dojenje in alergena hrana (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


Adelina -> dojenje in alergena hrana (23.3.2007 14:33:17)

Zanima me, kako je s hrano, ki je lahko alergena, če dojim, npr. jagode (jagodni jogurt), arašidi (kikirikijevo maslo), kivi in drugo. Se to med dojenjem lahko je, ali lahko otrok tudi prek mleka dobi alergijo? Hvala za odgovor!




Katrin -> RE: dojenje in alergena hrana (23.3.2007 16:15:24)

Jaz sem se alergenih snovi med polnim dojenjem (prvih 6 mesecev izogibala), nato pa postopno uvajala nazaj v prehrano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Poskusi in opazuj reakcije na svojem otročičku.

lp




eya -> RE: dojenje in alergena hrana (23.3.2007 21:08:53)

Jaz edino jagod nisem jedla, ostalo pa sem. Poskusi v manjših količinah.




Naja30 -> RE: dojenje in alergena hrana (23.3.2007 21:34:45)

Jaz ne jem jagod, orehov, lešnikov.




mojsoncek -> RE: dojenje in alergena hrana (24.3.2007 9:38:41)

Najprej samo malo probaj, da bos videla, ce je kaksna reakcija, potem pa povecuj kolicino. Jaz nisem jedla samo svinjskega mesa, jagod in arasidov oz. jih se vedno ne jem, pa se dojiva samo se zvecer.




Anonimen -> RE: dojenje in alergena hrana (25.3.2007 12:43:54)

Jaz sem jedla vse, zaenkrat posledic (alergije) ni zaslediti.

Poskusi z manjšimi količinami in opazuj reakcijo. Če se ti zdi, da je otrok nagnjen k boleznim, počakaj s tako hrano.




Naja30 -> RE: dojenje in alergena hrana (26.3.2007 15:43:28)

Verjetno je odvisno tudi od tega, ali imate v družini kakšne alergije. Mi jih imamo, zato malo bolj pazim.




lysa -> RE: dojenje in alergena hrana (30.3.2007 23:39:24)

Jaz imam malce drugačno vprašanje, ampak na isto temo. Svojega sinčka samo dojim, ampak ne smem jesti mlečnih izdelkov in pa čokolade, ker ga po njih močno zvija in dobi izpuščaje. Baje naj bi se po 3 mesecih stanje umirilo, ampak pri nama se ni. Sedaj me pa zanima, če bi lahko uporabljala mandljevo mleko namesto kravjega in pa kakavovo maslo. A je mogoče katera to uživala, pa otroček ni imel alergične reakcije?




Stran: [1]