|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroške knjigice
11.2.2007 14:35:16   
muki1
Predlagam, da odpremo podforum, ali pa eno dolgo debato, kjer bi se pogovarjali o otroških knjigicah.
Velikokrat starši naletimo na težavo, ker ne znamo, kaj je primerno za katero starost. Pa ko bi rada kupila neko knjigo, tudi ne poznam...časa pa seveda ni, da bi v knjigarni vse prebral. Razni Frančki in Nodiji...to mi ravno ni ne vem kako všeč, saj obstajajo še risanke, pa knjige, pa en kup igrač...na koncu se iz tega razvije obsedenost do nekega lika, pa ostalih sploh ne šmirglajo.
Upam, da bo tale zamisel naletela na plodna tla, saj smo nenazadnje forum, kjer bi se naj nahajalo veliko staršev, pa se žal vse prevečkrat porazgubimo po raznih čvekih in ostane premalo časa za resne teme user posted image .
Moji oz. Nežini favoriti ta trenutek, dva meseca pred tretjim rojstnim dnevom, so:
Poljubček za sestrico
Pika Nogavička
Knjigice o Mili

Rada posluša tudi ,,dobro staro,, Muco Copatarico, pa še Zrcalce sem ji uturila, to sem se spomnila še iz mojih časov.
Seveda so tudi knjigice o Nodiju zelo zaželjene, vendar se mi zdi, da ji popušča koncentracija, ker je knjigica še predolga.
Jah, pa Kekce imamo zdaj doma, pa je tudi zelo težka knjiga za take male. Potem ji bolj po svoje opisujem.

Mislite, da je boljše, da ji berem, kar dejansko piše v pravljici, ali pa ji opisujem slike in na ta način sestavljam zgodbo? To mislim bolj pri knjigicah z veliko besedila.
Kakšni predlogi bodo zelo dobrodošli user posted image .

< Sporočilo je popravil katrin -- 16.2.2007 23:04:48 >


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 14:45:53   
Katrin
user posted image user posted image  za idejo. Mislim, da bi lahko uspela...

No, jaz svoji skoraj 2letnici največkrat slike opisujem (kjer je veliko besedila), drugače pa ji berem. Težko bi rekla, katera knjigica ji je trenutno najbolj všeč. Ponavadi sama izbere knjigico s police (ko ji je na dosegu roke) in jo potem prebirava.

Veliko lepih trenutkov pri branju našim najmlajšim user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 14:59:04   
muki1
A ne da, Katrin? Čudno, da se nismo že prej česa takega domislile, imamo sezname; koliko tehtamo, kakšne vozičke imamo......da ne govorim o avtih user posted image , pa dajmo še knjigice naštevat in predlagat. Od tega bi človek vsaj korist imel user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 15:08:09   
lex
Pri nas so trenutno Nodiji v zatonu. Ima tudi celo zbirko Disneyevih slikanic, ki so izšle ob nekem časopisu (Dnevnik, če se ne motim). So pa lepe in zanimive tudi pravljice pisatelja Hans-a der Beer-a  (Beli medvedek - cela zbirka o medvedku Larsu) rad te imam iz vesga srca (kako medvedek sprašuje svoje prijatelje o tem kako jih imajo njihove mame rade oz. s čim - meni osebno najlepša pravljica za izkazovanje čustev), potem so tukaj razne revije in v njih kratke pravljice.
Aleks je star 2 leti in trenutno so glavne knjige o traktorjih in živalih, tako da mu pravljice kar pripovedujem brez knjige.
Aja pa Zlatolaska in trije medvedki je tud lepa.

Se pa strinjam s tabo, da bi bil poforum za takšne knjigice več kot dobrodošel, saj se ne da nobenemu cele debate brat, da prideš do raznih naslovov.
Mislim pa, da bi ti v knjižnici znala svetovati, ketre pravljice so primerne za triletnike.

Pa veliko užitkov ob branju pravljic.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 16:14:48   
Katrin
Bom posredovala idejo oz. željo po novem podforumu naprej, pa bomo videli user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 16:26:46   
trixi
Ja super, tu sem jaz čisto doma, "poklicna deformacija". Mi zelo dosti knjig preberemo še prej ko pridejo do bralcev, v knjižnice. Jaz osebno mislim, da je nasvet, katere knjige so za določeno obdobje in priložnost primerne najlažje dobiti v knjižnici pri knjižničarkah, ker že vzgojiteljice v vrtcih ne poznajo velike večine knjg. In ponudba je ogromnauser posted image , tu smo res lahko izbirčni.

In kaj beremo mi pri starosti 3 leta 8 mesecev?
-vse, kjer je vsaj omenjen kakšen kopač, traktor, kamijon
-knjigice o vrančku Dokolenku
-Piki je še vedno IN
-odvisno glede na priložnost- o pospravljanju, zobki, bolezen,zdrava prehrana, praznične (novo leto, božič, velika noč)
-revijo Galeb, ima polno kratkih zgodbic, pesmic,ugank
Ej, bolje da neham, ker tu se res težko ustavimuser posted image

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 16:28:15   
vesna.com
Moja mlajša,ki je stara dobri 2,ima rada piki knjigice.Kartonke so zlo lušne,pa ni velik za brat,tko da zdrži do konca.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 16:42:43   
muki1
Trixi, mi lahko omeniš naslov kakšne knjige o pospravljanju? Bi prišla zelo v poštev user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 16:44:33   
sayuri
Super ideja za podforum user posted image user posted image user posted image .

Pri nas so že nekaj časa IN knjigice:

Slonček Ferdinand : POIŠČI ME, LAHKO NOČ

Vse  variante PIKIJA

KRAVICA KATKA

BOR IN BINA NA SONCU

RADOVEDNI VALENTIN

DORINA JAJCA

Rad ima tudi knjige, ki imajo poučno vsebino - različna vozila naprimer, sadje, živali....

Pravljice, kot so Muca Copatarica, Zrcalce, Maček Muri in podobne, pa ga ne zanimajo šeuser posted image ...nima tako dolge koncentracije in po dveh straneh že hiti po drugo knjigo. Tudi Nodi, Franček in podobne mu niso zanimive - samo sličice pregleda.


(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 18:38:05   
Ezi
Naš 3 letnik ima rad tudi
-Medo Jaka
-Peter Pan (takšne dolge pravljice beremo v večih delih, potem najraje pripovedujemo zgodbo po slikah, včasih midva z očijem, včasih on)
-Pepelka (ena kratka varianta)
-Medo Boris pomaga mami - opisuje gospodinjska dela
-Nodija že dolgo nismo brali, smo ga imeli pa dolgo na tapeti
-Zmajčkov rojstni dan
-Povodni mož
-Mali Vran
-Franček
... zdaj ima rad velike slikanice, seveda jih ocenjuje po ilustracijah. Če so mu slike všeč, potem jo večkrat beremo, ima pa rad tudi male kartonke, ki so bolj tematske ... npr. gasilci, o vlakih, avtomobilih ... veliko lista tudi zbirko Disneyevih, ampak nima potrpljenja, da bi jih prebrali - so res predolge. V knjižnici si včasih sam izbere knjigice (se mu tako fajn zdi), jih imamo pa dosti doma - še tistih, ki smo jih imeli z bratoma.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroške knjigice
11.2.2007 18:55:16   
al1*
Moj je star 4,5 in tudi ogromno beremo. Trenutno so zelo in knjige o Žabcu (Žabec in tujec, Žabec pozimi...)

O pospravljanju obstaja ena fina knjiga Pucek ali če pomaga vlak, pospravi vsak junak. V tej seriji so tudi knjige o škratu Brokolinu (o zdravi prehrani), Škrat plenicetat, Zobovilka, Imuno, Medvedek pomagalček. Naš ima te knjige strašno rad.
Sicer pa ima tudi naš rad vse, kar je o vozilih in delovnih strojih: Maks in veliki traktor, Gradimo števila (znamo vsi v družini na pamet)...


_____________________________

lp


(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroške knjigice
12.2.2007 7:25:42   
Anonimen
Moj najmlajši je star tri leta. Nekako od dveh let in pol sem mu začela kombinirati, najprej branje pa potem komentar in pogovor o tem. Tako da sedaj prav ločiiva, ali želi samo gledati ali želi, da mu berem. Najrajši posluša;
Pekarna Mišmaš
Kekec
Muca Copatarica
Sneguljčica
Maček Muri
Kdo je napravil Vidku srajčico.
Želja pa nama je uloviti slikanico Žogica NOgica, Mojca Pokraculja in Zvezdica Zaspanka. Malo kombiniramo knjižnico, kakšno lepo slikanico pa si z veseljem privoščiva.

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroške knjigice
16.2.2007 23:06:54   
Katrin
Punce, zaenkrat nismo dobile zelene luči za nov podforum...lahko sem vas/nas prestavila samo na vrh, kjer se lahko debata razvija dalje!

Veliko prijetnih trenutkov z vašimi najmlajšimi pri prebiranju in branju knjigic user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroške knjigice
27.2.2007 13:20:36   
ANYU
Naša pupa je sicer še premajhna za pravo branjeuser posted image , ampak že imamo na zalogi Mačka Murija, Pedenjpeda, pa Mehurčke od Zupančiča in seveda razne kartonke (Slonček Ferdinand, Rok in Ema ..., pa tiste z živalmi, ...).

Ko bo večja, bi ji pa nabavila še Pekarno Mišmaš, pa Muco Copatarico, pa ... se vam javim takratuser posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otroške knjigice
15.3.2007 21:51:11   
Katrin
Naša pikica je dopolnila 2 leti; obvezno branje pred spanjem sta Rdeča Kapica in Muca Copatarica. Najbolj mi je hecna, ko me prekine in začne sama pripovedovati user posted image

Veliko lepih trenutkov ob branju user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu ANYU)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otroške knjigice
19.3.2007 9:15:32   
popi
Ali mogoče pozna kdo gospoda gatnika?
To knjigo bi rad naš mali.Smo pa trije knjigožerci pri nas...
lp

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otroške knjigice
19.3.2007 9:37:31   
Olivija
Naši so zelo všeč knjige od Klausa Baumgarta: Larina zvezda, Leni in Čivk in tista o malem zmajčku (ne spomnim se točnega naslova).

Prebrali smo tudi že vse knjige o Mavrični ribici in Pingvinu Pitu (Marcus Pfister).

Trenutno je pa najbolj aktualen zajček Feliks (Annette Langen). Meni so te knjige tudi zelo pri srcu, ker so res zanimive za brat user posted image .

Je pa dobila za drugi r.d. skrajšano verzijo Zvezdice zaspanke, ki smo jo tudi že velikokrat prebrali.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 19.3.2007 9:39:04 >

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otroške knjigice
22.3.2007 23:16:20   
caillou
Glede na to, da smo doma z mano vred ubrisani na otroške knjigice, bi napisala par res dobrih naslovov knjig. Meni osebno je najbolj všeč knjigica z naslovom Doktor Belko (ta je naš favorit), ki govori o o malem belem kuštravem psičku, ki je v bolnišnici na pediatričnem oddelku kot živo zdravilo zelo bolnim otrokom. Knjigica ima krasno ilustracijo in zanimivo poanto, spisano tako, da jo razume že zelo mali otrok.

Če imate probleme z umivanjem zob, vam priporočam knjigico z naslovom Oh, ti zobki! Ko smo to knjigo dobili v roke, danes samo še omenim medvedka, ki so mu zaradi tega, ker se ni hotel umiti zobk, le-ti vsi popadli ven, si umivamo zobe kot za šalo.

Zelo zanimive so tudi zgodbice o bobru jakcu, o krtku in njegovih dogodivščinah, predvsem fatkom bodo všeč, Ezopove basni (izredno kratke in poučne basni), potem pa še tiste legendarne kot so Kralj Matjaž (mogoče za malo starejše, od štirih let naprej; naša punčka si na vso moč želi iti pod Peco in obuditi Matjaža), Janko in Metka,...
 
Tega je ogromno in ko se spomnim še kaj pripišem. Mi je pa zelo všeč, da je nekdo odpru tale podforum.



 
 

< Sporočilo je popravil caillou -- 22.3.2007 23:17:45 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otroške knjigice
28.3.2007 20:58:40   
caillou
Še ena knjigica, ki je izredno zanimiva in bo tako malčke kot tudi vas pripravila do smeha in sicer Pukec pa pukauser posted image . Priporočam!!!

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otroške knjigice
28.3.2007 21:19:40   
lukec
Eptine iz zbirke KNJIGOBUBE user posted image .

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otroške knjigice
9.4.2007 23:22:42   
muki1
Sem spremenila mnenje o Frančku, odkar kupujemo vsako soboto Dnevnik s Frančkom. Zelo poučne knjigice user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otroške knjigice
14.4.2007 22:19:53   
caillou
Tudi nam so Franček in njegove dogodivščine zelo všeč. Luštne knjigice so tudi o punčki Katji; trenutno se spomnim samo treh in sicer Katja gre v park, Katja naredi neumost in Katja noče spati.

Fantkom bo pa sigurno zelo všeč kartonka Gasilska brigada. Mi smo jo že skoraj posvojiliuser posted image .

< Sporočilo je popravil caillou -- 14.4.2007 22:20:01 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otroške knjigice
16.4.2007 8:03:11   
popi
Grozni Gašper za fante in Angelina balerina za male navihane baletke.
lp

_____________________________

Pleši na glasbo,ki jo slišiš.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otroške knjigice
23.4.2007 11:51:02   
popi
Po dolgem času berem knjigo slovenskega avtorja.Bogdan Novak-Pasja grofica.Meni je super.Govori o Slovenki Emiliji Kraus,resnični Napoleonovi ljubezni.
lp

< Sporočilo je popravil popi -- 23.4.2007 11:53:24 >


_____________________________

Pleši na glasbo,ki jo slišiš.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otroške knjigice
18.5.2007 18:28:11   
malecka
moj sinekpa se ne more ločiti od knjige bobek in barčica sem jo sedaj dobila v paketu ko sem rodila mojo pikico. jo vemo že na pamet. in če slučajno primem katero drugo knjigo mu ni prav. mi že na uha gleda ta bobek. user posted image  je pa lepa knjiga. pardon slikanica

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu popi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?