3D UZ in ... (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> 3D UZ in ... (14.3.2007 0:32:56)

Mal se bo slišalo smešno vprašanje ampak vseeno upam, da mi bo katera lahko odgovorila.
1. Ko imem UZ pri svoji G me sestra vedno prosil naj grem prej na wc.
2. Ko sem imela NS, sem zato pred tem tudi šla na stranišče, kar pa me je zdravnica kasneje okarala, saj se bi naj na ultrazvoku zaradi praznega mehurja slabše videlo.

Sedaj pa se mi bliža termin za 3D UZ in sem malo v dilemi in ne bi rada izpadla noro, zato vas prosim za nasvet.

A to če imaš prazen ali poln mehur res vpliva na vidljivost otročička na UZ?
Kdaj se lepše vidi? Ko je poln mehur?




pikam -> RE: 3D UZ in ... (14.3.2007 6:54:26)

Ko sem jaz šla na NS me je sestra najprej poslala na WC, ker naj bi se s praznim mehurjem bolje videlo. Tako sem tudi nekje prebrala, tako da mislim, da je bolje, da imaš prazen mehur.




Jančika_ -> RE: 3D UZ in ... (14.3.2007 8:19:40)

Mene so vsakič pred UZ poslali lulat.




BarbaraE -> RE: 3D UZ in ... (14.3.2007 8:36:50)

Jah, mislim, da je čisto odvisno, kako dober UZ aparat ima G. Nekateri bolje vidijo, če je poln mehur (starejši UZ aparati) in nekateri, če ni poln mehur (novejši aparati). Takšno izkušnjo imam jaz. Če si pa v dilemi, ali lulat ali ne, pa pred pregledom sestro vpr., če greš lahko prej še lulat, da se ti ful mudi. Pa boš takoj izvedela, kakšna je situacija.




baja* -> RE: 3D UZ in ... (14.3.2007 10:45:22)

Jaz pred NS nisem utegnila it lulat in ko je G. šel s sondo prek trebuščka, je takoj videl, da imam poln mehur. Sem ga mogla it spraznit. Na rednih UZ-jih pa tudi vedno grem prej na WC
Če nisi prepričana, pred pregledom vprašaj sestro.




lunca2 -> RE: 3D UZ in ... (14.3.2007 19:15:45)

Meni ni na nobenem UZ  ginekologinja ali sestra rekla naj grem na WC. Prvič slišim da je potrebno iti prej na WC.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: 3D UZ in ... (14.3.2007 19:18:06)

Jaz sem bila včeraj na NS in še preden sem prestopila prag, me je sestra vprašala, če je mehur prazen, ker mora biti.




Stran: [1]