posebna nega in varstvo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


Peli -> posebna nega in varstvo (27.3.2007 21:28:11)

Punce tiste k dobite dodatek za posebno nego in varstvo - zanima me če v dohodnino ko daste otroka pod olajšavo  daste zravn oznako   --->  da mate otroka do 18. leta starosti ; al - otrok, ki potrebuje posebno nego in varstvo in ima pravico do dodatka za posebno nego in varstvo v skladu z zakonom o starševskem marstvu in družinskih prejemkih ......




ana b -> RE: posebna nega in varstvo (27.3.2007 21:34:00)

Vpišeš sorodstveno razmerje A5, torej druga opcija, otrok, ki potrebujo posebno skrb in varstvo.
LP




Peli -> RE: posebna nega in varstvo (27.3.2007 21:56:38)

Hvala, sej se mi je zdel, sam kr ne vem... sej res da dobivam dodatek za nego in varstvo samo se je stanje mojemu otroku zdej tolk izboljšalo da skor ni nč opazt in mi je zdej kr težko... dodatek pa imam odobren do septembra.




bubica9 -> RE: posebna nega in varstvo (27.3.2007 22:01:10)

kakšni pa so pogoji za pridobitev tega dodatka, a tudi npr. samo za hipotonijo/hipertonijo ipd. ga lahko dobiš (se pravi, da ni nič tako zelo narobe, samo na fizioterapijo je treba hodit in delat vaje)?




Peli -> RE: posebna nega in varstvo (27.3.2007 22:09:30)

Moj otrok je imel asimetričen razvoj in ekstenzijski vzorec... (upam da sm prav napisala), in mi je F.terapevtka rekla naj probam dat vlogo, pa sm imela srečo. Sm pa oddala vlogo istočasno kot za podaljšanje porodniške pa iste izvide zravn.





Stran: [1]