obleke, prstana, poročna torta, vabila, zahvale in upravni stroški so bili okrog 1,5 mio. V ta znesek ni zajeto poročno potovanje. Sta si pa vse plačala sama, za darila pa sta večinoma dobila denar in sta si tako pokrila vse stroške. Pri nas ni navade da se dajejo za darila lonci in neka "praktična darila", razen kakšnega spominčka, knige, nenazadnje ju je vsak povabljeni vprašal kaj si želita za darilo, ampak če nek par živi skupaj v svojem stanovanju že nekaj časa je čisto logično da lonce, likalnike in podobno šaro že imata. Starša sta jima dala darilo v denarju ampak nič posebnega , sta pa jima zato pomagala z denarjem pri nakupu stanovanja. Sicer pa vse bodoče neveste imate ful dober forum moja poroka, kjer imate ful uporabnih in koristnih nasvetov.
LP. 




malecka_mateja -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 18:52:02)

mater ste imele holiwodske poroke![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

midva sva se poročila septembra lani in sma imela 70 povabljenih in naju je vse skupaj prišlo 700.000 sit!
pa sva imela vse dedkliščina fantovščina,šopki,poročna obleka moja za 100.000 in njegova za 50.000!ansambel,ko so prišlli po mene so prišli na kmečki turizem kjer smo potem meli poroko ampak to ni tak turizem amapk bolj gostilna!in smo zunaj na vrtu imeli pogostitev torej hrano pijačo...potem smo šli na uradni del!in ko smo se vrnili smo imeli šampanjec z jagodami ali amperativček!potem predjed malo pavze,potem juha in malo pavze potem pa glavna jed(7vrst mesa,7 vrest prilog,5solat,ful nekih omakic....)in še kisla juha je bla všteta v ceno!


plačala pa sma vse sama!

no za meni v gostilni sma dala nkje 3000sit in to je vse predjed glavna jed kisla juha vse!
tako da ni bilo drago!ampak zzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeelllllllllooooooooooo dobro!

to je to!




Anonimen -> RE: Stroški poroke (1.2.2007 22:21:29)

Obleka + čevlji ženin - 50.000 sit (obleko kupil na razprodaji, kjer so zadnje številke imeli dodatno znižane)
obleka + čevlji jaz - 45.000 SIT (plačali moji, je pa bila izposojena obleka)
konfeti + škatle za pecivo; 60 kom - 30.000 (plačali moji)
torta - 35.000 sit (plačali njegovi)
ansambel - 150.000 sit (plačali njegovi)
prstana - 85.000 sit
vabila, naprsni šopki, zahvale, namizni napisi - 20.000 sit (material, ker sem delala sama)
rože + mašne za avtomobile - 120.000 sit (cerkev, naprsni šopki za starše, priči in ženina-kale, pa še sredi novembra smo bili)
plesne - 25.000 sit
pevci cerkev - 25.000 sit
fotograf - 100.000 sit
matičar - 8.000 sit
fantovščina - 50.000 sit (jaz dekliščine nisem imela)
gostilna - 350.000 sit

Torej je bilo vsega skupaj cca. 1,1 mio za 65 svatov. Od tega sva plačala sama cca. 800.000 sit. Sva pa namesto daril ala pekač, sesalec, toaster, kup posode,... rekla za denar in sva bila "krita" s stroški poroke, pa še je malo ostalo.

Lp






Anonimen -> RE: Stroški poroke (2.2.2007 20:26:25)

Midva sva imela cca. 65 svatov in naju je poroka (samo civilna, cerkveno se nisva poročila) prišla cca. miljon. Približno eno tretjino so krili njegovi starši, moji nič, ker itak nimata nič, dve tretjini pa sva krila sama. Sva pa marsikaj naredila sama ali pa dobila ceneje po vezah, če ne bi prišla poroka občutno dražja. Pa ni bila neka luksuzna poroka.




Strawberrie Cherrie -> RE: Stroški poroke (3.2.2007 12:43:41)

Se pravi da pod milijon nimava kaj sanjat[sm=zmeden.gif] - pa glede na to, da ima on ogromno žlahte...
No sicer sva pa računala vsaj od 300-500tisoč najinih stroškov, pa starši nekaj namaknejo pa je.
No, vse se da, če se hoče...




Anonimen -> RE: Stroški poroke (3.2.2007 20:38:16)

Ej, saj veliko dobiš z darili nazaj in se ti skoraj pogliha, veš, tako da ne skrbi. Pa še nasvet: začnita nakupovati že prej in vsak mesec kakšno stvar kupita, pač stvari, ki jih lahko, ker oštarija in muskontarjji pridejo na koncu. Tako si stroške razdeliš na več mesecev in lažje dihaš. Pa če imaš vsaj malo žilice in volje, si kaka vabila in zahvale izdelaj sama, pa konfetke tudi... marsikaj se da. Pa fotografa enega poznam (je fotkal tudi mojo poroko in sem bila zadovoljna), ki letos fotografira samo v zameno za potne stroške in objavo kakšne fotke na njegovi novi spletni strani, ki jo izdeluje, se pravi skoraj zastonj. Če te zanima, me kontaktiraj na ZS. Že tu lahko prišparaš kar nekaj €.




Anonimen -> RE: Stroški poroke (4.2.2007 12:49:18)

Jaz sem stroške zreducirala do minimuma, na koncu pa sva dobila še denarja nazaj. Fino je, če mal žlahto ponucaš.
Moja obleka: 25k + čevlji 16k obleko sem kupila v butiku
Moževa obleka: 85k, čevlje je že imel
Rože: 20k vse, po grosističnih cenah, teta cvetličarka je naredila šople,...
Frizura, makeup: naredila teta frizerka, namazala sem se sama,
lečila sem si privoščila res majboljša: 10k
Stroški poroke: 7k civilni del
Torta: 16k....sestrična, ki ima slaščičarno je računala samo material
Muzika: 90k
Zabava: 300k
Vabila: kaligrafsko sem jih napisala sama in jih raznosila: 5k
Konfeti: kozarec za šampanjec z imenoma in datumom: 20k (naredila sama)
Fotograf: 50k
Prstana: 24k
Pevci v cerkvi: 15k mi je ena kolegica pela z zborčkom
Vse to sva plačala sama.
Keksi: zrihtala in plačala tašča.
Priče so plačale: cerkvene dajatve, šampanjec v cerkvi
Tašča je za darilo dala kar nekaj denarja, nekatere tete tudi.
Stroški so bili za 70 ljudi 600 prijateljev, denarja pa sva dobila 1500 prijatlčkov.
Stroški zminimalizirani do konca, res pa je, da sem vložila ogromno truda. Sem morala res začet delat že pol leta prej.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sulfinija -> RE: Stroški poroke (16.2.2007 17:24:09)

Za priprave 1.000.000 in 500.000 gostilna in 150 svatov.Niso poceni bile priprave vendar sma marsikje lahko prišparala.V ceno všteto čisto vse razen poročnega potovanja.Bilo pa je avgusta 2003.
Večerjo plačali starši moji in njegovi.Pecivo plačala mami in tašča,vino dala tašča za oboje goste in tašča nekaj denarja,najina pa prispevala k poočnemu potovanju.V cerkvi zbor plačala sama in kočijo za darilo možev brat.Sma pa tudi sama vložila veliko truda in sma že začela pripravljati nabavljati nekatere stvari v mesecu januarja torej so priprave trajale dobrih 8.mesecev.
LP Mojca[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




skačica -> RE: Stroški poroke (17.2.2007 22:59:22)

Nas je bilo 15 in sva za vse skupaj dala 600.000 sit. Sva pa potem od staršev dobila za darilo denar(300.000). Sva rekla,da bova vse sama plačala potem pa naj starši dajo za darilo kar in kolikor hočejo. So dali denar.

je pa res,da nisva ravno šparala pri pripravah.




Anonimen -> RE: Stroški poroke (19.2.2007 20:08:36)

Jaz ne vem ampak naju je lansko leto maja poroka prišla 2.700.000 sit (všteto vse razen torte, ker je bila darilo- ta je stala 50.000). Saj me kar na rit vrže ko vidim to številko. Tu zraven so nama starši dali 600.000 sit za večerjo(s tem povdarkom, da sva imela tu veliko popusta,ker sem sama gostinka in so mi full, zmanjšali račun - če bi gledala realno toliko kot bi morala plačati bi naju že to prišlo krepko čez miljon) vse ostalo sva krila sama. Poročno potovanje je odpadlo, šla sva sicer na morje za en teden in en teden v Nemčijo, ampak poročno bo pa počakalo nekaj let in na eno obletnico bova šla nekam kamor sva želela lani. Je pa drago. Več kot miljon za oba, toliko sva pa raje vložila v stanovanje.

Ampak sva pa res imela tako poroko kot sem si jo zamislila. Ogromno sem delala sama. Vabila, konfetke, pecivo sem pekla sama, rižek v culicah, okrasitve doma na postavljanjih mlajev... Skratka poroka je bila za naju sanjska. Nisva pa se šla nekega pretiravanja, toliko pač stvari stanejo.
Če bi se še enkrat poročila (kar upam da ne) bi si zaželela ravno take poroke, le da bi mogoča sama malo manj delala, ker sem bila na koncu čisto izčrpana in sem po poroki rabila 14 dni, da sem se postavila na noge, me je bolezen čisto pobrala. No pa zdaj bi še kaj dodala.
Torej res ne vem, kako ste eni izpeljali poroko s tako majhnimi vsotami. Nama ni uspelo, čeprav sva si na začetku zastavila veliko nižji proračun, kot se je na koncu izšlo. Vsaka stvar je bila čez 100.000 sit.

Moram pa enkrat napisat kako je potekala ta najina sanjska poroka.




modrooka -> RE: Stroški poroke (21.2.2007 10:48:09)

september 2003

1.300.000,00 SIT (ansambel, gostilna, rože, slike, snemanje, obleke, prstana, poročna torta, vabila, zahvale,...). V to ceno ni všteto poročno potovanje. To prinese dodatnih 500.000 SIT.

Imela sva 70 svatov. Več kot dovolj.

Denar so dali starši - od obeh. Še več, kot je bilo potrebno.

Obleko sem si sposodila v Ajdovščini in se plačala vsega skupaj samo 25.000,00.




Nasy -> RE: Stroški poroke (25.2.2007 9:48:32)

o matr, jaz raje ne napišem nič, vse sva plačala sama, bilo nas je pa 11..matr, ste vsi taki milijonarji ali kaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]midva čez 200.000 bivših sit gotovo nisva prišla, pa nama nikjer nihče ni nič dal zastonj, tu je všteto vse,moja frizura (mojega sem sama sfrizirala- ostrigla, pramenčki), torta, večerja, obleki-moja izposojena, konfetki,šopek, naprsni šopki..no, na poročno potovanje sva šla čez kako leto, ko sva našparala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
nikoli mi ni bilo žal za to, za najinim hrbtom so sicer spletkarili, kako nama bodo naredili veliko poroko, ki je nebi imel kdo plačat in je nisva želela, na koncu sva bila že na tem, da greva enostavno med tednom na matični urad..ampak potem so se le umirili in z dolgim nosom pač prišli na poroko..zdaj nisva nobenemu nič dolžna in vesela sva, da je tako






bodoča -> RE: Stroški poroke (26.2.2007 14:32:34)

Živjo!

Midva sva imela 58 gostov, od tega 4 ali 5 malih otrok in sva za vse, čisto vse plačala 800.000 SIT (+/- 15.000 SIT), če pa štejem še poročno potovanje zraven, naju je pa vse prišlo okoli 1.100.000 SIT. Plačala sva vse sama, ker se mi tako zdi najboljše.

res pa je, da preverita več ponudnikov za isto stvar, ker se cene kar razlikujejo, še posebej se ti splača primerjat cene cvetličaren in fotografov.




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>