Alergija na pralni prašek (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


r1ta -> Alergija na pralni prašek (10.3.2007 11:24:41)

Punce, vse bolj se mi šajna da ima Ana (2 meseca) alergijo na pralni prašek. Najprej sem uporabljala Ariel sensitive, potem smo bili v Sloveniji na počitnicah in sem prala kar z enim pralnim sredstvom (ki ga je pač imela babi) in takoj za tem se je začelo. Zdaj sem prešaltala na Neutral, ampak je stanje vedno slabše. In zakaj sumim da je pralni prašek? Zato, ker je koža pod pleničko čisto lepa, nič rdeča, nič izpuščajčkov, točno tam kjer se pa plenička konča se pa začne to sranje... (pardon na izrazu ampak sem res jezna). Najbolj rdeča koža pa je na notranji strani komolcev, zapestju, pod pazduho, vratom in pod koleni... Prav tako je zelo suha koža na lasišču, toda samo tam kjer se koža dotika tkanine, kadar Ana leži...  Zdaj še enkrat perem vse njene stvari oziroma samo izpiram. Imela bom goro likanja ampak to ni važno, le da je njej bolje... Ima katera kakšne izkušnje s tem?




juniorka -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 12:03:43)

Jaz sem mela enkrat alergijo na mehčalec...sem komaj pogruntala! Pa sem prešaltala nazaj na starega, pa je blo ok!
Upam, da bo tud pr vas vse v redu!
lp




Strawberrie Cherrie -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 14:00:59)

R1ta, sem ti že odgovorila med decembrčicami. Pa dam še tukaj -> poizkusi pralni prašek DASH in brez mehčalca. Kljub temu, da tole, kar ti razlagaš se nam je pa začelo delat, ker je alergičen na kravje mleko. Pa (ker samo djim) ne pije več kravjega mleka in stvar se je v 1tednu izboljšala.
Verjetno gre pa res alergija na mehčalec....




cicido -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 15:01:50)

pri nas, odkar imam otroke, peremo s praskom DASH. Tako nam je svetoval dermatolog, ko smo imeli starejsega na pregledu zaradi izpuscajev.




r1ta -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 15:28:36)

Hvala punce za nasvete. Upam, da dobim še kakšnega. Hja, mehčalca pa nisem uporabljala, tako da res sumim samo pralni prašek. Bom probala poiskati Dash tukaj v NL! Če ima kdo še kakšno idejo se toplo priporočam![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozica.gif[/image]




zanika -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 16:13:28)

Jaz imam sama alergijo na mehčalce in pralni prašek (celo telo dobi mozolje in tudi koža me obupno srbi). V zadnjih treh letih sem našla rešitev. Cunje nikoli ob koncu pranja ne poberem iz stroja, ampak jih dam na ponovno splakovanje. Zadeva deluje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Mehčalca pa sploh ne uporabljam




Strawberrie Cherrie -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 19:43:44)

Aja, imaš pa še šanso pranja z oreščki...se dajo naročit preko interneta, kako in kaj naročiti, pa se obrni na Seven, ti bo verjetno z veseljem pomagala. Ona pere s temi indijski oreščki (ali nekaj takega [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif])




Seven* -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 19:50:20)

1. moznost: Poskusi z Frosch detergentom, ki ga prodajajo v DM. Je zelo blag in ponavadi imajo redki alergijo nanj.

2. Indijski orescki. Dobis jih na www.biosi.si

Vso sreco.




noe -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 20:35:16)

Moj ima tudi alergije in edini prašek na katerega nima reakcije ji Persil Sensitive.Upam, da čim prej najdeš prašek , ki ji bo ustrezal.lp




noe -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 20:48:28)

Seven,kako pa izgleda to pranje z oreščki, za kako dolgo imaš en paket?




Anonimen -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 21:22:34)

Tudi jaz priporočam pralne oreške, če ima [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] alergijo. Drugače sem pa jaz sredi decembra kupila kilsko vrečko oreškov in jih imam še skoraj pol kile, pa nisem ne vem kolk šparovna z njimi.




URŠA K. -> RE: Alergija na pralni prašek (10.3.2007 23:18:44)

Tudi jaz uporabljam persil sensitive prašek za belo perilo, za pisano pa gel persil sensitive (seveda dvakrat izpiram)in nima nobene reakcije.

Lp




sanjula -> RE: Alergija na pralni prašek (11.3.2007 11:35:06)

Uporabljaj pralne oreške, ki so sedaj na voljo tudi v tekoči obliki, če pač ne maraš uporabljat lupinic. Super zadeva. Jaz že nekaj časa ne perem več z ničemer drugim.




PrimozB -> RE: Alergija na pralni prašek (27.6.2015 17:24:10)

Pozdravljena,
za alergije, nevrodermitis ali luskavico je idealen pralni detergent BIOSID.
Popolnoma naraven izdelek, preverjen, priporočajo dermatologi v Nemčiji.
Ima tudi to prednost, da ne potrebuješ mahčalca.Mi ga uporabljamo in
perilo je mehko ter popolnoma čisto, pa še nobenega ne srbi koža.
Na embalaži je napis BIOSID Vollwaschmittel.

L.p.
Primož




Jakec_K -> RE: Alergija na pralni prašek (24.2.2016 23:14:23)

samo brez mehčalca...... mehčalec je eden tahujših alergenov. Lp,




Stran: [1]