|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpisek iz rojstne matične knjige - sprememba...
28.2.2007 11:19:04   
Jančika_
Upam, da bom znala kolikor toliko razumljivo vprašat, ker še sama ne vem točno, kaj me zanimauser posted image .

Torej: mož je pred kratkim zamejal službo in ko je urejal zavarovanje zame (zavarovana sem po njem), mu je ona teta tam zatežila, da moj rojstni list (prinesel je original) ni veljaven, ker je na njem drug priimek.  Hm, zdaj pa ne razumem - če je to izpisek iz rojstne matične knjige, potem drugače kot stari priimek ne more biti gor, ker sem se pač rodila s tistim priimkom in konec, neuser posted image . A to spremenijo v arhivuuser posted image ? Bi rekla, da verjetno neuser posted image . Verjetno bi v izogib nesporazumom morala zraven dati še kopijo poročnega lista?

Vse skupaj mi je pa še manj jasno zato, ker je ob poroki tudi mož spremenil priimek, pri njem je pa kao vse vredu. Naj povem še to, da mi mož ni znal točno razložiti, kaj je uradnico motilo (v končni fazi je pa zavarovanje uredila, tako da spet - user posted image ) in je možno, da je kaj narobe razumel.

Kakšna ideja, razlaga, napotek?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 11:22:45   
Anonimen
Ja itak da ne morjo spreminjat priimka na rojstnem listu, saj ko si se rodila si se tako pisala. Drugič naj res nese še kopijo poročnega lista, če ženski ni jasno zakaj ima poročena ženska drugačen priimek kot ob rojstvuuser posted image

Birokrati, sej ne morš druzga k da bi se user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 11:34:09   
Jančika_
Drugače vedno dam zraven še poročni list (za vsak slučaj, pa ga še nikoli za nič nisva rabila), tokrat pa mu je sama rekla, da naj prinese rojstni list, davčno in EMŠO. Pol pa ni bilo vreduuser posted image . Poleg tega je imel zraven še potrdilo o državljanstvu, stalnem bivališču in rojstna lista, davčni številki in EMŠO obeh otrokuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 11:34:45   
mala maja
prinesi ji poročni list, če bo zadovoljnauser posted image .

Sama sem imela podobne težave ko sem urejala zavarovanje za mami ki je ležala v komi. Nisem uredila nič. Drugi naslov, drug priimek... Če ne bi imela brata ki je živel na istem naslovu in enak priimek ne bi nič uredila.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 13:42:27   
ksenjak
Jaz sem enkrat potrebovala svoj rojstni list in ker originala že dolgo nimam, sem morala po njega na matični urad. Tam sem ga dobila, mislim, da z novimi podatki pa še to so mi rekli, da je veljaven samo en mesec in da bi v bistvu za vsako stvar mogla priti po novega.
Ne vem, tako so na matičnem uradu rekli meni.

Lp

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 19:26:16   
Jančika_
Ja šit no, a zdaj bom pa za vsako figo v Slovenj Gradec moralauser posted image ? A se da to zdaj dobiti povsod, mislim, doba računalnikov, interneta, pa to?

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 19:38:39   
Strawberrie Cherrie
Janička, kaj v SGju si se rodila user posted image user posted image user posted image

Btw, rojstni list lahko dvigneš na vsakem rojstnem-matičnem uradu user posted image oz upravni enoti, taksa je pa 1,4€, tko da brez panike. user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 19:42:52   
Jančika_
LP, najlepša hvala - pred sto leti, ko sem se poročila, sem morala po izpisek gor v SG. Ni bilo za mislit, da bi to lahko v Celju zrihtala.

Ja, moja mati je bila nobel v tistih cajtih in je šla obakrat rodit v SG iz Maribora. Vidiš, že takrat so ženske to počele - jih poznam kar nekaj, ki so to naredile v zadnjem času.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 19:44:29   
Strawberrie Cherrie
Eh sej neb vedla, tko sem pa zadnjič za malega šla po nov roj list kjer je oče tut vpisan not in mi je rekla, da ga lahko dvignem na katerem koli uradu v Slo. user posted image

Nič ni nobl, jaz bi pa tele naše zdravstvene sestre nekam poslala user posted image user posted image , unga sposojenga dohtarja iz Ptuja pa tut, ko me je na živo šival tam spodaj!!! user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 20:32:12   
Eva*
A zi ne pise na rojstem listu pod opombe, da si spremenila priimek zaradi poroke?
Če se ne motim, mmeni pise tako nekako.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 21:19:06   
arielca
Jaz imam na rojstnem listu samo svoj dekliški priimek. Pa ni bilo nikoli še nobenih problemov.

Ampak poslušajte tole user posted image :
Če želiš spremeniti naročnika na Telekomu in če nočeš, da ti to 'hudo' storitev zaračunajo, moraš izpolnit en obrazec in dodat kopijo rojstnega lista prejšnjega naročnika. OK, razumem, da mora bit en dokument, ampak kje so pa rojstni list najdli user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Eva*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izpisek iz rojstne matične knjige - sprem...
28.2.2007 21:47:55   
Jančika_
Eva, ja, verjetno to piše na kakem novejšem izvodu, ampak jaz sem mu dala zraven pač tistega, ki sem ga imela doma - je tolk star, da je skor na pergametu tiskanuser posted image . Saj zdaj bom vedela in bom enega novega nabavila, da ne bo kdaj panike.

Arielcauser posted image user posted image !

(odgovor članu Eva*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?