hipertonija, vloga za vrtec (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


andrejalj -> hipertonija, vloga za vrtec (16.2.2007 11:01:22)

Me zanima, če katera ve...

Je na vlogi za vpis otroka v vrtec pametno, pomembno, da se v rubriki 'navedite zdravstvene posebnosti, ki jih mora vrtec poznati za varnost in ustrezno delo z otrokom' omeni hipotoničnost otroka?
Ali je bolje, da se zdravnik na sistematskem pregledu pred vstopom otroka v vrtec 'odloči', če je pomembno opozoriti vrtec o tem ali ne?

andrejalj




lenika -> RE: hipertonija, vloga za vrtec (16.2.2007 15:51:49)

Pomoje škodit ne more, če omeniš.




dory -> RE: hipertonija, vloga za vrtec (16.2.2007 18:45:02)

Moj je tud hipertonik, a ker to ni bolezen, pomoje nima smisla pisat...saj v vrtcih nimajo fizioterapevtov...kljub hipertonosti otrok lahko cisto normalno funkcionira in zivi kot ostali...da bi se pa zaradi tega kej posebno z njim ukvarjal pa tud pri svojem ne vidim nobene potrebe...pa je imel zelo hudo obliko hipertonije...




MALINČICA -> RE: hipertonija, vloga za vrtec (17.2.2007 10:35:13)

Po moje pa bi bilo dobro, da to dopišeš na vlogo. Jaz sem lani v skupini imela eno hipertono deklico in so nas starši opozorili na to. Se mi je zdelo fajn, da sva vedeli, ker so se razlike videle predvsem pri obisku telovadnice in nasplohh pri gibanju.  




andrejalj -> RE: hipertonija, vloga za vrtec (19.2.2007 9:59:10)

Bojim se, da bi bilo to preveč za osebje v vrtcu, ker imajo gužvo in se ne bi mogla ena vseskozi ukvarjati z enim otrokom, potem ga ne bodo sprejeli, če bi opozorila na to. Recimo...
In če bi bil sprejet, bi pa opozorila osebje, da ima fantek težave v gibanju, da bi bile pozorne. ma ne vem.....




lenika -> RE: hipertonija, vloga za vrtec (19.2.2007 11:29:37)

Ja potem pa ne napiši nič in ko bo sprejet, potem opozori njegovo vzgojiteljico.




dory -> RE: hipertonija, vloga za vrtec (19.2.2007 15:10:28)

Jst za svojega vem,da ne bom nic pisala,ker ga ne zelim locevat od ostalih...bom pa enkrat omenila vzgojiteljici, da je pac malo bolj neroden zaradi tega in mogoce tudi malo drugace drzi stvari kot ostali...to je pa tudi vse...




Stran: [1]