Tiste, ki imate težave s ščitnico (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


* Mateja * -> Tiste, ki imate težave s ščitnico (4.3.2007 17:00:49)

Ojla!
Vem, da je na to temo že veliko napisanega, ampak, če ste tok prijazne tiste, ki imate težave, če mi lahko napišete kake težave ste imele oz. jih imate. Zanimajo me bolezenski znaki!!
Nalepša hvala!!!




nynna -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (4.3.2007 17:18:46)

Mislim, da boš tukaj našla največ.

http://metuljcica.mojforum.si/




dory -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (4.3.2007 18:51:24)

Jst bom drug teden dobila izvide...moje tezave: ob najmanjsem naporu grozna sapa, mocno utripajoce srce, slabo spanje, utrujenost, brezvoljnost, prekomerno potenje....bomo vidli..upam,da ni to to, da se sam staram :)




Anonimen -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (4.3.2007 18:52:47)

neutemeljeno pridobivanje kg - žal, pa nič drugega.




DOLAR -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (4.3.2007 20:50:20)

tudi jaz jih imam že 10 let




Anonimen -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (4.3.2007 23:31:03)

IZVIRNO SPOROČILO: pikec0

neutemeljeno pridobivanje kg 


Pri meni isto, samo s tem da imam še težave z kožo(mozolji) in lasmi(izpadajo), pa na splošno mi počutje ful niha. Včasih imam toliko energije da bi kar letela čez par min bi pa spala. Za popestritev imam pa še visok pritisk in naredil se mi je šum na srcu(baje tudi to povzroča moteno delovanje ščitnice).

Imela sem pa 2 zgodnja splava(do 5 tedna) v pol leta in moj zdravnik krivi za to ščitnico.




Anonimen -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (5.3.2007 0:15:58)

Imela sem pa 2 zgodnja splava(do 5 tedna) v pol leta in moj zdravnik krivi za to ščitnico.


To je pa dobro vedet. Si bom zapomnila, ker meni so znali povedat vse sorte, na ščitnico pa ni nihče pomislil (2 ss v 5 mesecih). Kaj vse človk ne izve. TNX




Pilar -> RE: Tiste, ki imate težave s ščitnico (5.3.2007 14:05:56)

- imela sem veliko energije, potrebovala zelo malo spanja
- v mirnem stanju je bilo 130 utrip srca na minuto
- vsak najmanjša napor je pomenil močno razbijanje srca( dobesedno sem mislila, da mi ga bo razgnalo)
- močno izpadanje las
- zelo slaba koncentracija
- zelo šibka menstruacija
- tresle so se mi roke
- kljub normalni ali morda povečani količini hrane, sem noro hujšala
- prebava pospešena
No, te znake sem imela ob prevelikem delovanju ščitnice in pristala sam v bolnici, ker sem prejela dozo joda.

Zdaj jem tablete, ker mi ščitnica dela premalo. Dejansko pa nisem opazila takrat kakšnih posebnih znakov: imela sem redno kontrolo, pa zanosila sem in sem hotela vedeti kako je s ščitnico in takrat so izvidi pokazali, da mi dela premalo. Zdaj sem na tabletah že 3 leta.





Stran: [1]